تعریف - Platform به چه معناست؟ - طراحی سایت

تعریف - Platform به چه معناست؟

تعریف - Platform به چه معناست؟

در دنیای رایانه ، "پلتفرم" معمولاً به سیستم عامل رایانه اطلاق می شود. به عنوان مثال ، یک کامپیوتر دل با ویندوز XP در نظر گرفته می شود که در سیستم عامل ویندوز در حال اجرا است. از طرف دیگر ، iMac روی سیستم عامل Macintosh اجرا می شود. این یک روش عمومی برای مراجعه به سیستم عامل رایانه است تا اینکه شما باید مثلاً Windows XP Professional SP 2 یا Mac OS X 10.3.5 را مشخص کنید. اصطلاح platform اغلب هنگام اشاره به اینکه چه نوع سیستم های کامپیوتری یک برنامه نرم افزاری خاص را اجرا می کند ، استفاده می شود.

: TechTerms - اصطلاحات واژه نامه کامپیوتر این صفحه شامل تعریف فنی Platform است. این در اصطلاحات محاسباتی معنی Platform را توضیح می دهد و یکی از بسیاری از اصطلاحات فنی در فرهنگ لغت TechTerms است. تمام تعاریف موجود در وب سایت TechTerms به لحاظ فنی دقیق و قابل فهم هستند. اگر به نظر شما این تعریف Platform مفید است ، می توانید با استفاده از پیوندهای استنادی بالا به آن مراجعه کنید. اگر فکر می کنید باید یک اصطلاح به فرهنگ لغت TechTerms به روز شود یا اضافه شود ، لطفا TechTerms را از طریق ایمیل ارسال کنید!

سیستم عامل ممکن است به هر یک از موارد زیر اشاره داشته باشد:

سکو یا پلتفرم

1- با رایانه ، پلتفرم مجموعه ای از سخت افزار و نرم افزار نصب شده روی دستگاه محاسباتی است که برای اجرای نرم افزار خاص مورد نیاز است. این پلتفرم نامیده می شود زیرا مجموعه ای از قابلیت ها را که بر اساس آن نرم افزار ساخته شده است ، تعریف می کند. توجه داشته باشید یک پلتفرم را ممکن است یک پلت فرم محاسباتی یا یک پلتفرم دیجیتال نیز بنامند..

چرا یک بستر مهم است؟

 برای یک توسعه دهنده ، این پلتفرم مجموعه ای اساسی از قابلیت ها را فراهم می کند که می توانند هنگام نوشتن نرم افزار خود استفاده کنند. توسعه دهنده یک پلت فرم را هدف قرار می دهد ، مطمئن است که اگر دستگاه کاربر این شرایط را برآورده کند ، نرم افزار مورد نظر را اجرا می کند. پس از توسعه نرم افزار برای یک سیستم عامل ، می توان آن را به سیستم عامل دیگری نیز منتقل کرد. نرم افزار Porting معمولاً یک فرآیند پیچیده و پر کار است. به عنوان یک کاربر ، این پلتفرم به دسته بندی توانایی های رایانه کمک می کند و به آنها اجازه می دهد تا بدانند آیا یک محصول با رایانه آنها سازگار است. الزامات بستر های نرم افزاری ممکن است شامل یک سیستم عامل خاص ، نوع CPU یا کتابخانه های نرم افزاری نصب شده باشد. به عنوان مثال ، یک بازی ویدیویی ممکن است برای پلتفرمی مانند "رایانه ای با پردازنده 64 بیتی ، حداقل 8 گیگابایت رم ، ویندوز 10 و DirectX نسخه 10 یا بالاتر" طراحی شده باشد. فقط رایانه هایی که این شرایط را داشته باشند می توانند نرم افزار را اجرا کنند.

نکته :

سیستم مورد نیاز سیستم عامل ، سخت افزار و سایر نرم افزارهای مورد نیاز برای اجرای برنامه یا دستگاه سخت افزاری را فهرست می کند. همه نرم افزارها برای یک یا چند سیستم عامل خاص طراحی شده اند. بسته به نیاز سیستم عامل ، نرم افزار ممکن است برای گروه گسترده یا محدودی از کاربران بالقوه قابل دسترسی باشد.

سکوی دستگاه چیست؟

سکوی دستگاه ، توصیف کلی از نوع پشتیبانی شده دستگاه است. به عنوان مثال ، هنگام توصیف یک بازی ، لیستی از سیستم عامل های پشتیبانی شده ممکن است شامل دستگاه های زیر باشد. موبایل - تلفن های هوشمند و رایانه لوحی (Android یا iOS). کنسول - کنسول های Xbox ، PlayStation یا Nintendo. رایانه شخصی - رایانه های Microsoft Windows ، macOS یا Linux. یک سیستم عامل دستگاه به شما یک روش سریع برای تعیین اینکه آیا نرم افزار بر روی دستگاه آنها اجرا می شود ، می دهد. با این حال ، در مورد رایانه ، کاربر باید هنوز سیستم مورد نیاز را بخواند تا مطمئن شود رایانه وی از قدرت کافی برخوردار است

توجه داشته باشید یک شرکت ممکن است نشان دهد که نرم افزار آنها در همه سیستم عامل ها هنگامی که تحت وب است پشتیبانی می شود ، به این معنی که هر دستگاهی که قادر به اجرای مرورگر پشتیبانی شده باشد می تواند نرم افزار مبتنی بر وب را اجرا کند.

2-در توسعه نرم افزار ، اصطلاح پلت فرم ممکن است به یک چارچوب نرم افزاری گفته شود که اگر در نرم افزار آن باشد ، قابلیت های منحصر به فردی را به توسعه دهنده ارائه می دهد. به عنوان مثال ، چارچوب Cocoa Touch ابزاری را برای توسعه نرم افزاری فراهم می کند که روی دستگاه های iOS مانند iPhone یا iPad اجرا شود. این ابزارها وظایف خاص دستگاه iOS را از قبیل پردازش ورودی صفحه لمسی ، اتصال به اینترنت یا ارسال اعلان به کاربر تسهیل می کنند.

3- ژانر محبوب بازی های ویدیویی است که در آن بازیکن شخصیتی را کنترل می کند که باید از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر بپرد. نمونه هایی از بازی های ویدیویی platformer شامل Earthworm Jim ، Celeste و سری Super Mario است

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است