حال و آینده هوش مصنوعی در طراحی - تکنولوژی

حال و آینده هوش مصنوعی در طراحی

حال و آینده هوش مصنوعی در طراحی

حال و آینده هوش مصنوعی در طراحی (همراه با اینفوگرافیک)

جادوی هوش مصنوعی برای نجات جهان اینجاست ، و ما را از هیجان عصبانی می کند و همزمان ما را وحشت زده می کند. با این حال ، هوش مصنوعی هنوز بیشتر ناشناخته است و فهمیدن اینکه دقیقاً چگونه در دنیای طراحی کار می کند تقریباً شبیه به این است که بخواهید بفهمید چه تعداد فرشته می توانند روی سر یک سنجاق برقصند.

هوش مصنوعی (AI) در بسیاری از صنایع به یک واژه پر سر و صدا تبدیل شده است و دنیای طراحی نیز از این قاعده مستثنی نیست. گفتگوهای مداوم بین طراحان و توسعه دهندگان در مورد تأثیر آینده هوش مصنوعی ، یادگیری ماشین ، یادگیری عمیق… VR ، AR و MR (واقعیت های مجازی ، افزوده شده و مختلط) و چگونگی تغییر شغل ما وجود دارد.

بنابراین ، طراحی چه چیزی را به مکالمه می آورد؟ با هوش مصنوعی ، باید روابط جدیدی بین مشتری و محصول برقرار شود. این تعاملات فقط آغاز مکالمه مداوم بین مشاغل و مصرف کنندگان در مورد آنچه هوش مصنوعی می تواند انجام دهد و باید بتواند برای محصولات و خدمات انجام دهد باشد. طراحان زمینه همدلی لازم برای نوآوری را به وجود می آورند ، این همان موفقیت کسب و کار با هوش مصنوعی است.

بالا رفتن از هایپ

هوش مصنوعی پتانسیل زیادی برای دنیای طراحی دارد ، اما برای این اتفاق باید هیاهوی اطراف آن شکسته شود. بهتر است اگر طراحان ذهن خود را پاک کنند و به هوش مصنوعی به عنوان "هوش مصنوعی" فکر نکنند - اگرچه هوش مصنوعی به عنوان نوعی فناوری جادویی عمل خواهد کرد. یک روش مفیدتر برای فکر کردن درمورد هوش مصنوعی - حداقل برای کوتاه مدت - "هوش پیشرفته" است.

ربات ها جایگزین طراحان نمی شوند. مدیر عامل IBM ، جینی رومتی اخیراً اظهار داشت که "اگر من حروف اولیه هوش مصنوعی را در نظر می گرفتم ، هوش پیشرفته را ترجیح می دادم."

هوش مصنوعی بیشتر مربوط به بهینه سازی و سرعت خواهد بود. طراحانی که با هوش مصنوعی کار می کنند با توجه به افزایش سرعت و کارایی ارائه شده ، می توانند سریعتر و ارزان تر طراحی کنند. قدرت هوش مصنوعی در سرعتی است که می تواند مقدار زیادی داده را تجزیه و تحلیل کند و تنظیمات طراحی را پیشنهاد دهد. سپس یک طراح می تواند تنظیمات را براساس آن داده انتخاب و تصویب کند. کارآمدترین طرح ها برای آزمایش می توانند به سرعت ساخته شوند و نسخه های نمونه اولیه متعددی را می توان با استفاده از A / B توسط کاربران آزمایش کرد.

 

نمونه سازی سریع طراحی را می توان با یک ابزار طراحی AI انجام داد که در آن اسکچ های اساسی اسکن می شود ، چند پارامتر وارد می شود و یک کتابخانه از اجزای سازنده UI ایجاد می شود تا نمونه اولیه را در یک راستا با سیستم طراحی شرکت ارائه دهد. Airbnb در حال حاضر این کار را انجام می دهد و با استفاده از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی مجهز به دید رایانه ، اجزای طراحی را با کد آماده تولید از طرح های سیم کشی دستی تهیه می کند.

طراحان همچنین با کارهای خسته کننده روزمره مانند محلی سازی محصول و ایجاد همان گرافیک به چندین زبان روبرو هستند. Netflix در حال حاضر از سیستم های اطلاعاتی افزوده شده برای ترجمه شخصی سازی آثار هنری و محلی سازی آگهی های نمایش به چندین زبان استفاده می کند. سیستم نسخه اصلی را "می خواند" و گرافیک های شخصی سازی شده و بومی سازی شده به سرعت تولید می شوند. طراح تنها کاری که باید انجام دهد این است که گرافیک را بررسی کند ، تأیید یا رد کند و در صورت لزوم آنها را به صورت دستی تنظیم کند - صرفه جویی گسترده در زمان

الگوریتم هوش مصنوعی قبلاً نقش سنتی یک طراح را برای تولید میلیون ها طرح منحصر به فرد بسته بندی برای Nutella غصب کرده است. الگوریتم هوش مصنوعی از پایگاه داده ای متشکل از ده ها الگو و رنگ برای ایجاد هفت میلیون نسخه مختلف از هویت گرافیکی Nutella ، همه آنها منحصر به فرد ، که در جلوی شیشه های ایتالیا پاشیده شده اند ، ایجاد شده است. هر هفت میلیون شیشه ظرف یک ماه به فروش رسید.

با نگاهی به دنیای پیچیده و چالش برانگیز VR ، AR و MR ، که همه کار طراحی زیادی را می طلبند ، هوش مصنوعی می تواند به طراحان کمک کند تا دنیای VR سه بعدی را با سرعت بیشتری بسازند. هنگامی که یک طراحی اساسی ایجاد شد و چند پارامتر ارائه شد ، یک سیستم هوشمند AI می تواند مجموعه ای از گزینه های طراحی را برای ارائه به طراح ایجاد کند ، که سپس بهترین طرح را با توجه به ترجیح خود انتخاب می کند.

طراحان جای نگرانی ندارند. هوش مصنوعی و روبات ها جایگزین ما نخواهند شد - حداقل در کوتاه مدت. هوش افزوده به جای تهدید ، مجموعه ای از فرصت های هیجان انگیز را برای شما ایجاد می کند. استفاده از این فرصت های طراحی با جادو اتفاق نمی افتد ، بلکه طراحانی که با هوش مصنوعی همکاری می کنند در حالی که خلاقیت ما در مرکز هنر ، علم ، مهندسی و طراحی قرار می گیرد. فناوری در گذشته ما را قوی تر و سریعتر می کرد. هوش مصنوعی ما را باهوش تر می کند. فقط باید کمی بیشتر صبر کنیم ...

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است