فناوری HDR10 در تلویزیون - تکنولوژی

فناوری HDR10   در تلویزیون

فناوری HDR10 در تلویزیون

فناوری HDR10 + در تلویزیون

HDR10 + Technology on TV

اگر در هنگام ارتقا به یک تلویزیون جدید به تکنولوژی یک صفحه نگاه کنید، مطمئن شوید که یک مجموعه HDR قادر به دریافت آن هستید. اما توجه کنید: همه HDR ها برابر نیستند و استاندارد جدید HDR10 + ممکن است یکی از مواردی باشد که تاکنون در IFA 2018 شاهد بوده ایم.

محتوای HDR (محدوده دینامیکی بالا) تصاویر punchier و غنی تر از صفحه های سازگار را از محتوای غیر HDR ارائه می دهد. این شیب رنگی وسیع تر از پانل شما و نسبت کنتراست بهبود یافته است، به این معنی که جزئیات بیشتری در شیب رنگی وجود دارد و تفاوت بیشتر بین قسمت های نور و تاریکی یک صحنه، بدون آن که از یک منبع نور به تاریکی اطراف بیرون بیاید عناصر در نمایش یا فیلم قطعات سیاه و سفید به نظر می رسد واقعا سیاه و سفید، در حالی که منابع نور واقعا می تواند این اثر ‘pin-prick-starlight-by-night’ را به صورت طبیعی تحویل گرفت .

HDR10 + یک فرمت ویدیوی جدید است که برای نبرد برای تبدیل شدن به استاندارد تکنولوژی تلویزیون غالب، با Dolby Vision سر و کار دارد. سامسونگ با پشتیبانی بزرگ از پاناسونیک، فیلیپس و آمازون (و همچنین استودیوهای هالیوود مانند 20th Century Fox و Warner Bros)، مانند رقیب Dolby Vision، ویژگی کلیدی HDR10 +، متادیتای پویا است.

پیشینیان آن، HDR10، فقط دارای ابرداده استاتیک است، به این معنی که مرزهای سطح روشنایی در طول یک فیلم یا نمایش یکسان باقی می مانند. با فرمت جدید، مرزهای روشنایی را می توان بر اساس فریم تغییر داد، و برای جزئیات بیشتر در صحنه های روشن، تغییر می کند. آنچه که ممکن است این فرمت را ارائه دهد لبه آن است که بر خلاف Dolby Vision که شرکت هایی مانند LG و Sony باید مجوز را برای استفاده از آن در تلویزیون خود بدست آورند، HDR10 + به تولید کنندگان و سازندگان محتوا به عنوان یک باز، بدون حق امتیاز سکو.

در IFA 2018، پاناسونیک اعلام کرد که تعهد خود را به این استاندارد اعلام کرده است که نشان می دهد که FZ950، FZ800 و FX600 (و بالاتر) سری 4K تلویزیون همه به روز رسانی سیستم عامل برای حمایت از حالت HDR بهبود یافته است. سامسونگ 2018 کامل QLED تلویزیون نیز پشتیبانی از این ویژگی خواهد بود.

 

پاناسونیک مجموعه ای از نمایش های ویدئویی برای نمایش در نمایشگاه، از جمله رول Demo خود و کلیپ های فیلم اخیر Wonder Woman بود.

در حال حاضر، بدون مقایسه توسط یک طرفه ، دشوار است برای انتقال مزایای HDR10 + قضاوت کنیم . اما اگر شما آن را به عنوان یک ابزار از منظر فیلمساز مشاهده کنید، به شما اجازه می دهد تا عملکرد HDR را کنترل کنید نه صرفا در طول یک ویدیو کلی، بلکه بر اساس صحنه و یا حتی برا اساس فریم . بنابراین، اگر به هر دلیلی کارگردان بخواهد میزان HDR را بر روی یک فریم قرار دهد و برای موارد زیر آن را رمپ کند، می توانند این کار را انجام دهند. کنترل دقیق عملکرد HDR است که قبلا امکان پذیر نیست.

در عمل، این شما را با یک تصویر jaw-dropping هدایت می کند . Wonder Woman که در حال حاضر شناخته شده است با سربازان آلمانی در یک روستای کوچک مبارزه می کند با رنگ پدیدار می شود - پالت رنگ آبی منزوی به نظر می رسد، به عنوان یک مخالف مناسب برای جرقه های درخشان که از زره های قهرمان پرواز می کند، از خود دفاع می کند.

در پلتفرم Panasonic خود، نشان داد که فرود آمدن سفینه فضایی در یک صحرای علمی تخیلی، کنتراست بین سایه و باور نکردنی روشنایی beating-sun شدیدا احساس شد. به تصویری که در غیر این صورت بدون HDR وجود دارد و استاندارد HDR10 + این جنبه را تشدید می کند.

بازیکن DP-UB9000 4K Blu-ray از پاناسونیک

بنابراین، آنچه که شما در واقع می توانید از نظر محتوای HDR10 + مشاهده کنید چیست؟ در حال حاضر ... نه خیلی زیاد، در واقع. برنامه آمادگی پذیری HDR10 + تنها می تواند به راحتی از Amazon Prime Video تامین شود، زیرا آمازون با به روز رسانی تمام محتوای HDR خود برای پشتیبانی از فرمت.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است