شهرهاي محصور با ديوار جهان - تکنولوژی

شهرهاي محصور با ديوار جهان

شهرهاي محصور با ديوار جهان

شهرهاي محصور با ديوار جهان

Cities which enclosed with the wall

تارودانت,کارکسون,بینگیائو,مونت سنت ميشل,شیان,تولدو,سنت مولو,یورک,دبرونیک,طراحی سایت,طراحی سایت گیلاس خندان,طراحی سایت,طراحی سایت

در دنياي مدرني که در آن زندگي مي‌کنيم، شهرهايي هستند که دورتادور آن‌ها ديوار وجود دارد، ديوارهايي که از دوران باستان باقي مانده‌اند..

با اين که ديوارهاي کشيده شده دور شهرها، در زمان حال نقش محافظتي چنداني ندارند و نمي‌توانند مانند گذشته از شهري که دور آن کشيده شده‌اند حفاظت کنند، به عنوان يادگاراني از گذشته به حساب مي‌آيند و براي شهرشان به يک جاذبه‌ي گردشگري تبديل شده‌اند.

تارودانت: مراکش

تارودانت يکي از شگفت‌آورترين شهرهاي محصور با ديوار در دنيا است. ديوار دور اين شهر قرن شانزدهم ميلادي توسط سلسله‌ي سعديان به طول شش کيلومتر ساخته شده است. امروزه وجود اين ديوار گردشگران زيادي را به مراکش مي‌کشاند.

کارکاسون، فرانسه

در جنوب غربي فرانسه شهري محصور با ديوار وجود دارد که جز ميراث جهاني يونسکو نيز است. اينجا يکي از مقاصد پرطرفدار گردشگري است و تعداد زيادي توريست را جذب خود مي‌کند.

پينگيائو: چين

پينگيائو نيز يکي ديگر از ميراث جهاني يونسکو است. اين شهر در اين فهرست رتبه‌ي هشتم را دارد. ديوار دورتادور اين‌جا ? کيلومتر است و ارتفاع و عرضش نيز ?? متر مي‌شود. روي اين ديوار در قرن چهاردهم ميلادي ?? نگهبان براي محافظت مي‌ايستاده است.

مونت سنت ميشل: فرانسه

مونت سنت ميشل يکي از زيباترين قلعه‌هاي دنيا است و جز ميراث جهاني يونسکو محسوب مي‌شود. ديوار دور اين شهر براي محافظت از اين جزيره از ورود دشمنان ساخته شده است. افراد زيادي براي رسيدن به اين قلعه تلاش کردند و جنگيدند، اما هر بار با شکست مواجه شدند.

شيان: چين

شیان جز قديمي‌ترين شهرهاي چين محسوب مي‌شود. ديوارهاي اين شهر قرن چهاردهم ميلادي ساخته و در دوره‌ي سلسله‌ي مينگ بازسازي شدند. جالب است بدانيد که ديوار دور اين شهر سالم‌ترين ديوار باقي‌مانده از دوران قديم در دنيا است.

تولدو: اسپانيا

تولدو علاوه بر محصور بودنش با ديوار، سالم‌ترين شهر باقي‌مانده از زمان‌هاي دور در اروپا است و از نظر گردشگري جز شهرهاي بسيار پرطرفدار و مشهور #اسپانيا محسوب مي‌شود. دور اين شهر رود تاخو جاري بوده و ديوارهاي آن مرتبط به قرون وسطا است.

سنت مالو: فرانسه

سنت مالو يک شهر ساحلي و کوچک بوده که در شمال غربي فرانسه واقع شده است و مي‌توان تمام آن را با پاي پياده طي کرد.

يورک:انگلستان

يورک يک شهر باستاني کليسايي است که تاريخچه‌ي آن به زمان رومي‌ها باز مي‌گردد. اين‌جا هم يکي از سالم‌ترين شهرهاي باقي‌مانده از زمان باستان است. ديوارهاي دور اين شهر در قرن دوازدهم ميلادي ساخته و دو قرن بعد دوباره بازسازي شده‌اند.

دبرونيک: کرواسي

دبرونيک شگفت‌انگيزترين شهر محصور شده با ديوار در دنيا بوده که در جنوب کرواسي واقع شده است. ده‌اند. يکي از جالب‌ترين نکات در رابطه با اين ديوارها اين است که هيچ‌ وقت دچار شکستگي نشده‌اند، حتي زماني که قرن هفدهم ميلادي يک زلزله‌ي شديد منطقه را لرزاند.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است