تاکتیک مذاکره "برش کالباس" - آموزش

تاکتیک مذاکره "برش کالباس"

تاکتیک مذاکره "برش کالباس"

تاکتیک مذاکره "برش کالباس"

Negotiating tactics "Cutting Sausage"

برش به برش از کالباس بزرگ جدا کنید، در این حالت طرف مقابل شما سعی می‌کند از وضعیت به‌شدت ناراحت‌کننده دوری کند اغلب مذاکره‌کنندگان و فروشندگان یک «بسته پیشنهادی» را ارائه می‌کنند شما با این تاکتیک می‌توانید «بسته» را به قسمت‌های کوچک‌تر برش زنید و برای هر برش به طورمجزا مذاکره کنید.

 

استراتژی کالباسی از مهم ترین استراتژی های مذاکره است که میگوید اگر بخواهیم یک کالباس را به فردی بخورانیم او نمیتواند و قبول نمیکند و ما باید آن را ریزریز کنیم تا او آن را بخورد. مشتریان همیشه با وسواس و دقت خاصی برای خرید اولین کالای مورد نیاز تصمیم میگیرند و ما باید تلاش زیادی کنیم تا اولین کالا را به آنها بفروشیم. اما برای خرید کالاهای بیشتر خیلی سخت نمیگیرند و راحت تر خرید میکنند.

 

بنابراین ما باید با استفاده از استراتژی کالباسی بعد از فروش اولین کالا، بقیه کالاها را به آنها پیشنهاد دهیم و کم کم به آنها بفروشیم تا بیشترین بهره وری و سود را داشته باشیم و اینگونه نتیجه ی تلاشمان را بگیریم.

 

مثلا در صورتی که فروشنده ی موبایل هستید میتوانید گوشی موبایل را با سود کمی بفروشید اما بلافاصله پس از فروختن گوشی موبایل، به روش کالباسی هندزفری، محافظ صفحه نمایش، نرم افزارهای اندروید و …. را به مشتری بفروشید و از این طریق سود خوبی کسب کنید.

 

به زبان ساده تر این که قصد خرید موبایل داری و مغازه اولی به شما قیمت 2 میلیون تومنی اعلام میکنه و مغازه دومی 1950 و سومی 1900 . در نگاه ساده از مغازه ای که 1900 اعلام کرده خرید میکنید و بعد خرید مغازه اعلام میکنه که ستاب باکس نیاز داری و بدون برنامه گوشی کاربردی نداره ! و 50 هزار تومن پول برنامه میگیره . بعد میگه بدون محافظ شیشه ای صفحه ی گوشیت خط میفته و 20 تومن هم پول محافظ میگیره و به همین صورت پول قاب و کیف و ... و در انتها میبینی موبایل برایت 2100 تمام شده ! گرانتر از همه ی مغازه ها !!!

 

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است