زبانهای محبوب برنامه نویسی (6) روبی - تکنولوژی

زبانهای محبوب برنامه نویسی (6) روبی

زبانهای محبوب برنامه نویسی (6) روبی

 

زبانهای محبوب برنامه نویسی (6) روبی

Popular scripting languages (6) Ruby

در یک بررسی دقیق و عملی از وضعیت فعلی، تمایلات و پیش بینی های آینده نزدیک در صنعت فناوری اطلاعات در سال 2019 است که بر اساس اطلاعات آماری از منابع مختلف قابل اعتماد است .

هدف اینست که به شما کمک کند تا تصمیم گیری آگاهانه ای درباره زبانهایی که بازار فناوری اطلاعات در سال 2019 دنبال می کند را انتخاب کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید که کدام یک از ارزش صرف زمان و تلاش برای کسب مهارت را دارد تا یک حرفه موفق و سودآور به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار داشته باشید

وقتی تصمیم می گیرید که کدام زبان برنامه نویسی بهترین مسیر کاری را ایجاد کند، توسعه دهندگان معمولا به این چهار ویژگی نگاه می کنند:

حقوق بالا

محبوبیت - مقدار زیادی از فرصت های شغلی، انواع

جهت گیری بیشتر در تقاضا در آینده

ترجیحا یادگیری آسان و لذت بخش

برای هر زبان مشخص شده در لیست، شما می بینید:

مقدمه ای کوتاه برای آشنا کردن با زبان، انواع گزینه های شغلی که می تواند ارائه دهد، و چه چیزی در مورد آن چه جالب است

نمودارهای محبوبیت زبان بر اساس TIOBE و GitHub Octoverse

مقایسه حقوق و دستمزد بر اساس داده های Indeed.com و بررسی 2016 StackOverflow

مثال کوتاه کد کوتاه به شما یک ایده بصری از نحو زبان را ارائه می دهد

روبی

Ruby

روبی یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در سراسر جهان است. این برنامه طراحی شده است تا دوستانه و آسان برای استفاده توسط توسعه دهندگان باشد، حتی برچسب خود را "بهترین دوست برنامه نویس است." قرار داده

Ruby یک منبع باز، تفسیر شده، زبان برنامه نویسی شی گرا توسط Yukihiro Matsumoto است، که نام سنگ قیمتی را برای نشان دادن «یک جواهر یک زبان» انتخاب کرده است. Ruby طراحی ساده، کامل، قابل انعطاف و قابل حمل است. روبی در بیشتر موارد در لینوکس توسعه یافته است، برای مثال، Ruby در اکثر سیستم عاملها مانند اکثر سیستم عاملهای مبتنی بر یونیکس، DOS، ویندوز، مکینتاش، BeOS و OS / 2 کار می کند. به گفته طرفداران، نحو ساده ی روبی (که بخشی از آدا و ایفل آن را الهام گرفته است)، آن را به هر کسی که با هر زبان برنامه نویسی مدرن آشنا است، قابل خواندن است.

روبی در مقایسه با Smalltalk و Perl در نظر گرفته شده است. نویسندگان کتاب برنامه ریزی روبی: راهنمای برنامه نویسی Pragmatic Programmer، David Thomas and Andrew Hunt می گویند که به طور کامل شی گرا مانند Smalltalk است، اگرچه بیشتر متعارف برای استفاده - و همانند Perl، اما به طور کامل شی گرا، که منجر به برنامه های ساختاری بهتر و آسان تر برای نگهداری می شود. به منظور هماهنگی با اصول برنامه ریزی شدید (XP)، Ruby اجازه می دهد تا بخش هایی از پروژه ها به زبان های دیگر در صورت مناسب تر نوشته شوند.

روبی در ابتدا با هدف ایجاد سرگرمی های برنامه نویسی طراحی شده بود، و در ژاپن، جایی که از آن استفاده می شد، برای ساخت بازی ها از روبی استفاده شد. روبی مختصر است و مانند انگلیسی خوانده می شود، که باعث می شود که کد برای مبتدیان برنامه نویسی آسان باشد.

از آنجا که شما قادر خواهید بود به سرعت نمونه اولیه را با Ruby on Rails بسازید، بسیاری از برنامه های ریدینگ در Ruby یک تجربه رضایت بخش را پیدا می کنند.

به عنوان زبان تایپ شده به صورت پویا، روبی قوانین سختی در مورد چگونگی ساخت ویژگی ها ندارد و بسیار نزدیک به زبان های گفتاری است. شما با استفاده از روش های مختلف، مشکلات بیشتری را حل می کنید. علاوه بر این، Ruby همچنین اشتباهات بیشتری را می بخشد، بنابراین شما هنوز هم می توانید برنامه کامپایل و اجرای خود را تا زمانی که بخشی از مشکل را تجربه می کنید، داشته باشید.

از آنجا که روبی یک زبان به صورت پویا است، همین امر به سادگی میتواند به معنای چیزی متفاوت باشد. به عنوان یک برنامه روبی، بزرگتر و پیچیده تر می شود، ممکن است برای نگهداری و تعمیر خطاها دشوار باشد، بنابراین می توانید تجربه و بینش را بدانید که چگونه کد خود را طراحی کرده یا تست های واحد را برای تسهیل قابلیت نگهداری آسان تر انجام دهید.

کد روبی خوب نوشته شده تقریبا شبیه جملات نوشته شده در انگلیسی ساده است. این یک انتخاب عالی بعنوان زبان اول برای یادگیری است، برای مبتدیان آ به طور معمول انتخابی سریع , آسان به همراه لذت بردن از آن است.بپ

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است