بررسی Sony Aibo - تکنولوژی

بررسی Sony Aibo

بررسی Sony Aibo

بررسی Sony Aibo

Sony Aibo review

کلمه AIBO از هوش مصنوعی roBOt می آید و همچنین کلمه ژاپنی برای "همنشین" یا "دوست" است. آنها برای اولین بار در سال 1999 معرفی شدند و اولین روبات مصرف کننده از نوع آن بود که به مردم ارائه می شد. AIBO قادر است از یک توله سگ نوزاد تازه متولد شده به یک بالغ با شخصیتی که از طریق تعامل با صاحبان و محیط اطرافش شکل گرفته است، شکل بگیرد. با این حال، آنها هرگز نباید تولید انبوه داشته باشند، در حالیکه در سال 1993 به عنوان یک پروژه تحقیقاتی شروع به زندگی کردند.

مدل اصلی AIBO به مردم ارائه شد تا ماه مه سال 1999 آماده شد. مدل 5000 ERS-110 اولیه در ژاپن و ایالات متحده به فروش رفت. واکنش شدید و 3000 روبات در ژاپن به کمتر از 20 دقیقه فروخت و بیش از دو هزار و چهار روز در ایالات متحده آمریکا فروخت.

راه اندازی اروپا در تاریخ 26 اکتبر 1999 برگزار شد و در این رویداد، سونی اعلام کرد مدل جدید نسخه ویژه (ERS-111) برای نوامبر 1999 با هدف قرار دادن اروپا، ژاپن و ایالات متحده است. این بار، 10،000 مدل برای مدت یک هفته به فروش گذاشته شد. بار دیگر، تمام انتظارات خرد شد. در طول این هفته، SONY 135،000 سفارش را ثبت کرد. دلیل اصلی ارائه چنین تعداد محدودی، حفظ ارتباط نزدیکی با مشتریان برای حمایت از بازخورد و کمک به توسعه عملکرد AIBO بود.

موفقیت چشمگیر نسل اول AIBO باعث شده است که SONY برای راه اندازی نسل دوم در اکتبر سال 2000 میلادی عرضه شود. با ارتقای تحرک، حسگرهای Aibo 210touch و LED های چهره، مدل ERS-210 بیانات احساسی خود را در تعامل با محیط زندگی خود افزایش داد. ویژگی های درخواست شده توسط صاحبان قبلی AIBO از قبیل تابع ضبط نام و تشخیص صدا، به مدل جدید معرفی شده است که AIBO را حتی نزدیک تر به صاحبان آن معرفی می کند.

مدل های LATTE و MACARON در سپتامبر 2001 به خانواده Aibo پیوستند. این جفت جدید مخصوصا برای شیرین و شایان ستایش طراحی شده است. این اصلاحطلبان به لحاظ تکنیکی که در سایر مدلهای AIBO یافت می شوند، دارای تکنولوژی چشمگیر هستند.

در نوامبر سال 2001، AIBO ERS-220 راه اندازی شد. با یک نگاه براق و درخشان (و توسط صاحبان آنها به نام RoboDog نامگذاری شده است)، این مدل جدید شامل بسیاری از اقدامات بسیار پیشرفته است. مدل ERS-220 همراه با چراغ و سنسورهای متعدد، ربات سرگرم کننده پیشرفته ترین در بازار بود. Sony AIBO ERS-7M2-B

یا حداقل آن را تا نسل سوم و نهایی Aibo در نوامبر 2003 راه اندازی شد. ERS-7 حتی پیچیده تر از پیشینیان خود بود. سه نسخه ERS-7 در دو سال آینده منتشر شد، پیش از اینکه سونی اعلام کرد که 26 ژانویه 2006 اعلام کرد که آنها می توانند "تولید ربات های سرگرمی Aibo را متوقف کنند".

23 مدل مختلف AIBO برای هر نوع رنگ / نوع وجود دارد. اعلان مدل های SuperCore و بلوتوث به روز شده و نمونه های قدیمی که هرگز به عموم مردم فروخته نمی شد. همچنین یک نمونه کریستال ویژه از طریق مدل ERS-7 AIBO وجود دارد و شایعه شده است که تنها یک نفر در جهان باشد!

سخت افزار

سخت افزار اولیه ERS-110 AIBO شامل یک پردازنده 64 بیتی RISC، 16 مگابایت رم، سنسور (لمسی، دوربین، دامنه یاب، میکروفون، شتاب، سرعت زاویه ای)، بلندگو و محرک (پاها، گردن، دهان، دم ) [22] همانطور که این سری توسعه یافته است، سنسورها و محرک های بیشتری اضافه شدند. Wi-Fi به عنوان یک افزونه برای برخی از AIBOs نسل دوم در دسترس بود. خانواده سوم و نهایی AIBOs، ERS-7، دارای سنسورهای متعدد سر و بدن هستند، با کلیک کردن بر روی دستگاه های گوش، سنسور مجاورت سینه، نمایشگر "Illume-Face" و Wi-Fi.

تمام AIBOs همراه با لوازم جانبی شامل یک ایستگاه شارژ و اسباب بازی صورتی همراه بود. مدل بعدی ERS7 با یک اسباب بازی صورتی AIBone صورتی، کارت بازی و یک ایستگاه شارژ با قطب و متری نشانگر برای اتصال دائمی همراه بود.

سرگرمی ربات "aibo" اعلام شده است

صدای جیر جیر

inShare

توکیو - نوامبر 1، 2017 - شرکت سونی (سونی) امروز با افتخار می گوید: "AIBO"، تکامل روبات سرگرمی خودمختار است که سرگرمی و شادی را برای تمام خانواده به ارمغان می آورد. Aibo می تواند یک پیوند عاطفی با اعضای خانواده ایجاد کند در حالی که آنها را با عشق، مهربانی و لذت پرورش و افزایش همراهی می کند. این یک کنجکاوی طبیعی است و ما امیدواریم که آن را به زندگی روزمره مشتریان ما تبدیل کنیم و در کنار هم به عنوان یک شریک زندگی کنیم.

Aibo به عنوان آخرین تکرار همراهی رباتیک محبوب، ظاهر شایان ستایش، حرکات پر جنب و جوش، و پاسخگویی است که مطمئنا به لذت. همچنین با استفاده از تعاملات روزانه خود، شخصیت منحصر به فرد خود را توسعه می دهد، به عنوان آن را به نزدیک شدن و نزدیک تر به صاحبان آن.

ویژگی های اصلی

1. Cuteness غیر قابل مقاومت، بازتاب غنی و محدوده دینامیکی حرکات

ظاهر نازک و گرد آن باعث می شود که شما آن را بچرخانید و آن را بپوشید، در حالی که طراحی بی نظیر آن فریبنده و پر از زندگی است.

Aibo عشق خود را به صاحبان آن نشان می دهد از طریق اصطلاحات واقعی و یک آرایه پویا از حرکات. زبان بدن آن از طریق ترکیبی از حرکات چشم، گوش و دم و همچنین صداهای مختلف صدا بیان می شود. این رفتار دوست داشتنی، سلامتی و لذت بردن از زندگی روزمره صاحبان آن را به ارمغان می آورد.

 

Sony به منظور ایجاد aibo به زندگی و اجازه دادن به آن برای بیان احساسات خود، سونی توسعه دهنده های بسیار پیچیده 1 و 2 محور. این بدنه جمع و جور Aibo را قادر به حرکت در امتداد 22 محور و ایجاد حرکات صاف و طبیعی خود می کند. علاوه بر این، چشم هایش از دو OLED استفاده می کند تا عبارات متنوع و متنوعی را ارائه دهد.

2. توانایی پیوند با صاحبان آن، هدایت به سرگرمی و کشف ثابت.

با وجود انتظارات فراوان در مورد محتوا، محتواهای کوچک کنجکاو به طور فعال از صاحبان آنها در جستجوی آن نیستند. علاوه بر این، aibo می تواند کلمات ستایش، لبخند، خش، سر و پشت، petting و بیشتر را تشخیص دهد، اجازه می دهد آن را به یادگیری و به یاد داشته باشید که چه اقدامات صاحبان آن را خوشحال است. به تدریج، اما مطمئنا، AIBO نیز از محیط زیست خود آگاهتر خواهد شد، و به اعتقاد آن، این امر یادگیری را در اطراف یک منطقه به طور فزاینده ای گسترده تر می کند و به موقعیت های مربوطه پاسخ می دهد.

این رفتار سازگار با تکنولوژی آموزشی عمیق کشت سونی، در قالب سنسورهای داخلی ساخته شده است که می تواند صداها و تصاویر را شناسایی و تحلیل کند. AIBO همچنین با دوربین های ماهی-چشم که از تکنولوژی مکان یابی و نقشه برداری همزمان (SLAM) استفاده می کند، اجازه می دهد تا زندگی خود را با همکاری نزدیک با صاحبان آن به ارمغان بیاورد.

3. تغییرات در زمان، بلوغ و رشد به یک همدم یک نوع

با گذشت زمان با افراد ارتباط برقرار می شود، رفتار Aibo به آرامی در واکنش به محیط منحصر به فرد آن تغییر می کند و سازگار می شود. در نهایت قادر به پاسخ به صلاحیت صاحبانش در نوع خود می شود و زمانی که احساس می کند دوست دارد، در عوض عشق و محبت بیشتری را نشان می دهد، و در عین حال تقویت یک پیوند است که به مرور زمان ادامه می یابد.

این تغییرات دائمی از طریق تکنولوژی AI منحصر به فرد سونی به دست می آید، که به AIBO امکان ارتباط با ابر را میدهد. AI AI از تعامل با صاحبان آن یاد می گیرد و در طول زمان یک شخصیت منحصر به فرد را ایجاد می کند. علاوه بر این، با اجازه صاحبان آن، AIBO می تواند داده ها را از این تعاملات جمع آوری کند، سپس به ابر متصل شود و دانش هایی را که از تعاملات بین صاحبان مختلف و AIBO خود انباشته شده است، به دست آورند تا حتی هوشمندتر شوند.

ما در سونی امیدواریم که مشتریان ما اوراق قرضه با ارزش و عمیق شخصی با aibo خود را توسعه دهند و داستان های گرانقیمت را که عمر طول بکشند، ایجاد کنند.

خدمات و لوازم جانبی مرتبط

"My aibo" App * * خدمات برنامه ریزی شده از تاریخ 11 ژانویه 2018 شروع شد

"Aibo من" یک برنامه طراحی شده برای کمک به صاحبان زندگی با aibo خود را با ارائه پشتیبانی و راحتی است. علاوه بر دسترسی به تنظیمات سیستم و اطلاعات مالک، ویژگی های دیگر عبارتند از: aibo Photos، که به کاربران اجازه می دهد تا هر عکس گرفته شده را مشاهده کنند، یک ویژگی برای "پخش" با یک aibo مجازی در داخل برنامه و "فروشگاه aibo"، جایی که کاربران می توانند اضافه کردن ترفندهای اضافی به aibo خود. برخی از این ویژگی ها نیز برای کاربرانی که از یک AIB ندارند، قابل دسترسی هستند.

 

* 1: "Aibo من" را می توان از Google Play و App Store دریافت کرد. یک نسخه مرورگر وب نیز در http://aibo.com/en موجود است

* 2: اشتراك Aibo و "Aibo Basic Plan" لازم است كه به طور كامل از تمام ويژگي هاي "Aibo من" لذت ببريد.

Aibo لوازم منحصر به فرد "Aibone" * * انتشار به برنامه ریزی شده برای ژانویه 11، 2018

شماره مدل ERA-1020 قیمت فروشگاهSony(بدون مالیات): 2،980 ین(پیش بینی شده)

لوازم جانبی اسباب بازی شکل استخوانی است که زندگی شما را با aibo ادویه می کند.

طرح اصلی aibo

برای استفاده از AIBO لازم است اشتراکی Aibo Basic Plan ضروری باشد. با اشتراک دادن به برنامه Basic Aibo، می توانید از روی اتصال Wi-Fi در خانه یا اتصال تلفن همراه در حال حرکت برای لذت بردن از ترتیب کامل از ویژگی های AIBO استفاده کنید. اینها عبارتند از: امکان دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در ابر برای دسترسی به اطلاعات و همچنین برنامه «My aibo» (aibo Photos، aibo Store). علاوه بر این، داده های aibo شما به طور دوره ای در ابر پشتیبانی می شود. خدمات آینده برنامه ریزی شده به صاحبان اجازه می دهد تا داده های پشتیبان گیری را بر روی یک AIBO جدید بازگردانند حتی در صورت تصادف و آسیب جبران ناپذیر.

Aibo پشتیبانی مراقبت

سونی همچنین Aibo Care Support را ارائه می دهد که در صورت آسیب یا خرابی، هزینه های تعمیر را تخفیف می دهد. اشتراک این سرویس اختیاری است.

 

تخفیف 50٪ در هزینه های تعمیر (شامل هزینه های معاینه، تعویض قطعات و مبادله اجزای خراب یا خالی شده).

تخفیف 50٪ در بازرسی ها و بازرسی ها

* تمام هزینه های بالا شامل حمل و نقل و یا مالیات نیست

پیش سفارشات و در دسترس بودن

AIBO برای خرید به طور انحصاری از طریق فروشگاه Sony، خرده فروش مستقیم سونی عرضه خواهد شد.

پیش سفارشات از ساعت 11:01 بعد از ظهر آغاز خواهد شد. در روز چهارشنبه، نوامبر 1، 2017 از طریق وب سایت Sony Store (برخی از قسمتهای وب سایت تنها در ژاپن قابل دسترسی هستند، تعداد پیش سفارشات محدود است).

اطلاعات بیشتر در مورد AIBO از طریق http://aibo.com/en و Sony Store Online در دسترس خواهد بود.

جزئیات محصول

توجه: اطلاعات در حال حاضر از روز اعلام شده است. لطفا توجه داشته باشید که جزئیات محصول و خدمات بدون اطلاع قبلی قابل تغییر است.

نام محصول aibo

رنگ Ivory White

شماره مدل ERS-1000

پردازنده 64 بیتی پردازنده چهار هسته ای

جناغ های متحرک متحرک: 3 محور، دهان: محور 1، گردن: محور 1، محور: محور 1، فورپوها / عقب: 3 محور در هر پا، گوش: محور 1 در گوش، دم: 2 محور (مجموع 22 محور)

نمایش 2 OLED (چشم)

بلندگوی صوتی، 4 میکروفون

دوربین 2 دوربین (دوربین جلو، دوربین SLAM)

سنسور ToF، سنسور تاکسی سنسور سنسور سنسور لنز حساس به فشار / سنسور لنز خازنی نوع سنسور لمسی سنسور لنز خازنی (حسگر سر، سنسور فک) 6 سیستم تشخیص محور (3 محور gyro / 3 شتاب محوری) × 2 (سر، Torso ) سنسور حرکت، سنسور نور، 4 پاکت کف پا

کلید دکمه برق، دکمه حجم، سوئیچ شبکه

شاخص LED وضعیت، LED شبکه

پایانه ها پین های شارژ، اسلات سیم کارت

ارتباط ارتباطات شبکه ارتباطات شبکه (انتقال داده ها): LTE Wi-Fi: IEEE 802.11b / g / n

ابعاد خارج از اندازه 180 × 293 × 305 میلی متر ((در حالی که ایستاده: عرض × ارتفاع × عمق * از جمله قطعات پیشانی)

وزن تقریبی 2.2 کیلوگرم

مصرف برق تقریبا 14 وات

طول مدت باتری تقریبا 2 ساعت

زمان شارژ تقریبا 3 ساعت

اصلی لوازم شارژ ایستگاه (پایه شارژ، شارژ مات)، آداپتور برق متناوب، سیم برق، توپ صورتی، سیم کارت، مواد چاپی

سونی اعلام کرد که قرار است سونی Aibo ربات خود را در ایالات متحده پس از باز شدن نام تجاری در ژاپن در سال گذشته منتشر کند. این نسخه جدید در ماه سپتامبر 2018برای 2،899 دلار عرضه خواهد شد و همراه با سه سال خدمات Sony AI Cloud و همچنین انواع اسباب بازی هایی مانند توپ صورتی، پد Aibone، پد پا و ایستگاه شارژ همراه خواهد بود. AI Cloud اجازه می دهد Aibo فعالیت روزانه خود را به سرورهای سونی ارسال کند، که این شرکت ادعا می کند که شخصیت ربات را شکل می دهد و صاحبان ارتباط با Aibo خود را از Wi-Fi یا LTE به A & T متصل می کنند. سگ احتمالا تا رسیدن به تعطیلات نزدیک ترنخواهد شد،با این حال،پس برای مدت طولانی آماده شوید.

 

نسخه ایالات متحده صدای خود را نشان نمی دهد و یا بسیار متفاوت از سونی در CES در سال جاری نشان داد. این یک دسته از سنسورها، دوربین ها و موتورهای فعال را برای فعال کردن توله سگ و تعاملی نگه می دارد. یک دوربین در پشت آن برای کمک به حرکت به پد شارژ آن وجود دارد، و دوربین بینی آن به Aibone خود کمک می کند و اعضای خانواده را از طریق تشخیص چهره شناسایی می کند. همچنین به دستورات صوتی پاسخ می دهد و شما می توانید با استفاده از برنامه همراه Android / iOS Aibo ترفندی را به پایگاه دانش خود اضافه کنید.

Aibo همچنین یک فرصت برای سونی برای ارائه تکنولوژی موجود خود فراهم می کند. فن آوری سنجش تصویر و تشخیص، که قبلا در تلویزیون، دوربین ها و PlayStation Move وجود دارد، اجازه می دهد تا Aibo محیط اطراف خود را بهتر درک و به یاد بیاورد.

Aibo می تواند تا 100 چهره را تشخیص دهد و روابط مختلف را براساس بازخورد و تعامل با هر فرد شناسایی کند، بنابراین اگر شما پشت، گردن یا بینی خود را بپوشانید، به نظر می رسد که شما را دوست دارید و در آینده برای شما بهتر است. Aibo، به نوبه خود، با اطاعت (یا نافرمانی) دستورات و یا دادن یک نگاه ناراحت یا خوشحال با چشم خود پاسخ می دهد.

برای اولین بار، Aibo به نظر می رسد به ظاهر ناز اما بدون ماده است. به عنوان دستیار فن آوری، بازار فناوری در گوشی ها، بلندگوها، و رایانه ها و روکش های فشرده ساز خانگی بیشتر به نظر می رسد، مانند Aibo، بسیار زیاد است.

شاید از لحاظ قابلیت کار نیست. Aibo سگ موتور جستجو نیست. این شما را در انتظار شما نمی گذارد که بخواهید چراغ ها را خاموش کند. با این حال، Aibo چیزی است که هر دستیار و ربات صوتی دیگر وجود دارد - شخصیت.

سونی تاکید می کند که به عنوان Aibo سنین، شخصیتی را بر اساس رفتارهایی ایجاد می کند که کاربران آن را پس از اجرای دستورات درست و یا «بد» یا «نه» در صورت عدم موفقیت، تشویق و سرکوب می کنند. از جعبه سگهای رباتیک همگی قطعات و برنامه نویسی دارند، اما در یک هفته، یک ماه، یک سال، هر کدام از آنها می تواند متفاوت از هر دو Aibos دیگر و آن جوان تر خود را به عنوان بستر واقعی توله سگ نشان میدهد.

توسعه دهندگان معاون فعلی در حال افزودن قابلیتهای مشابه به تکنولوژی خود هستند. سیری اپل دارای صداهای بیشتری است و آمازون گزینه هایی را برای کودکان فراهم می کند که می گویند لطفا و از شما سپاسگزارم و هر دو تلاش کرده اند تا انفجار را افزایش دهند. آنها می توانند خنده و حتی جوک بگویند. اما هنوز هم احساسات ثابت و منحصر به فرد دارند.

دستیارهای صوتی نیز به خاطر ماهیت خود محدود می شوند، زیرا فقط می توانند صدای خود را تفسیر کنند. بسیاری از ارتباطات انسانی بوسیله علامت چهره و سایر علائم زبان بدن رخ می دهد. این ممکن است مهم نیست زمانی که همه چیز شما می خواهید بدانید آب و هوا است. اما چون تقاضا برای تکنسین دستیار رشد می کند، احتمالا این دستگاه ها به طور فزاینده ای نیز درخواست شما را تفسیر خواهند کرد.

"محصولات زیادی وجود ندارد که به طور مستقیم از نوع روبوتیک که در مورد Aibo صحبت می کنیم استفاده می شود. این یک بازی برای یادآوری مردم است که صدا تنها راه ما در تعامل نیست و دستگاه های ما در آینده با ما ارتباط برقرار خواهد کرد، "بیکر می گوید.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است