زبانهای محبوب برنامه نویسی (8) الیکسیر - تکنولوژی

زبانهای محبوب برنامه نویسی (8) الیکسیر

زبانهای محبوب برنامه نویسی (8) الیکسیر

 

زبانهای محبوب برنامه نویسی (8) الیکسیر

Popular scripting languages (8) Elixir

در یک بررسی دقیق و عملی از وضعیت فعلی، تمایلات و پیش بینی های آینده نزدیک در صنعت فناوری اطلاعات در سال 2019 است که بر اساس اطلاعات آماری از منابع مختلف قابل اعتماد است .

هدف اینست که به شما کمک کند تا تصمیم گیری آگاهانه ای درباره زبانهایی که بازار فناوری اطلاعات در سال 2019 دنبال می کند را انتخاب کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید که کدام یک از ارزش صرف زمان و تلاش برای کسب مهارت را دارد تا یک حرفه موفق و سودآور به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار داشته باشید

وقتی تصمیم می گیرید که کدام زبان برنامه نویسی بهترین مسیر کاری را ایجاد کند، توسعه دهندگان معمولا به این چهار ویژگی نگاه می کنند:

حقوق بالا

محبوبیت - مقدار زیادی از فرصت های شغلی، انواع

جهت گیری بیشتر در تقاضا در آینده

ترجیحا یادگیری آسان و لذت بخش

برای هر زبان مشخص شده در لیست، شما می بینید:

مقدمه ای کوتاه برای آشنا کردن با زبان، انواع گزینه های شغلی که می تواند ارائه دهد، و چه چیزی در مورد آن چه جالب است

نمودارهای محبوبیت زبان بر اساس TIOBE و GitHub Octoverse

مقایسه حقوق و دستمزد بر اساس داده های Indeed.com و بررسی 2016 StackOverflow

مثال کوتاه کد کوتاه به شما یک ایده بصری از نحو زبان را ارائه می دهد

ابزارهای هوش کسب و کار نرم افزارهای نرم افزاری هستند که برای جمع آوری و پردازش داده های بدون ساختار از سیستم های داخلی و خارجی (از جمله کتاب ها، مجلات، اسناد، پرونده های بهداشتی، تصاویر، فایل ها، ایمیل، ویدئو و سایر منابع قابل اعتماد کسب و کار) برای تصمیم گیری موثر جمع آوری و پردازش می کنند. ابزار BI برای شناسایی رفتار مشتری، بهبود دید و کارایی یک کسب و کار استفاده می شود. این ابزار همچنین برای تهیه اطلاعات برای تجزیه و تحلیل، برای کاربران ایجاد گزارش ها، داشبورد ها و تجسم داده ها کمک می کند. نتایج به کارمندان و مدیران قدرت را برای سرعت بخشیدن و بهبود تصمیم گیری افزایش می دهد، بهره وری عملیاتی را افزایش می دهد، پتانسیل های جدید درآمد را مشخص می کند، روند بازار را شناسایی می کند، گزارش های واقعی KPI را نشان می دهد و فرصت های کسب و کار جدید را

الیکسیر

Elixir

الیکسر برای اولین بار در سال 2012 معرفی شد. این یک زبان عمومی و کاربردی است که برای ساخت برنامه های کاربردی مقیاس پذیر و قابل نگهداری طراحی شده است.

زبان با کد باطنی دیده شده در Erlang VM (همچنین به نام BEAM) مطابقت دارد. نحو آن اغلب با چارچوب توسعه محبوب Ruby in Rails مقایسه شده و مسلما از آن فراتر می رود، با توجه به این که بهره وری Elixir اجازه می دهد تا با عملکرد پایین تر، همانطور که با Rails است، سازگاری نداشته باشد.

الیکسر به عنوان مسلما یکی از بهترین ابزار برای همکاری سنگین است

کد الیکسر در داخل پروسه های سبک وزن، جداگانه اجرا می شود که اجازه می دهد تا هزاران فرآیند به طور همزمان در یک ماشین اجرا شود. این به نوبه خود اجازه می دهد تا برای مقیاس عمودی و با استفاده ازتمام منابع دستگاه به عنوان کارآمد که ممکن است.

این فرآیندها همچنین قادر به برقراری ارتباط با فرایندهای دیگر در حال اجرا بر روی ماشین های مختلف در همان شبکه هستند، فراهم آوردن پایه محکم برای توزیع و اجازه دادن به مقیاس افقی.

غول های رسانه های اجتماعی مانند Pinterest و Bleacher Report به الیکسیر تبدیل شده اند، اغلب با چارچوب فنیکس.

به عنوان مثال، گزارش Bleacher گفت که سوئیچ از Ruby on Rails به Elixir موجب کاهش تعداد سرورهای مورد نیاز از 150 تا فقط 5 و پردازش هشت برابر بیشتر از ترافیک شده است.

الیکسیر به طور کلی به عنوان یک انتخاب عالی برای سیستم های ترافیک بالا شناخته می شود، که در حال تبدیل شدن به یک مسئله فزاینده برای توسعه دهندگان است با توجه به اینکه تعداد کاربران اینترنت در دهه گذشته سه برابر شده است.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است