تسلا موتورز (خودروسازي تسلا) - تکنولوژی

تسلا موتورز (خودروسازي تسلا)

تسلا موتورز (خودروسازي تسلا)

تسلا موتورز (خودروسازي تسلا)

Tesla Motors (Tesla Automotive)

تاريخچه تسلا موتورز به عنوان يک شرکت خودروسازي

تسلا موتورز يک شرکت آمريکايي است که فعاليت رسمي خود را در سال 2003 آغاز کرده است.

تسلا موتورز را که يک شرکت سهامي عام است، معمولاً با نام ايلان ماسک مي‌شناسند که امروز، مديرعامل، رييس هيات مديره و بزرگترين سهامدار آن است.

اما تسلا موتورز توسط مارتين اِبِرهارد و مارک تارپِنينگ تاسيس شده و ايلان ماسک بعداً به اين شرکت ملحق شده است.

علت نام گذاري تسلا براي اين شرکت

شرکت تسلا موتورز به احترام نيکولا تسلا از مخترعان بزرگ برق و الکترونيک، تسلا نامگذاري شده است.

محصول کليدي شرکت تسلا

محصول کليدي شرکت تسلا، خودروهاي تمام الکتريکي آن هستند که در مدل‌هاي روداستر، S، X و 3 عرضه مي‌شوند.

خودروهاي تمام الکتريکي را نبايد با خودروهاي هيبريد (که از ترکيب انرژي فسيلي و الکتريکي استفاده مي‌کنند و طراحي کاملاً متفاوتي دارند) اشتباه گرفت.

ماموريت شرکت تسلا موتورز

تا سال ميانه سال 2016، ماموريت شرکت تسلا موتورز به شکل زير تعريف شده بود:

Tesla’s mission is to accelerate the world’s transition to sustainable transportation

ماموريت تسلا، شتاب بخشيدن به گذار جهان به حمل و نقل پايدار است.

اما پس از آن، يک کلمه در شعار فوق تغيير کرد

کلمه‌اي که نشان مي‌دهد تسلا به چيزي فراتر از خودروسازي فکر مي‌کند و صنعت انرژي را هدف قرار داده است:

Tesla’s mission is to accelerate the world’s transition to sustainable energy

لوگوي تسلا موتورز

لوگوي تسلا موتورز به شکل T است.

گاهي اوقات، لوگوي تسلا موتورز را شبيه نماي روبروي برخي مدل‌هاي تسلا مي‌دانند که درب آنها از بالا لولا شده و باز شده است.

آنچه که آيلان ماسک قرار است به توليد انبوه برساند، سرعت سنج ندارد، دو نوع باتري دارد و گزينه مناسبي هم براي چرت بعد از ظهر است.

به گزارش «انرژي امروز» آيلان ماسک، Model3 را رونمايي کرده است که با يک تلفن هوشمند قفل مي‌شود و سوييچ متداول خودروهاي ديگر را ندارد. خريدار اين خودرو، خودرواش را از طريق بلوتوس موبايل هوشمندش روشن خاموش مي‌کند.

خودروي کاملا خودران

تسلا در حال توسعه يک سيستم کاملا اتوماتيک براي خودروهاي خود است و از سيستم‌هاي بهبوديافته رانندگي خودکار استفاده مي‌کند.

البته تا زماني که ايرادات قانوني رفع نشود و سيستم کامل نشود از نظر قانوني حق استفاده در ايالات متحده و بريتانيا را ندارد، ‌اما اين سيستم کاملا خودران هزينه اضافي ? هزار دلاري هم خواهد داشت.

رنگ سياه استاندارد اين خودرو هست

خودروي Model3 سياه رنگ است اما اگر خريدار درخواست خريد متاليک نقره‌اي، ‌آبي خاکستري،‌ سفيد يا قرمز هم بدهد بايد هزار دلار بيشتر پرداخت نمايد.

?- مي‌توانيد در اين خودرو بخوابيد

صندلي‌هاي عقب خودرو در يک شکاف تا مي‌شوند و راننده مي‌تواند در پشت خودروي خود به راحتي جا بگيرد. به اعتقاد شبکه خبري بلومبرگ، صاحب خودرو به راحتي قادر است در پشت خودروي خود بخوابد باتري‌هاي «آلکالاين» جايگزين باتري‌هاي ليتيوم-يوني مي‌شوند

ايلان ماسک مديرعامل تسلا، پيش بيني مي‌کند که به زودي همه چيز در جهان به باتري‌ها متکي خواهند بود، و جالب است بدانيد او در اين طرز فکر تنها نيست؛ بيل جوي از بزرگان دره سيليکوني و يکي از ‌مووسسان سان مايکروسيستمز هم چنين وضعيتي را براي آينده‌اي نه چندان دور انتظار دارد.

به گزارش انرژي امروز به نقل از کالکو، با اين حال، جوي برخلاف ماسک، باتري‌هاي ليتيوم يوني را گزينه مناسبي براي اين کار نمي‌داند و روي باتري‌هاي آلکالاين (قليايي) سرمايه گذاري کرده است.

جوي و تيمش به تازگي نوعي باتري قليايي جامد را در نمايشگاه نوآوري انرژي موسسه راکي مانتن به نمايش گذاشته‌اند، که ارزان‌تر و ايمن‌تر از همتايان ليتيوم‌يوني است.

اين باتري‌هاي آلکالاين، به مراتب ارزان‌تر از اکثر فناوري‌هاي باتري کنوني بوده و در موقعيت‌هاي حساس مانند هواپيماها، خطرات کمتري را به همراه خواهند داشت.

جوي در مصاحبه با بلومبرگ مي گويد: مسئله اينجاست که مردم واقعاً نمي‌دانند باتري‌هاي آلکالاين هم قابل شارژ هستند.

او که در شرکت يونيک متريالز (Ionic Materials) به عنوان ابداع کننده اصلي اين روش سرمايه گذاري کرده، سه حوزه لوازم الکترونيکي مصرفي، صنعت حمل و نقل، و شبکه برق رساني را به عنوان کاربردهاي اصلي باتري‌هاي قليايي قابل شارژ مي‌داند، اما اذعان مي کند که اين فناوري هنوز به زمان زيادي براي رشد نياز دارد.

شرکت يونيک در حال حاضر مشغول صحبت با سرمايه گذاران احتماليست، اما با توجه به کاهش فوق العاده قيمت باتري هاي ليتيوم يوني طي سال هاي اخير، به نظر مي رسد راه سختي را براي جلب نظر موافق آنها پيش رو داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است