زبانهای محبوب برنامه نویسی (9) اسکالا - تکنولوژی

زبانهای محبوب برنامه نویسی (9) اسکالا

زبانهای محبوب برنامه نویسی (9) اسکالا

 

زبانهای محبوب برنامه نویسی (9) اسکالا

Popular scripting languages (9) Scala

در یک بررسی دقیق و عملی از وضعیت فعلی، تمایلات و پیش بینی های آینده نزدیک در صنعت فناوری اطلاعات در سال 2019 است که بر اساس اطلاعات آماری از منابع مختلف قابل اعتماد است .

هدف اینست که به شما کمک کند تا تصمیم گیری آگاهانه ای درباره زبانهایی که بازار فناوری اطلاعات در سال 2019 دنبال می کند را انتخاب کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید که کدام یک از ارزش صرف زمان و تلاش برای کسب مهارت را دارد تا یک حرفه موفق و سودآور به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار داشته باشید

وقتی تصمیم می گیرید که کدام زبان برنامه نویسی بهترین مسیر کاری را ایجاد کند، توسعه دهندگان معمولا به این چهار ویژگی نگاه می کنند:

حقوق بالا

محبوبیت - مقدار زیادی از فرصت های شغلی، انواع

جهت گیری بیشتر در تقاضا در آینده

ترجیحا یادگیری آسان و لذت بخش

برای هر زبان مشخص شده در لیست، شما می بینید:

مقدمه ای کوتاه برای آشنا کردن با زبان، انواع گزینه های شغلی که می تواند ارائه دهد، و چه چیزی در مورد آن چه جالب است

نمودارهای محبوبیت زبان بر اساس TIOBE و GitHub Octoverse

مقایسه حقوق و دستمزد بر اساس داده های Indeed.com و بررسی 2016 StackOverflow

مثال کوتاه کد کوتاه به شما یک ایده بصری از نحو زبان را ارائه می دهد

اسکالا

Scala

Scala مخفف زبان مقیاس پذیر است، و یکی از تلاش های بسیاری برای "بازنویسی جاوا" در حالی که بهبود مشکلات آن است. کد اسکال برای اجرا در ماشین مجازی جاوا (JVM) کامپایل شده است.

ما می توانیم با خیال راحت موافق باشیم که Scala در حال حاضر موفق است با توجه به این واقعیت که شرکت های بزرگ مانند LinkedIn، توییتر و The Guardian از آن در پایگاه های خود استفاده می کنند.

 

برنامه نویسی Scala یک زبان رایانه ای است که به طور گسترده از شی گرا و سبک کارکرد برنامه نویسی پشتیبانی می کند. زبان اسکالایی یک نوع استاتیک قوی زبان برنامه نویسی است. Scala تحت تاثیر زبان برنامه نویسی جاوا قرار دارد. Scala بسیار متنوع است به این معنا که می توان آن را برای نوشتن هر نوع برنامه هایی مانند برنامه های وب، برنامه های دسکتاپ، برنامه های موبایل، برنامه های کاربردی سازمانی و غیره استفاده کرد. برخی از راه هایی که زبان اسکالایی در سناریوهای واقعی واقع شده است، به شرح زیر است:

نوشتن برنامه های کاربردی وب یا کارکردن با جریان داده ها برنامه های کاربردی توزیع شده و پردازش دسته ای یکپارچه تجزیه و تحلیل داده ها با Apache SparkSome از مزایای Scala این است که برای کد در مقایسه با جاوا که نیاز به خطوط بیشتری دارد زمان زیادی صرفه جویی می شود. Scala همچنین دارای ابزار و API های قوی است که می تواند برای ایجاد برنامه های مختلف استفاده شود. Sample Scala Program Hello World HelloWorld برنامه را گسترش می دهد.

Scala.js یک کامپایلر است که برابر با کد جاوا اسکریپت است و کد اصلی آن Scala را کامپایل می کند. به این ترتیب می توانید کد Scala را که در یک مرورگر وب یا هر محیط دیگر که پشتیبانی از جاوا اسکریپت است اجرا کنید.

Scala شهرت یک زبان پیچیده برای یادگیری برای یک توسعه دهنده جوان است. اما کسانی که آن را گذشته از منحنی یادگیری، احتمالا از یک حرفه عالی برخوردار هستند، زیرا موقعیت های باز برای توسعه دهندگان Scala قطعا بیشتر و بیشتر ظاهر می شوند.

طبق گزارش StackOverflow در سال 2017، Scala رتبه های بالا را در نظرسنجی های حقوق و دستمزد، در دهان برتر در سراسر جهان و به اشتراک گذاری مقام اول در ایالات متحده آمریکا.

تمایل Scala به محبوبیت در 5 سال گذشته: افزایش است

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است