پشتکار یا هوش؟ کدام تعیین کننده است - اینفوگرافی

پشتکار یا هوش؟ کدام تعیین کننده است

پشتکار یا هوش؟ کدام تعیین کننده است

پشتکار یا هوش؟ کدام تعیین کننده است

Perseverance or intelligence? Which one is decisive

هوش، و یا توانایی شناختی فرد برای درک و مقابله با مشکلات پیچیده در یک راه منطقی و هدفمند، بدون شک، یک دارایی عظیم در محل کار است و در مواجهه با خواسته ها و چالش های کار موثر است.

با این حال، در محیط اقتصادی سریع و سریع که در آن سرعت تغییر سرشار است، قدرت اسب بخاری فکری برای موفقیت کافی نیست. اغلب کسانی هستند که در مورد کارشان پرشور هستند و بیشتر مایل به ادامه یافتن آن است که روشنفکران متلاشی شده یا به طور جزئی مشغول به کار هستند، که با چالش های دشوار مواجه می شوند.

بنابراین، اگر یک فرد هوشمند مایل به استمرار نباشد، آیا این فرد هنوز هم موثر و انعطاف پذیر است، زمانی که تراشه ها پایین می آیند؟ و آیا یک کارمند با اطلاعات کمتری میتواند از طریق استقامت دست یابد؟

استقامت، و یا توانایی ادامه دادن در مواجهه با موانع یا چالش ها، توجه بیشتری را از سوی دانشمندان و متخصصان رفتاری به دست می آورند.

مطالعات اخیر در مورد "گرید" - که اساسا مردم را قادر می سازد تا به سختی کار کنند و به اهداف بلند مدت خود برسند، ارزش استقامت را در شرایط فشار بالا و شرایط سریع تغییر می دهد که امروزه «طبیعی بودن» جدید را مشخص می کند.

به عنوان مثال، یکی از دوستان مدرسه من فوق العاده روشن بود و در بالای سال تحصیلی ما بود، اما در دانشگاه افتاد، جایی که محیط یادگیری و محتوا پیچیده تر و کمتر ساختار یافته بود و نیاز به مدیریت بیشتر و پشتکار داشت.

البته، برای نقش های پیچیده تر و مبتنی بر دانش، فردی که هر دو هوش و شن و ماسه را به طور معمول به بالاترین سطح عملکرد می رسد و استقامت برای دستیابی به اهداف بلند مدت خود، حتی در مواجهه با تهدیدات شدید.

استقامت نیز هنگامی که یادگیری مهارت های جدید و توسعه چابکی برای مقابله با محیط های سریع تغییر می کند بسیار مهم است. در حالی که هوش برای یادگیری مؤثر اهمیت دارد، زیرا فرایند را بسیار ساده تر می کند، کسانی که مایل نیستند زمان و تلاش لازم برای به دست آوردن مهارت های جدید و سازگاری با تغییرات در کار را در طولانی مدت موفق نکنند.

البته، استقامت به طور فزاینده ای مهم تر می شود زمانی که مهارت ها و عادت ها بسیار پیچیده و چالش برانگیز برای یادگیری است و همچنین زمانی که افراد مسن تر عمل می کنند و عملکرد و پریشانی مغز - یا اینکه میزان تغییر مسیر یا تغییر مسیر عصبی کاهش می یابد.

استقامت و غلبه بر استرس

استرس به طور فزاینده ای در محل کار بویژه در دنیای سریع و سریع که در حال حاضر زندگی می کنیم، بسیار شایع است. کارکنان می توانند به یاد بیاورند که چگونه بر استرس های کاری در محیط کار غلبه کنند و از عقب افتادگی عقب بیفتند، از طریق تجربه و توانایی های خود پیشرفت بیشتری داشته باشند.

هوش به وضوح بسیار مفید است در این رابطه، به عنوان توانایی درک مشکل، و استفاده از این درک برای حل آن از طریق تفکر منطقی و انتزاعی، یک مزیت بزرگ در جلوگیری از شرایط استرس زا در وهله اول است. هنگامی که افراد در معرض ناکامی قرار می گیرند، فردی با هوش بالا نیز بیشتر احتمال دارد موضوع را درک کند، گامی به خوبی برنامه ریزی شده برای بازگشت به مسیر و یادگیری از تجربه.

با این حال، اطلاعات برای مقابله با فشارهای شدید و فشار زیاد کافی نیست، چرا که پایداری بیشتر اهمیت پیدا می کند. افرادی که دارای استقامت هستند، قادر به ادامه کار با وجود مشکلات موجود هستند. آنها به احتمال زیاد به ترس و یا تسلیم شدن، به ویژه هنگامی که هدف برای آنها اهمیت دارد و با احساسات و قوت های آنها هماهنگ است.

پایداری و توسعه رهبری

در نهایت، توسعه رهبران آینده برای هر محل کار حیاتی است، برای جذب، ایجاد انگیزه، توسعه و حفظ استعدادهای برتر، و برای حفظ شرکت در مسیر ارائه دیدگاه و استراتژی به خوبی برنامه ریزی شده.

البته، هوش، یک ویژگی حیاتی از هر رهبر است. با این حال، مهمتر اینکه مدیرانی هستند که توانایی و استعداد منحصر به فرد خود را درک و بهینه می کنند و از این کار برای تحقق بخشیدن به چالش های فراوان بسیاری که سازمان ها با آن مواجه هستند، حمایت می کنند و دیگران را تشویق می کنند که همین کار را انجام دهند.

رهبران و کارمندان نیازمند طیف وسیعی از مهارت ها و مهارت ها در محل کار موثر هستند. هر دو هوش و استقامت به طور فزاینده مهم هستند، به عنوان روش های سنتی مدیریت استعداد، و دستیابی به موفقیت، به روش های نوآورانه و چابک تر است.

در حالی که هوش یک کیفیت کلیدی است که قادر به تصمیم گیری، سازگاری با تغییر و غلبه بر چالش ها است، اگر تنها با استفاده از چابکی موثر باشد. استقامت می تواند به یک رهبر یا کارمند کمک کند تا از موانع گذشته جلوگیری کند، حتی اگر آنها سطح پایینتری از اطلاعات را داشته باشند.

در واقع، تحقیقات نشان میدهد که بسیاری از موفق ترین رهبران در آزمایشات IQ در سطح بالایی از جمعیت نیستند.آنها به طور عمده از طریق جاه طلبی، کار سخت، عشق و اعتقاد به آنچه که انجام می دهند،موفقیت می یابند و پایداری را به موفقیت می رسانند.

رهبران منابع انسانی به خوبی توصیه می شود که این کیفیت حیاتی را در مدل های موفقیت خود و نحوه جذب، انتخاب، توسعه و مدیریت استعدادهای خود در نظر بگیرند.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است