زبانهای محبوب برنامه نویسی (7) رست - تکنولوژی

زبانهای محبوب برنامه نویسی (7) رست

زبانهای محبوب برنامه نویسی (7) رست

 

زبانهای محبوب برنامه نویسی (7) رست

Popular scripting languages ​​(7) Rust

در یک بررسی دقیق و عملی از وضعیت فعلی، تمایلات و پیش بینی های آینده نزدیک در صنعت فناوری اطلاعات در سال 2019 است که بر اساس اطلاعات آماری از منابع مختلف قابل اعتماد است .

هدف اینست که به شما کمک کند تا تصمیم گیری آگاهانه ای درباره زبانهایی که بازار فناوری اطلاعات در سال 2019 دنبال می کند را انتخاب کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید که کدام یک از ارزش صرف زمان و تلاش برای کسب مهارت را دارد تا یک حرفه موفق و سودآور به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار داشته باشید

وقتی تصمیم می گیرید که کدام زبان برنامه نویسی بهترین مسیر کاری را ایجاد کند، توسعه دهندگان معمولا به این چهار ویژگی نگاه می کنند:

حقوق بالا

محبوبیت - مقدار زیادی از فرصت های شغلی، انواع

جهت گیری بیشتر در تقاضا در آینده

ترجیحا یادگیری آسان و لذت بخش

برای هر زبان مشخص شده در لیست، شما می بینید:

مقدمه ای کوتاه برای آشنا کردن با زبان، انواع گزینه های شغلی که می تواند ارائه دهد، و چه چیزی در مورد آن چه جالب است

نمودارهای محبوبیت زبان بر اساس TIOBE و GitHub Octoverse

مقایسه حقوق و دستمزد بر اساس داده های Indeed.com و بررسی 2016 StackOverflow

مثال کوتاه کد کوتاه به شما یک ایده بصری از نحو زبان را ارائه می دهد

رست

Rust

رست توسط موزیلا حمایت می شود و توسط برنامه نویسان مورد علاقه دومین سال متوالی در نظرسنجی های StackOverflow رای داده شده است. این یک زبان نسبتا جدید است، که برای اولین بار در سال 2010 ظاهر می شود، که قبلا محبوبیت قابل توجهی را به دست آورد و انتظار می رود که در آینده نیز بیشتر شود.

رست یک زبان کامپایل شده است که اغلب در مورد موارد استفاده و عملکردها با C مقایسه می شود. تفاوت اصلی این است که Rust حافظه ایمن است. یکی از رایج ترین گسل هایی که در کد C یافت می شود اشاره گرها، سرریز بافر یا هر نوع خطای حافظه است. زنگ با هدف اجتناب از آن ایجاد می شود - زبان به معنای واقعی کلمه شما را غیر ممکن می سازد که چنین خطاهایی را در هنگام جمع آوری (قبل از اجرای کد همیشه) انجام دهید.

برای یک مبتدی، ممکن است کار کردن با رست کمی پرزحمت باشد. زیرا بر قوانین مختلف برای دستیابی به امنیت حافظه اصرار دارد. با این حال، توسعه دهندگان با تجربه آن را دوست دارند، و این کاملا امکان پذیر است که در چند سال آینده رست تقاضای بسیارری بالایی داشته باشد.

در مورد حقوق و دستمزد، برنامه نویسان رست حقوق خوبی دریافت می کنند ، رتبه دوم در سراسر جهان در بررسی 2016 StackOverflow.

یکی دیگر از دلایل انتخاب Rust این است که زبان توسط نام خانوادگی در IT، موزیلا توسعه می یابد.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است