زبانهای محبوب برنامه نویسی (4) جاوا - تکنولوژی

زبانهای محبوب برنامه نویسی (4) جاوا

زبانهای محبوب برنامه نویسی (4) جاوا

 

زبانهای محبوب برنامه نویسی (4) جاوا

Popular scripting languages (4) Java

در یک بررسی دقیق و عملی از وضعیت فعلی، تمایلات و پیش بینی های آینده نزدیک در صنعت فناوری اطلاعات در سال 2019 است که بر اساس اطلاعات آماری از منابع مختلف قابل اعتماد است .

هدف اینست که به شما کمک کند تا تصمیم گیری آگاهانه ای درباره زبانهایی که بازار فناوری اطلاعات در سال 2019 دنبال می کند را انتخاب کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید که کدام یک از ارزش صرف زمان و تلاش برای کسب مهارت را دارد تا یک حرفه موفق و سودآور به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار داشته باشید

وقتی تصمیم می گیرید که کدام زبان برنامه نویسی بهترین مسیر کاری را ایجاد کند، توسعه دهندگان معمولا به این چهار ویژگی نگاه می کنند:

حقوق بالا

محبوبیت - مقدار زیادی از فرصت های شغلی، انواع

جهت گیری بیشتر در تقاضا در آینده

ترجیحا یادگیری آسان و لذت بخش

برای هر زبان مشخص شده در لیست، شما می بینید:

مقدمه ای کوتاه برای آشنا کردن با زبان، انواع گزینه های شغلی که می تواند ارائه دهد، و چه چیزی در مورد آن چه جالب است

نمودارهای محبوبیت زبان بر اساس TIOBE و GitHub Octoverse

مقایسه حقوق و دستمزد بر اساس داده های Indeed.com و بررسی 2016 StackOverflow

مثال کوتاه کد کوتاه به شما یک ایده بصری از نحو زبان را ارائه می دهد

Java

جاوا

جاوا یک زبان برنامه نویسی است که نرم افزار را برای سیستم عامل های مختلف تولید می کند. هنگامی که یک برنامه نویس یک برنامه جاوا می نویسد، کد کامپایل شده (که به نام bytecode شناخته می شود) بر روی اکثر سیستم عامل ها (OS)، از جمله ویندوز، لینوکس و سیستم عامل مک اجرا می شود. جاوا مقدار زیادی از نحو آن را از زبان برنامه نویسی C و C ++ می گیرد.

جاوا در اواسط دهه 1990 توسط جیمز A. Gosling، یک دانشمند سابق کامپیوتر با Sun Microsystems توسعه داده شد.

جاوا اپلت ها (برنامه های مرورگر را اجرا می کند)، که رابط کاربری گرافیکی (GUI) و تعامل شیء توسط کاربران اینترنت را تسهیل می کند. پیش از اپلت های جاوا، صفحات وب به طور معمول ثابت و غیر تعاملی بودند. اپلت های جاوا با انتشار محصولات رقابتی مانند Adobe Flash و Microsoft Silverlight محبوبیت کمتری دارند.

اپلت های جاوا در یک مرورگر وب با ماشین مجازی جاوا (JVM) اجرا می شوند که بایت کد جاوا را به دستورالعمل های پردازنده بومی تبدیل می کند و اجازه اجرای غیرمستقیم سیستم عامل یا پلت فرم را می دهد. JVM اکثر اجزای مورد نیاز برای اجرای bytecode را فراهم می کند، که معمولا کوچکتر از برنامه های اجرایی نوشته شده از طریق دیگر زبان های برنامه نویسی است. Bytecode نمی تواند اجرا شود، در صورتیکه سیستم JVM مورد نیاز را نداشته باشد.

توسعه برنامه جاوا نیاز به یک کیت توسعه نرم افزار جاوا (SDK) است که به طور معمول شامل یک کامپایلر، مترجم، ژنراتور مستندات و سایر ابزار مورد استفاده برای تولید یک برنامه کامل است.

زمان توسعه ممکن است از طریق استفاده از محیط های یکپارچه توسعه (IDE) مانند JBuilder، Netbeans، Eclipse یا JCreator تسریع شود. IDE ها توسعه ی رابط کاربری گرافیکی را تسهیل می کنند که شامل دکمه ها، جعبه های متن، پانل ها، فریم ها، اسکرول و اشیاء دیگر از طریق کشیدن و رها کردن و اقدامات نقطه و کلیک است.

برنامه های جاوا در دسکتاپ، سرور، دستگاه های تلفن همراه، کارت های هوشمند و دیسک های Blu-ray (BD) یافت می شوند.

جاوا زندگی را ساده تر کرده است با از بین بردن تمام پیچیدگی ها مانند اشاره گرها.

ویژگی قابل حمل جاوا - آنچه جاوا - edureka است

جاوا مستقل از پلت فرم است که بدان معنی است که هر برنامه نوشته شده در یک پلت فرم می تواند به راحتی به یک پلت فرم دیگر منتقل شود.

همه چیز به عنوان یک "شی" شناخته شده است که دارای برخی از حالت، رفتار و تمام عملیات با استفاده از این اشیاء انجام می شود.

همه کدها در bytecode پس از تلفیق، که توسط انسان قابل خواندن نیست تبدیل شده است. و جاوا از یک اشاره گر صریح استفاده نمی کند .

جاوا این توانایی را برای انطباق با یک محیط در حال تکامل را دارد که از تخصیص حافظه پویا پشتیبانی می کند، به همین دلیل میزان حافظه کاهش می یابد و عملکرد برنامه افزایش می یابد.

جاوا یک ویژگی فراهم می کند که به ایجاد برنامه های توزیع شده کمک می کند. استفاده از روش Remote Method Invocation (RMI)، یک برنامه می تواند یک برنامه دیگر را در یک شبکه فراخوانی کند و خروجی را دریافت کند. شما می توانید با فراخوانی روش ها از هر دستگاه در اینترنت به فایل ها دسترسی پیدا کنید.

حافظه جاوا قوی است. این در حذف خطا کمک می کند زیرا آن را در طول کامپایل و زمان اجرا بررسی می کند.

جاوا عملکرد بالا با استفاده ازکد داخلی که می تواند به راحتی به کد ماشین بومی ترجمه شود.با استفاده از JIT (Just-In-Time)کامپایلر،جاواعملکرد بالا را فراهم می کند.

جاوا به bytecodes متصل شده است،که توسط محیط زمان اجرا جاوا تفسیر شده است.

جاوا چندین رشته از اجرای (a.k.a.، فرآیندهای سبک ) را پشتیبانی می کند، از جمله مجموعه ای از اولیه های هماهنگ سازی. این باعث می شود برنامه نویسی با موضوعات بسیار ساده تر انجام شود.

جاوا، مسلما محبوب ترین زبان برنامه نویسی است زیرا 90 درصد شرکت های Fortune 500 از آن استفاده می کنند. شعار معروف آن "نوشتن یک بار، اجرا هر جا" قطاری از یکی از کلید های است که جاوا بسیار ارزشمند - قدرتمند مجازی جاوا مجازی (JVM)، که آن را متقابل پلت فرم سازگار است.

مسیرهای حرفه ای محبوب با جاوا توسعه دهنده داخل ، توسعه دهنده داده بزرگ، مهندس سیستم های جاسازی شده، و یا توسعه دهنده آندروید است. اگر چه در حال حاضر زبان "مرسوم ترین" نیست، جاوا به شدت مورد استفاده قرار می گیرد که ما می توانیم آن را تا حد زیادی تضمین کنیم که دردهه آینده و فراتراز آن هیچ جا نخواهد رفت.

به همین دلیل شما می توانید مطمئن باشید که بسیاری از موقعیت های شغلی جاوا در هر جا و از راه دور وجود دارد، که برای برخی از زبان های کمتر محبوب در این لیست نمی توان گفت.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است