جاوا یا پایتون؟ - طراحی اپلیکیشن

جاوا یا پایتون؟

جاوا یا پایتون؟

طبق گفته ی Skillsoft ؛ جاوا , جاوا اسکریپت و پایتون در لیست محبوب ترین زبان هایی که برنامه نویس ها میخواهند یاد بگیرند قرار دارد.

محبوببیت زبان های برنامه نویس در طول زمان کاهش یا افزایش میابد اما دو زبان همواره در صدر لیست قرار دارند یعنی جاوا و پایتون.

پایتون در صدر لیست محبوب ترین زبان برنامه نوسی قرار دارد و همینطور در بین 3 زبان است که برنامه نویسان علاقه زیادی برای یادگیر آن دارند درحالی که جاوا طبق شاخص TIOBE پر طرفدار ترین زبان برنامه نوسی است و همینطور بیشترین درخواست را بین مشتری ها دارد.

طبق اخرین گزارشات برنامه نویسها بیشتر در حال یادگیری زبان جاوا هستند این در حالی است پس از مطالعه بر 12 میلیون متخصص فناوری این داده را نشان میدهد که میزان علاقه به یادگیری زبان پایتون بین سال 2017 تا 2018 نزدیک به 20% افزایش پیدا کرده است و مدت زبان یادگیری آن با حدود 200 ساعت رسیده است.

Skillsoft  , بیش از 17000 از اطلاعات برنامه نویسی که ارائه شده است را مورد بررسی قرار داده است . طبق این گزارش نزدیک 18 درصد زمان مصرف شده روی سیستم مربوط به موضوعات برنامه نویس است و 20 درصد مربوط به اطلاعات و داده ها است.

جاوا از نظر تعداد داده ها و کل ساعات غالب است , اما پایتون بطور متوسط بیشترین زمان مصرف شده را در اختیار دارد.طبق اندازه گیری ها جاوا اسکریپت با اختلاف زیاد در رده سوم قرار دارد.

از لحاظ جست و جوی کلمات کلید ,برنامه , جاوا و وب موضوعات اصلی بودند, در حالی که نت , پایتون , جاوا اسکریپت , HTML و API موضوعات فرعی بوده اند.

 

مهارت های IT مورد نیاز

 

در تمام زمینه های فناوری اطلاعات, مهارت های تاپ برای یادگیری شامل موضوعات زیر است:

 1. داده ها

 2. امنیت

 3. مایکروسافت

 4. سرور

 5. مدیریت کردن

 6. سرویس

 7. ايجاد كردن

 8. پیکربندی

 9. SQL

 10. وب

 11. ویندوز

 

این گزارش همچنین محبوب ترین مدارک IT در بین کاربران خود را مورد بررسی قرار داده است که به شرح زیر است:

 

CompTIA A+

CompTIA Network+

Certified Ethical Hacker

CompTIA Security+

Certified Information Systems Security Professional (CISSP)

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است