زباله های پلاستیکی برای سوخت هیدروژنی - تکنولوژی

زباله های پلاستیکی برای سوخت هیدروژنی

زباله های پلاستیکی برای سوخت هیدروژنی

زباله های پلاستیکی برای سوخت هیدروژنی

Plastic waste for hydrogen fuel

استفاده جهان از پلاستیک برای ما و اقیانوس های ما هزینه ای بالایی دارد.

به لطف دانشمندان دانشگاه سوانسی، ممکن است یک راه حل برای زباله هایی که هزاران نفر از موجودات دریایی هر ساله را می بلعد، وجود داشته باشد.

تحقیقات جدید، به رهبری دکتر موریس کوهنل، زباله های پلاستیکی را به هیدروژن تبدیل می کنند. اگر ما خوش شانس باشیم، یک روز برای استفاده از سوخت های هیدروژنی استفاده می شود.

دکتر کوهنل گفت: "پلاستیک های زیادی استفاده می شود که هر ساله - میلیاردها تن - و تنها یک درصد از آن در حال بازیافت است." "ما در حال تلاش برای پیدا کردن استفاده برای آنچه که در حال بازیافت نیست."

این فرایند با برش پلاستیک، شل کردن آن و افزودن یک کاتالیزور عکس به آن کار می کند. این یک ماده است که می تواند نور خورشید را جذب کند و آن را به انرژی شیمیایی تبدیل کند. محققان سپس پلاستیک را به محلول قلیایی قرار داده و نور خورشید یا یک لامپ شبیه ساز خورشیدی را بر روی آن قرار می دهند و حباب های روی سطح تولید می کنند - گاز هیدروژن.

یک مشکل برای بازیافت بطری های پلاستیکی این است که آنها معمولا از PET، پلی اتیلن ترفتالات ساخته شده است، که باید شسته شوند تا بطری های تازه و روشن باز شوند. اما فرایند دانشگاه نیازی به پلاستیک چرب و چرب ندارد که تمیز شود، زیرا می تواند بسیاری از مواد زائد را تخریب کند.

کوهلل گفت: "حتی اگر از یک وان مارگارین غذا یا کمی روغن وجود داشته باشد، این واکنش را متوقف نمی کند، بلکه بهتر می شود."

براساس The Balance Small Business، این فرآیند نیز ارزان تر از بازپرداخت پلاستیک است که اغلب به علت هزینه های سوزاندن یا پرتاب در دفع زباله ها هزینه می شود - هزینه آن تقریبا 4000 دلار برای بازیافت 1 تن کیسه های پلاستیکی است.

به عنوان مثال، در مورد پیشرفت در خودروهای هیدروژنی، تویوتا، قصد دارد تا سال 2030، مجموعهای از 1 میلیون ماشین الکتریکی و سوخت سلولی را به فروش برساند. در ژاپن، تویوتا یک اتوبوس با سوخت سلولی تولید می کند که Sora در سال 2020، اجزاء ترکیب هیدروژن و اکسیژن برای تولید برق.

در حالی که پروژه سوخت های پلاستیکی ممکن است چند سال قبل از رسیدن به یک سطح صنعتی زمان ببرد ، چند سالی است که از محققان مهندسی و علوم فیزیکی خارج از سوئدون و یک شرکت پتروشیمی اتریش دریافت کرده است، کمک مالی زیادی دریافت کرده است.

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است