زبانهای محبوب برنامه نویسی (10) R - تکنولوژی

زبانهای محبوب برنامه نویسی (10) R

زبانهای محبوب برنامه نویسی (10) R

 

زبانهای محبوب برنامه نویسی (10) R

Popular scripting languages (10) R

در یک بررسی دقیق و عملی از وضعیت فعلی، تمایلات و پیش بینی های آینده نزدیک در صنعت فناوری اطلاعات در سال 2019 است که بر اساس اطلاعات آماری از منابع مختلف قابل اعتماد است .

هدف اینست که به شما کمک کند تا تصمیم گیری آگاهانه ای درباره زبانهایی که بازار فناوری اطلاعات در سال 2019 دنبال می کند را انتخاب کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید که کدام یک از ارزش صرف زمان و تلاش برای کسب مهارت را دارد تا یک حرفه موفق و سودآور به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار داشته باشید

وقتی تصمیم می گیرید که کدام زبان برنامه نویسی بهترین مسیر کاری را ایجاد کند، توسعه دهندگان معمولا به این چهار ویژگی نگاه می کنند:

حقوق بالا

محبوبیت - مقدار زیادی از فرصت های شغلی، انواع

جهت گیری بیشتر در تقاضا در آینده

ترجیحا یادگیری آسان و لذت بخش

برای هر زبان مشخص شده در لیست، شما می بینید:

مقدمه ای کوتاه برای آشنا کردن با زبان، انواع گزینه های شغلی که می تواند ارائه دهد، و چه چیزی در مورد آن چه جالب است

نمودارهای محبوبیت زبان بر اساس TIOBE و GitHub Octoverse

مقایسه حقوق و دستمزد بر اساس داده های Indeed.com و بررسی 2016 StackOverflow

مثال کوتاه کد کوتاه به شما یک ایده بصری از نحو زبان را ارائه می دهد

R

R یک زبان و محیط برای محاسبات آماری و گرافیک است. این یک پروژه GNU است که شبیه زبان و محیط S است که در John Laboratories (که قبلا AT & T، در حال حاضر Lucent Technologies) توسط John Chambers و همکارانش توسعه داده شد، توسعه یافته است. R می تواند به عنوان اجرای متفاوت S در نظر گرفته شود. برخی از تفاوت های مهم وجود دارد، اما کد های زیادی که برای S نوشته می شود، تحت R تغییر نمی کند.

R مجموعه ای گسترده از آماری (مدل سازی خطی و غیر خطی، آزمون های آماری کلاسیک، تجزیه و تحلیل سری زمانی، طبقه بندی، خوشه بندی، ...) و تکنیک های گرافیکی فراهم می کند و بسیار گسترش می یابد. زبان S اغلب وسیله انتخابی برای تحقیق در روش آماری است و R یک مسیر منبع باز برای مشارکت در آن فعالیت را فراهم می کند.

یکی از نقاط قوت R، سهولت است که بتوان آنها را به درستی طراحی کرد، از جمله نشانه های ریاضی و فرمول هایی که در آن مورد نیاز است. مراقبت های بزرگ بر روی پیش فرض برای انتخاب های جزئی طراحی در گرافیک گرفته شده است، اما کاربر کنترل کامل را حفظ می کند.

R به عنوان نرم افزار رایگان تحت شرایط GNU General Public License بنیاد رایگان نرم افزار در فرم کد منبع موجود است. این کامپایل شده و اجرا می شود در طیف گسترده ای از سیستم عامل های یونیکس و سیستم های مشابه (از جمله FreeBSD و لینوکس)، ویندوز و MacOS.

R یک مجموعه یکپارچه از امکانات نرم افزاری برای دستکاری، محاسبه و نمایش گرافیکی است. آن شامل

اداره موثر و ذخیره سازی داده ها،

مجموعه ای از اپراتورها برای محاسبات در آرایه ها، در ماتریس های خاص،

یک مجموعه بزرگ، یکپارچه، یکپارچه از ابزارهای میانجی برای تجزیه و تحلیل داده ها،

امکانات گرافیکی برای تجزیه و تحلیل داده ها و نمایش روی صفحه یا بر روی کاغذ، و

یک زبان برنامه نویسی به خوبی توسعه یافته، ساده و موثر که شامل شرط ها، حلقه ها، توابع بازگشتی تعریف شده توسط کاربر و امکانات ورودی و خروجی است.

اصطلاح "محیط زیست" در نظر گرفته شده است تا آن را به عنوان یک سیستم به طور کامل برنامه ریزی شده و یکپارچه، به جای تقویت افزایشی از ابزارهای بسیار خاص و غیر انعطاف پذیر توصیف کند، همانطور که اغلب در مورد دیگر نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها است.

R، مانند S، در اطراف یک زبان کامپیوتر واقعی طراحی شده است و به کاربران اجازه می دهد تا با تعریف توابع جدید، قابلیت های اضافی را اضافه کنند. بخش عمده ای از سیستم خود را در زبانه R از S نوشته شده است، که باعث می شود کاربران به دنبال انتخاب های الگوریتمی باشند. برای وظایف محاسباتی فشرده، C، C ++ و کد فورچون می توانند در زمان اجرا مرتبط شوند. کاربران پیشرفته می توانند C را برای دستکاری اشیاء R مستقیما بنویسند.

بسیاری از کاربران از R به عنوان یک سیستم آمار فکر می کنند. ما ترجیح می دهیم از محیطی که در آن تکنیک های آماری اجرا می شود فکر کنیم. R را می توان به راحتی از طریق بسته ها گسترش داد. حدود هشت بسته عرضه شده با توزیع R وجود دارد و بسیاری از آنها از طریق خانواده CRAN از سایت های اینترنتی موجود است که طیف وسیعی از آمار مدرن را پوشش می دهد.

R دارای فرمت مستنداتی مانند LaTeX است که برای ارائه مستندات جامع، هم در خط در تعدادی از فرمت ها و هم در نسخه های چاپی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است