زبانهای محبوب برنامه نویسی (5) C ++ - تکنولوژی

زبانهای محبوب برنامه نویسی (5) C ++

زبانهای محبوب برنامه نویسی (5) C ++

 

زبانهای محبوب برنامه نویسی (5) C ++

Popular scripting languages (5) ++C

در یک بررسی دقیق و عملی از وضعیت فعلی، تمایلات و پیش بینی های آینده نزدیک در صنعت فناوری اطلاعات در سال 2019 است که بر اساس اطلاعات آماری از منابع مختلف قابل اعتماد است .

هدف اینست که به شما کمک کند تا تصمیم گیری آگاهانه ای درباره زبانهایی که بازار فناوری اطلاعات در سال 2019 دنبال می کند را انتخاب کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید که کدام یک از ارزش صرف زمان و تلاش برای کسب مهارت را دارد تا یک حرفه موفق و سودآور به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار داشته باشید

وقتی تصمیم می گیرید که کدام زبان برنامه نویسی بهترین مسیر کاری را ایجاد کند، توسعه دهندگان معمولا به این چهار ویژگی نگاه می کنند:

حقوق بالا

محبوبیت - مقدار زیادی از فرصت های شغلی، انواع

جهت گیری بیشتر در تقاضا در آینده

ترجیحا یادگیری آسان و لذت بخش

برای هر زبان مشخص شده در لیست، شما می بینید:

مقدمه ای کوتاه برای آشنا کردن با زبان، انواع گزینه های شغلی که می تواند ارائه دهد، و چه چیزی در مورد آن چه جالب است

نمودارهای محبوبیت زبان بر اساس TIOBE و GitHub Octoverse

مقایسه حقوق و دستمزد بر اساس داده های Indeed.com و بررسی 2016 StackOverflow

مثال کوتاه کد کوتاه به شما یک ایده بصری از نحو زبان را ارائه می دهد

C ++

تعریف - زبان برنامه نویسی C ++ چیست؟

C ++ یک زبان برنامه نویسی شی گرا(OOP)عمومی است که توسط Bjarne Stroustrup توسعه داده شده و یک زبان برنامه نویسی C است.بنابراین ممکن است C ++ را در یک سبک "C" یا "سبک شی گرا" به کار ببریم.در شرایط خاص، میتوان آن را درهر دو روش کد گذاری شده و در نتیجه یک مثال موثراز یک زبان هیبریدی است.

C ++ به عنوان زبان متوسط در نظر گرفته می شود، زیرا هر دو زبان سطح بالا و پایین را دربر می گیرد. ابتدا زبان "C با کلاس ها" نامیده می شود، زیرا تمام خواص زبان C با مفهوم اضافی "classes" را داراست. با این حال، آن را در سال 1983 به C ++ تغییر نام داد.

C ++ یکی از محبوب ترین زبان هاست که عمدتا با نرم افزار سیستم / نرم افزار، درایور ها، برنامه های کاربردی سرویس گیرنده و سیستم عامل جاسازی شده استفاده می شود.

برجسته گی اصلی C ++ مجموعه ای از کلاس های از پیش تعریف شده است، که انواع داده ایی هستند که می توانند چندین بار مانند نمونه اولیه شوند. زبان همچنین اعلام کلاس های تعریف شده کاربر را تسهیل می کند. کلاسها می توانند توابع عضو بیشتری را برای پیاده سازی قابلیت های خاص به کار گیرند. اشیاء چندگانه یک کلاس خاص را می توان برای اجرای توابع در کلاس تعریف کرد. اشیاء را می توان به عنوان موارد ایجاد شده در زمان اجرا تعریف کرد. این کلاسها همچنین می توانند توسط دیگر کلاس های جدید به ارث برده شوند که به طور پیش فرض عموم و ویژگی های محافظت شده را می گیرند.

C ++ شامل چند اپراتور مانند مقایسه، ریاضی، دستکاری بیت و اپراتورهای منطقی است. یکی از جذاب ترین ویژگی های C ++ این است که آن را قادر می سازد بیش از حد از اپراتورهای خاص استفاده کند.

بسیاری از سیستم عامل های فعلی، هدایتگران سیستم، مرورگرها و بازی ها از C ++ به عنوان زبان اصلی خود استفاده می کنند. این باعث می شود C ++ یکی از محبوب ترین زبان ها امروز باشد.

از آنجایی که نسخه پیشرفته / پیشرفته زبان برنامهنویسی C، C و C ++ اغلب به عنوان C / C ++ شناخته میشوند.

بسیاری از سیستم های بزرگ با استفاده از C ++، از جمله مایکروسافت، اوراکل، پی پال و ادوبی، با موفقیت ساخته شده اند.

با استفاده از C ++ در توسعه بازی های مدرن، سیستم عامل ها، مرورگرها و خیلی بیشتراستفاده کرد، می توان گفت که C ++ غیر قابل جایگزینی است.

بسیاری از برنامه های کاربردی عمده مانند:

محصولات Adobe مانند فتوشاپ، تصویرگر، InDesign

آمازون - یکی از بزرگترین سایتهای تجارت الکترونیک

محصولات Autodesk برای طراحی کامپیوتری

فیس بوک - سایت های شبکه های اجتماعی C ++ محصولات محوری سنگین هستند.

از آنجا که C ++ زبان سطح متوسط است، شما کدی را می نویسید که به طور مستقیم با سخت افزار داخلی کامپیوتر ارتباط برقرار می کند.

شما یاد خواهید گرفت که چگونه حافظه کامپیوتر واقعا کار می کند، چگونه اطلاعات در آنها ذخیره می شود، چگونه می توانید آنها را بازیابی کنید و غیره.

حرفه ای با C ++ به طور معمول شامل ایجاد برنامه های دسکتاپ، به ویژه برای وظایف فشرده عملکرد است. در حالی که پیچیده است، راحت شدن با C ++ به شما درک عمیق تری از نحوه کارکرد زبانها میدهد، به ویژه با دادن امکانات برای دستکاری حافظه ی سطح پایین.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است