ماندن در ترافیک می تواند به سلامت شما آسیب برساند - اینفوگرافی

ماندن در ترافیک می تواند به سلامت شما آسیب برساند

ماندن در ترافیک می تواند به سلامت شما آسیب برساند

ماندن در ترافیک می تواند به سلامت شما آسیب برساند

sitting in traffic jams can harm your health

بیماری در انتظار ترافیک؟ آلودگی که در خودروها در ترافیک و ترافیک پشت چراغ قرمز جمع می شود، بسیار بالاتر از خودروهایی است که در حال حرکت هستند. در حال حاضر، تحقیقات منتشر شده در مجله Environmental Science: Processes and Effects یک راه حل ارائه می دهد: پنجره ها را بسته نگه دارید.

کارشناسان می گویند که پنجره ها در صف های ترافیکی بسته است.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) آلودگی هوای داخل را به عنوان یک "خطر بزرگ زیست محیطی برای سلامتی" توصیف می کند و آن را به 3.7 میلیون مرگ و میر ناشی از زودرس در سراسر جهان در سال 2012 مرتبط می کند.

آلودگی هوا به سرطان ریه، آسم و سایر بیماری های تنفسی منجر می شود و به بیماری قلبی و سکته مغزی مرتبط است. همه اینها می تواند مرگبار باشد.

در سال 2013، WHO طبقه بندی آلودگی هوا در هوای شهرها را به عنوان ماده سرطان زایی به عنوان سیگار کشیدن در فوریه 1985 طبقه بندی کرد.

در ایالات متحده، قرار گرفتن در معرض مواد معدنی در هوا، هشتمین علت مرگ و میر هر سال است. در لندن در انگلستان، مرگ و میر مربوط به آلودگی هوا 10 برابر بیشتر از تلفات ناشی از تصادفات جاده ای است.

تحقیقاتی که توسط دکتر Prashant Kumar از دانشگاه Surrey U.K. انجام شده نشان داده است که 25 درصد از مواجهه با ذرات مضر هنگام رانندگی در 2 درصد زمان سفر که رانندگان از طریق تقاطع با چراغ های راهنمایی عبور می کنند عبور می کنند.

آلودگی در تقاطعات 29 برابر بیشتر از جاده باز است

در نقاط تقاطع، وسایل نقلیه کم کم، توقف می کنند، حرکت می کنند تا زمانی که چراغ ها سبز می شوند، حرکت می کنند و آنها همدیگر را نزدیک می کنند.

حقایق سریع در مورد کیفیت هوا

در شاخص کیفیت هوا در ایالات متحده، بدترین مکانهای به ثمر رسیدن در 26 آگوست 2016 در نیوجرسی و کالیفرنیا بود

این مکان ها بین 101-150 بر اساس شاخص به دست آمد، به عنوان "ناسالم برای گروه های حساس"

"خوب" نمرات از 0-51 است، و 151 یا بیشتر "ناسالم" است.

این به سطوح غلظت ذرات پیک در یک تقاطع سیگنال منجر می شود که 29 برابر بیشتر از ترافیک آزاد است. علاوه بر این، اتومبیل ها به آرامی حرکت می کنند، بنابراین رانندگان برای مدت بیشتری در معرض قرار می گیرند. همانطور که خروجی در جریان است، آلودگی پراکنده نمی شود، اما درازا و انباشته می شود.

در نتیجه، اتومبیلهایی که در حال عبور از ترافیک هستند یا در چراغهای قرمز دارای 40 درصد آلودگی بیشتر نسبت به جابجایی هستند.

دکتر Prasant و تیم او در یک مطالعه جدید به دنبال یک راه حل بوده اند.

دانشمندان اندازه گیری ذرات در یک ماشین در حال حرکت تحت پنج تنظیم مختلف تهویه مطبوع. این خودرو 6 کیلومتر را گذراند و از طریق 10 چراغ مختلف ترافیکی عبور کرد.

آنها اندازه گیری ها را در تقاطع های سه طرفه و چهارراه ای که توسط چراغ های راهنمایی مدیریت می شوند، انجام دادند.

نویسندگان می خواستند ببینند چگونه تنظیمات مختلف تهویه می توانند ذرات داخل خودرو را تحت تاثیر قرار دهند. آنها همچنین در مورد میزان آلودگی درون ماشین در مقایسه با کسانی که با عبور از جاده ها در همان چراغ های ترافیکی تجربه کرده اند، نگاه کرد.

نتایج نشان داد که سیستم تهویه ماشین در حذف ذرات درشت از هوا کارآمد بود، اما با افزایش غلظت ذرات درشت، تعداد ذرات ریز افزایش یافت. بالاترین سطوح آلودگی در داخل خودرو، هنگامی که پنجره ها در چراغ های ترافیک بسته شد و فن در آن بود، اتفاق می افتاد.

عابرین پیاده در تقاطع ها نیز به آلودگی های اضافی در معرض آلودگی های اضافی قرار دارند، اما میزان ذرات معلق که رانندگان در معرض آن قرار دارند، تا هفت برابر بیشتر از عابران پیاده شده است.

پنجره ها را بستن و فن را در ترافیک خاموش کنید

نویسندگان به منظور کاهش میزان آلودگی در هنگام انتظار در ترافیک و در چراغ های راهنمایی، معتقدند که، شرایط آب و هوایی، رانندگان باید پنجره های ماشین را خاموش و فن را خاموش کنند. این، آنها می گویند، می تواند شانس تنفس در سطح خطرناک آلودگی هوا را با 76 درصد کاهش دهد.

آنها همچنین توصیه می کنند که فن را تنظیم کنید تا هوا در داخل نفوذ کند. تیراندازی هوا مانع ورود آلودگی از خارج می شود.

"در صورت امکان و با شرایط آب و هوایی اجازه می دهد این یکی از بهترین راه های محدود کردن مواجهه شما با نگه داشتن پنجره های بسته، طرفداران خاموش و سعی کنید و فاصله بین شما و ماشین در جلو در حالی که در ترافیک و یا ثابت در ترافیک چراغ ها

اگر بخاری نیاز به روشن شدن داشته باشند، بهترین تنظیمات این است که هوا را در داخل خودرو پخش کنند بدون اینکه در خارج از هوا بیرون بیایند. البته بهبود بهره وری سیستم های فیلتر کردن وسایل نقلیه در آینده می تواند بیشتر به کاهش تحرک در جاده در چنین شرایطی کمک کند. "

دکتر پرشنت کوماردر سال 2015، دکتر پرزنت و تیمش از رانندگان خواستند از خطرات آلودگی در تقاطعات آگاهی داشته باشند و پیشنهاد کردند که نگه داشتن فاصله از جلو اتومبیل می تواند به کاهش خطر کمک کند.

محققان پیاده ها را برای یافتن مسیرهای پیاده روی که شامل تقاطع های ترافیکی نشانه گذاری نشده بودند، خواستار شدند. آنها همچنین اشاره کردند که مقامات حمل و نقل محلی می توانند با هماهنگ سازی سیگنال های ترافیک کمک کنند، زیرا این می تواند زمان انتظار را کاهش دهد. آنها می گویند که سیستم های مدیریت ترافیک جایگزین مانند هواپیماهای بدون سرنشین نیز می توانند به حل مشکل کمک کنند

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است