شکست KPI - آموزش

شکست KPI

شکست KPI

شکست KPI

KPI failure

شناسایی ارزش های مورد نظر و ارزیابی گزارش ها برای ارزیابی بزرگترین مسئله برای سازمان ها در دستیابی به ارزش واقعی از تجزیه و تحلیل و آرایه های دلخواه گزارش است. ایجاد گزارش اغلب مشکل نیست؛ چالش در تفسیر این گزارش ها و استخراج معانی است که معنای واقعی دارند.

بخشی از مشکل این است که ترافیک وب، اطلاعات مشتری، اطلاعات مربوط به محصول و سایر گزارش های کسب و کار، بینش زیادی در مورد نحوه عملکرد سایت یا کسب و کار شما ندارند. بخش عمده ای از اطلاعات می تواند مورد استفاده قرار گیرد اما باید در زمینه و در ارتباط با سایر مجموعه های داده یا در طول زمان قرار گیرد.

آیا بازدید کنندگان بیشتر به سایت شما نشانه ای از این که وب سایت خوب انجام می شود؟ ممکن است یا نه باشد. اگر هدف کسب و کار شما افزایش ترافیک وب سایت است، اما این به طور معمول یک هدف برای یک سایت نیست. حداقل این نباید باشد ما باید بدانیم که بازدیدکنندگان چه کاری انجام میدهند و چه چیزی در سایت ما انجام نمیدهند تا بدانند کارکرد آن چگونه است یا خیر. یک KPI (شاخص عملکرد کلیدی) باید فورا به خواننده اطلاع دهد که چگونه کسب و کار انجام می شود و به نوبه خود باید پیشنهاد دهد چه اقداماتی باید انجام شود.

و اگر ما در اندازه گیری اثربخشی یک وب سایت، KPI ها باید در مورد نحوه انجام این سایت در هدایت اهداف کسب و کار خود اطلاع دهند.

اما بیشتر نیست سازمان های بیش از حد سازمان دهی Top 10 را ایجاد می کنند: Top 10 pages، downloads، videos، keywords، referrers و غیره. آیا مهم است که بدانید کدام اسناد بیشترین بار دریافت شده یا چه کلماتی بیشترین ترافیك را به سایت خود می برد؟ این ممکن است به نظر غیر قابل درک باشد، اما این نیست. بنابراین اگر یک کلمه کلیدی یا کمپین خاص بازدیدکنندگان بیشتری را نسبت به سایت خود جلب کردید، چه؟ نکته مهم این است که آیا آنها تبدیل شده اند.

تبدیل؟

هنگام ارزیابی عملکرد کسب و کار و وب سایت شما باید به تبدیلات نگاه کنید، که شامل خیلی بیشتر از قرار دادن یک مورد در یک سبد خرید و چک کردن آن است. تبدیل هر اقدامی است که ما امیدواریم یک بازدید کننده انجام دهد و شامل موارد زیر باشد

با هدف کسب موفقیت وارد شوید

یک ویدیو کامل کنید

ثبت نام برای رویداد

سؤال را مطرح کنید

برای یک دوست بفرستید

ایجاد یک پرداخت

محتوا را بررسی کنید

درباره یک رویداد بخوانید

تغییر تنظیمات سایت

فرم را پر کنید

انتخاب کردن

روش KPI Karta برای ایجاد KPI موثر

KPI-Karta1 KPI Karta روش شناسایی افراد، ادارات و منابع اطلاعاتی برای ایجاد و حمایت از KPI را ارائه می دهد. از آنجایی که ایجاد KPI برای بسیاری از سازمان ها چنین کاری دشوار بوده است، Karta KPI به عنوان بهترین شیوه برای تسریع ختم اشتباهات KPI توسعه یافته است. KPI هایی که از Karta KPI استخراج شده اند، به سرعت نشان می دهند که فعالیت تجاری چگونه انجام می شود و چگونه یک استراتژی کلی وب سایت موفق است.

به طور خاص، Karta KPI یک فرایند منطقی است که برای تسهیل درک بین تیم های کسب و کار و فن آوری طراحی شده است. همانطور که می توانید از نمودار KPI کارتا در سمت راست ببینید، KPI ها به واسطه اهداف و اهداف تجاری هدایت می شوند اما از اقدامات ساخته شده اند. از سوی طرف کسب و کار، اهداف و اهداف کسب و کار را به عوامل موفقیت بحرانی تقسیم می کند و از طرف تکنولوژی، معیارهای موجود را از معیارهای موجود می سازد. تقاطع عوامل و معیارهای موفقیت بحرانی به عنوان شاخص های عملکرد کلیدی شناخته شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارگاه های آموزشی که به شما از طریق روش KPI Karta جهت شناسایی بهترین KPI ها برای کسب و کار شما هدایت می کنند، با یک مشاور KPI تماس بگیرید.

در اینجا 5 مرحله برای ایجاد KPI قابل اندازه گیری و قابل اجرا است.

مرحله 1: ایجاد اهداف و اهداف

قبل از شروع به سنجش و تحلیل ترافیک وب، اهداف وب سایت ما ضروری است. این ممکن است به نظر می رسد بیش از حد ساده، اما وب سایت تنها یکی از دو هدف. آنها یا برای افزایش فروش و یا کاهش هزینه ها ایجاد می شوند. در اینجا نمونه هایی از هر کدام است:

افزایش فروش:

آگاهی برند

تجارت الکترونیک

شبکه اجتماعی

سرگرمی

این سایت ها تشویق بیشتر به هدف صریح افزایش فروش می کنند. آنها ممکن است آنلاین محصولات خود را به فروش نرسانند، اما تلاش میکنند با افزایش اعتبار و مشارکت نام تجاری و رانندگان برای خرید محصولات یا خدمات بیشتری خرید کنند.

کاهش هزینه ها:

آموزش مشتری

سلف سرویس

خدمات مشتری

اطلاعاتی

اینترانت

این سایت ها، بازدیدکنندگان را تشویق می کنند تا اطلاعات و پاسخ ها را به صورت آنلاین در تلاش برای کاهش هزینه های پشتیبانی کنند. برای ارائه اطلاعات به صورت آنلاین ارزان تر است، زیرا کارکنان یک تیم از متخصصان برای انجام تحقیقات در این زمینه هزینه می کنند.

درک اهداف سایت شما به شما امکان می دهد اندازه گیری فعالیت سایت را افزایش دهید و عملکرد آن را بهبود بخشد. و اندازه گیری رویدادهای کلیدی در طول زمان بسیار مهم است، زیرا ما می توانیم ببینیم چطور بهبود می یابیم و تغییرات را در وب سایت ایجاد می کنیم. از آنجایی که هیچ گزارشی از تجزیه و تحلیل وب به طور مستقیم اطلاع نداده است که آیا شما اهداف و اهداف خود را برآورده می کنید، باید بر اساس اقداماتی که برای تعیین اینکه آیا موفق می شوید یا خیر، بر اساس آن قرار دهید.

ما از طریق دو مثال برای ارائه راهنمایی برای شما برای ایجاد آنها به صورت خود کار خواهیم کرد. در اینجا دو نمونه از اهداف و اهداف است.

مثال A. افزایش فروش

مثال B کاهش هزینه خدمات پشتیبانی

مرحله 2: ایجاد عوامل موفقیت بحرانی (CSF) از اهداف و اهداف

عوامل موفقیت بحرانی (CSFs) تعداد محدودی از فعالیت های کلیدی است که یک فرد، بخش یا سازمان باید بر موفقیت آن تمرکز کند. CSFs شرایط خاصی هستند که اندازه گیری یا تسهیل جلسه اهداف کسب و کار و اهداف را در فرآیند های زمانی تعیین شده.

CSF "خوب" با یک فعل عملی شروع می شود و به وضوح و مختصر بیان می کند که مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد. فعل هایی که مشخصه اقدامات عبارتند از: جذب، انجام، گسترش، نظارت، مدیریت، استقرار و غیره

CSF ها همیشه دو عنصر را ترکیب می کنند: یک فعالیت قابل اندازه گیری و یک فریم زمان مشخص.

مثال A: در طول 12 ماه آینده 25٪ افزایش می یابد

مثال مرحله 3: شاخص عملکرد کلیدی (KPI) را از CSF ایجاد کنید

عامل موفقیت بحرانی KPI نیست. CSF ها عناصر هستند که برای استراتژی موفقیت آمیز ضروری هستند. شاخص های KPI محاسبه می شوند که مقدار CSF را اندازه گیری می کنند و اندازه گیری عملکرد استراتژیک را فعال می کنند. KPI همیشه محاسبات اقداماتی را که در مرحله بعدی تعیین می شوند، همیشه محاسبه می کنند.

شناسایی KPI ها در مرحله 3 انجام می شود، اما محاسبه آنها در مرحله 5 انجام می شود. همانطور که در دو مرحله بعد مشاهده می شود، تعداد و اندازه های بی حد و حصر اقدامات و معیارها در نظر گرفته می شود. نه همه Metrics ما به ما اطلاع می دهد که چگونه کسب و کار یا وب سایت ما انجام می شود، اما آنهایی که انجام می دهند، KPI هستند. تمام KPI ها Metrics هستند، اما همه Metrics KPIs نیستند. این مفهوم بهتر خواهد شد درک هنگامی که مراحل 4 و 5 کامل شده است.

مثال KPI A. درصد بازدیدکنندگان که در مقایسه با ماه گذشته، به منجر می شوند

KPI مثال B: نسبت تماس مرکز تماس به پشتیبانی آنلاین در مقایسه با ماه گذشته

اکنون که KPI شناسایی شده است، می توانیم به اقداماتی که KPI های انتخاب شده را تشکیل می دهند نگاه کنیم. از آنجا که مثال A، درصد بازدیدکنندگان تبدیل شده به منجر می شود، ما ابتدا باید این اقدامات را پیدا کنیم و محاسبات مناسب را برای به دست آوردن این نسبت انجام دهیم. برای مثال B ما باید اقدامات را از هر دو مرکز تماس و داده های پشتیبانی آنلاین جمع آوری کنیم.B: در طی 12 ماه آینده، تماس های مرکز تماس را 20٪ کاهش دهید.

مرحله 4: جمع آوری اقدامات

اقدامات اعداد خام است که در خود سود کمي دارند، اما در نهايت نياز به ارتباط با يکديگر براي استخراج اطلاعات معني دار تر ممکن است. اقدامات پایین ترین سطح جزئیات در روش شناسی است و در گزارش های تحلیل وب، پایگاه داده های شرکت ها، گزارش های مرکز تماس یا سایر اطلاعات سیلو موجود می باشد. اقدامات مربوطه باید جمع شوند تا ما بتوانیم Metrics را در مرحله 5 تعیین کنیم.

این اقدامات برای هر دو مثال A و B به همان اندازه معتبر است:

دیدگاههای صفحه

بازدید کنندگان

کلید واژه ها

دریافت پی دی اف

تماس های پشتیبانی روزانه برای تماس با مرکز

داده های کمپین مانند PPC (قیمت هر کلیک)

مرحله 5: محاسبه معیارهای اندازه گیری

معیارهای محاسبه اقدامات هستند و همیشه به صورت نسبت، میانگین، نرخ، یا درصد بیان می شوند. با تعریف، ما می توانیم تعداد نامحدودی از Metrics را داشته باشیم، زیرا ما می توانیم هر شیوه ای از Measures را برش داده و تکی کنیم. به همان اندازه مهم است که Metrics توسط یک فریم زمان تعریف شده است.

همانطور که در مرحله 3 اشاره شد، تمام KPI ها Metrics هستند، اما همه Metrics KPIs نیستند. برای اینکه یک KPI در نظر گرفته شود، متریک باید به اندازه کافی مهم باشد تا بتواند نحوه انجام این سایت را بداند. توجه داشته باشید که دو شاخص اول، مطابق با KPI هایی است که ما در نمونه A و B شناسایی کرده ایم.

باز هم این معیارها برای هر دو مثال A و B به همان اندازه معتبر است:

درصد بازدیدکنندگان که درمقایسه با ماه گذشته به میزان منجر می شود(KPI از مثال A)

نسبت تماس مرکز تماس به پشتیبانی آنلاین در مقایسه با ماه گذشته (KPI از مثال B)

میانگین صفحات در هر بازدید در مقایسه با آخرین دوره مشاهده شده است

در مقایسه با دوره گذشته، در هر رجوع

نسبت تبدیل بازدیدکنندگان به منجر

درصد بازدیدکنندگان جدید نسبت به دوره گذشته

طول سفر نسبت به دوره گذشته

تکمیل سرویس آنلاین در مقایسه با تماس های پشتیبانی مرکز تماس

 

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است