روانشناسی ساخت مشتریان - آموزش

روانشناسی ساخت مشتریان

روانشناسی ساخت مشتریان

روانشناسی ساخت مشتریان

Psychology of making customers

به عنوان صاحبان کسب و کار و بازاریابان، فرضیه های ما در مورد مشتریان هدف ما و انگیزه های آنها تاثیر مهمی در سلامت کسب و کار ما خواهد داشت.

یک لیست ذهنی از برخی از مارک های قدرتمند دنیا را ایجاد کنید و متوجه خواهید شد که رضایت مشتری بر پایه موفقیت فوق العاده آنهاست. شرکت هایی نظیر اپل، استارباکس، دیزنی، IKEA و BMW جذب بسیاری از طرفداران وفادار و تقریبا متعصب شده اند که اغراق آنها اغلب مردم را در اطراف آنها جمع می کند و یک چرخه فضیلتی را ایجاد می کند که موفقیت این مارک ها را حفظ می کند.

از سوی دیگر، یک مطالعه نشان داد که تقریبا 90 درصد از مصرف کنندگان بلافاصله شروع به انجام تجارت با رقبای نام تجاری پس از یک تجربه دردناک مشتری، با مصرف میلیون ها دلاری از درآمد از دست رفته و هزینه فرصت می کنند. به عنوان یک صاحب کسب و کار، این دقیقا همان چیزی است که شما نمی خواهید اتفاق بیافتد.

در حالی که مارک های بزرگ دارای مقیاسی برای هوشیاری واکنش مشتری دارند که قابل توجه است ,کسب و کارهای کوچک و حرفه ای مترجمان آزاد به سادگی نمی تواند با تقلید راه آنها با مشتریان ارتباط برقرار کنند. برای ارائه دهندگان خدمات، صرفا عمل پیدا کردن مشتریان و موفقیت قرارداد های سودآور می تواند نقطه تکراری در چرخه کسب و کار باشد.

چه چیزی باعث می شود نام تجاری خود را برای مشتریان جذاب تر کنیم؟ چه چیزی برای مشتریان لازم است تا محصول، خدمات یا پیشنهاد شما را متوجه شوند و تصمیم بگیرید که اقدام کنند؟

خودخواهی در کسب و کار ناشی از شکست است

به گزارش خبرگزاری شین هوا از تایوان، منبع الهام بخشیدن به فرماندهان نظامی بی شماری و مدیران اجرایی، اینست که شناختن خود یک کلید برای برنده شدن در جنگ است. مطمئنا، عاقلانه این است که باید متخصص در آنچه انجام می دهید باشید، به طور کامل از نقاط قوت و ضعف خود آگاه شوید، و به شدت پیشنهادات ارزش خود را برای مشتریان بالقوه خود تبلیغ کنید. شما باید برخی از زمان را به روز رسانی وب سایت نمونه کارها خود را اختصاص دهید، یک پروژه پایدار و قانع کننده از پروژه های گذشته برای بازگشت و ایجاد دارایی های بازاریابی جذاب بصری داشته باشید.

با این حال، مهمتر از آن این است که چطور شما پیشنهادات ارزش خود را برای نوع دقیق مشتری که میخواهید جذب کنید، تدوین کنید. شناخت رقیب شما برای پیروزی در جنگ ها امری مداوم است. آگاهی به خود در نبرد تنها در نیمی از زمان ها کمک خواهد کرد. به منظور پیروزی در جنگ های شما (و مشتریان جدید برای کسب و کار شما)، دانش خود را باید به جوهره ای که با آن درگیر هستید، گسترش دهید.

شما باید مشتریان خود را شناخته و آنها را بسیار خوب بدانید. بنابراین، شما واقعا می خواهید ابتدا آنها را بشناسید و قدم های بنیادی و قاطع را برای این منظورو برای یادگیری بیشتر در مورد آنچه که آنها را برای خرید محصولات یا خدمات توجه دارند مد نظر قرار دهید.

صحبت کردن در مورد خودتان بدون نشان دادن همدلی به نیازهای مشتری به احتمال زیاد باعث خواهد شد تا چشم انداز شما به پیشنهاد شما متوقف شود و برای رقیب مشتری بیشتر شود حتی اگر بهتر کار کنید. در نهایت، ما به عنوان انسان ها انتخاب می کنیم که با دیگران کار کنیم که به ما نشان می دهد که آنها اهمیت می دهند. اگر کسی اهمیتی نمی دهد که به ما کمک کند تا به اهدافمان برسیم، باز هم در حال حرکت هستیم.

با استفاده از روانشناسی برای انتخاب مغز کارآمد خود و راه خود را به آنها متصل کنید

در اینجا هفت گام برای تشویق مشتری به نفع هر دو شما و مشتریانتان است:

1. تحقیقات خود را انجام دهید. صرف وقت اضافی در مورد مشتری خود، تحقیق در مورد فرهنگ خود، کشف نیازهای خود و مدیریت انتظارات خود را انجام دهید.

 

2خود را معرفی کنید. به مشتری خود نشان دهید که کسب و کار خود را می دانید و در مورد اهداف خود با ایجاد یک نقشه راه کمک کنید که در بخش خاصی از کسب و کار خود که می خواهید در آن شرکت کنید، موفقیت آمیز باشد.

3. بحث در مورد تاکتیک ها. به مشتری اطمینان دهید که چگونه استراتژی شما (یعنی فرآیند، پارامترهای کار، و غیره) به آنها کمک میکند تا اهداف خود را به دست آورید. با استفاده از زبان عمل در مکاتبات و اسناد خود، با اعتماد به نفس به مشتریان خود اطمینان دهید که شما کار خود را به خوبی می دانید.

4. قوانین تعهد خود را تعیین کنید. قوانین را برای چگونگی بالا و پایین بودن که مایل به انجام آن هستید، در هنگام بستن قرارداد با مشتریان خود مشخص کنید. بیش از حد خود را به فروش نرسانید،اما آنچه که برای هرمشتری انجام می دهید، کم ارزش نکنید.

5. انواع خریدار خود را بشناسدد. درک کنید که سه نوع خریداران وجود دارد که هر کدام نیاز به یک رویکرد متفاوت دارند که به اولویت های مربوطه مربوط می شوند. مشتریان را طبقه بندی کنید:

Spendthrifts (15٪ از مشتریان): قابل درک است که این مشتریان مورد علاقه هر یک از صاحبان کسب و کار و مترجمان آزاد هستند. آنها را درگیر و به طور منظم در مورد پیشرفت پروژه که شما در حال دست زدن و همچنین ارزش شما به تولید کمک می کند نگه دارید. همه خدمات مناسب را که می توانید تحویل دهید، ارائه دهید.

Tightwads (25٪): از آنجا که این گروه اولویت بندی بودجه را ارائه می دهد، مطمئن شوید که بسته های خدمات هوشمندانه ای را ارائه می دهید و جایزه های خود را اصلاح کنید تا نرخ ها را برای آنها مناسب تر کنید.

میانگین مصرف کنندگان (60٪): این مشتریان زمینی را اشغال می کنند و به احتمال زیاد بخش بزرگی از نمونه کارها شما را تشکیل می دهند. آنها را با استفاده از زبان بر نتایج و موفقیت تاکید کیند.

6. حرکت در دو زمان. هنگام تعیین گامهای مهاربندی، مهلت و سایر فریمهای زمان، فوریتی ایجاد کنید. این شامل دوره زمانی (معمولا یک تا دو هفته) است که شما مشتریان را در آن برای پاسخ به یک پیشنهاد ارائه می دهید.

7. مبارزه برای چیزی خوب. نام تجاری خود را با نشان دادن اینکه شما برای چیزی بیشتر از خودتان اهمیت می دهید، متفاوت کنید. شاید یک ایده، یک حامی یا سازمانی باشد که واقعا به آن علاقه دارید. شما حتی می توانید دامنه تخصص خود را از موضوع محدود کنید که به شما این امکان را می دهد که ادعا کنید که یک متخصص هستید که فقط بهترین خروجی در زمینه خود را ارائه می دهد. این زمانی که شما و مشتری خود یک ارزش یا مدافع مشابه را به اشتراک میگذارید، مانند جادوی کار میکند. علاوه بر کار، شما همچنین می توانید به موسسات خیریه و غیر حرفه ای مانند محیط زیست یا تحقیقات سرطان اشاره کنید.

توجه داشته باشید که این امر بیشتر قابل اعتماد خواهد بود اگر شما در واقع بخشی از درآمد خدمات خود را به این علت اهدا کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است