زبانهای محبوب برنامه نویسی (2) سویفت - تکنولوژی

زبانهای محبوب برنامه نویسی (2) سویفت

زبانهای محبوب برنامه نویسی (2) سویفت

 

زبانهای محبوب برنامه نویسی (2) سویفت

Popular scripting languages (2) Swift

در یک بررسی دقیق و عملی از وضعیت فعلی، تمایلات و پیش بینی های آینده نزدیک در صنعت فناوری اطلاعات در سال 2019 است که بر اساس اطلاعات آماری از منابع مختلف قابل اعتماد است .

هدف اینست که به شما کمک کند تا تصمیم گیری آگاهانه ای درباره زبانهایی که بازار فناوری اطلاعات در سال 2019 دنبال می کند را انتخاب کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید که کدام یک از ارزش صرف زمان و تلاش برای کسب مهارت را دارد تا یک حرفه موفق و سودآور به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار داشته باشید

وقتی تصمیم می گیرید که کدام زبان برنامه نویسی بهترین مسیر کاری را ایجاد کند، توسعه دهندگان معمولا به این چهار ویژگی نگاه می کنند:

حقوق بالا

محبوبیت - مقدار زیادی از فرصت های شغلی، انواع

جهت گیری بیشتر در تقاضا در آینده

ترجیحا یادگیری آسان و لذت بخش

برای هر زبان مشخص شده در لیست، شما می بینید:

مقدمه ای کوتاه برای آشنا کردن با زبان، انواع گزینه های شغلی که می تواند ارائه دهد، و چه چیزی در مورد آن چه جالب است

نمودارهای محبوبیت زبان بر اساس TIOBE و GitHub Octoverse

مقایسه حقوق و دستمزد بر اساس داده های Indeed.com و بررسی 2016 StackOverflow

مثال کوتاه کد کوتاه به شما یک ایده بصری از نحو زبان را ارائه می دهد

 سویفت

Swift یک زبان برنامه نویسی نسبتا جدید است که توسط اپل در سال 2014 عرضه شده است. این زبان برای توسعه برنامه های بومی iOS یا macOS است.

این زبان در حال بهبود از نظر قابلیت استفاده و عملکرد در مقایسه با Objective-C - زبان مورد استفاده برای سیستم عامل iOS و iOS macOS است.

زبان برنامه نويسي اپل Swift کمتر از چهار سال سن دارد، اما يک گزارش جديد مي گويد که قبلا نیزبه عنوان پيشرفته ترين زبان Objective-C اپل شناخته شده است.

Swift در حال حاضر با Objective-C در شماره 10 در رده بندی های انجام شده توسط تحلیلگر شرکت RedMonk گره خورده است. جای تعجب نیست که چرابرنامه نویسان علاقه مند به زبان اپل هستند که می توانند برای ساخت برنامه های کاربردی برای iPhone، Apple Watch، Macintosh و حتی برنامه های کاربردی وب استفاده کنند. اما سرعت پیشرفت این زبان شگفت آور است. Swift سریع ترین زبان در حال رشد است RedMonk از زمانی که این رتبه بندی ها را در سال 2011 شروع به کار کرده است دیده شده است. حتی برو، زبان برنامه نویسی که گوگل در سال 2009 منتشر کرد، قادر به شکستن ده صفحه نیست.

رتبه بندی RedMonk لزوما منعکس نمی کند که آیا شرکت ها از این زبان ها برای پروژه های دنیای واقعی استفاده می کنند یا اینکه تعداد زیادی از مشاغل برای توسعه دهندگانی است که آنها را می شناسند، در دسترس هستند. در عوض، این شرکت تلاش می کند تا میزان علاقه برنامه نویسان به این زبان ها را اندازه گیری کند. محبوبیت در میان برنامه نویسان می تواند بر تصمیم های تجاری مانند آنچه زبان ها برای پروژه های جدید استفاده می کنند، تاثیر بگذارد.

RedMonk رتبه بندی های خود را با نگاه کردن به تعداد سوالاتی که مردم در مورد هر زبان در مورد سوال و پاسخ سایت و همچنین تعداد پروژه های استفاده شده از زبان ها در سایت میزبانی وب و همکاری سایت GitHub می سنجد. این روش ابتدا توسط دانشمندان داده Drew Conway و John Myles White در سال 2010 ساخته شد.

اپل اولین بار Swift را در سال 2014 منتشر کرد. این ایده نه تنها برای برنامه نویسان جدید برای برنامه نویسی آسان بود، بلکه برای برنامه نویسان با تجربه نیز ساده تر بود. بسیاری از زبان ها در طول سال ها با هدف ارائه فرایندهای برنامه نویسی، ساده تر خواندن و یا ساختن ویژگی هایی که برنامه نویسان به طور معمول از ابتدا نوشتن می کنند، ساده تر شده اند. اما این نوع زبانها اغلب برنامه هایی را تولید می کنند که به ساده تر از آنهاییست که در زبان های برنامه نویسی دشوار تر نوشته شده اند. Swift با هد Kotlin، که توسط شرکت JetBrains ایجاد شده و رسما در سال 2016 منتشر شد، اهداف مشابهی دارد. چیزی که آنرا از Kotlin جدا می کند این است که آن را با زبان برنامه نویسی جاوا به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می دهد، به این معنی که برنامه نویس می تواند کد جاوا را در برنامه های Kotlin خود شامل کند یا حتی ویژگی های جدید برای برنامه های جاوا با استفاده از Kotlin. Kotlin در حال حاضر توجه گسترده ای را از توسعه دهندگان جاوا دریافت کرده است، اما هنگامی که گوگل پشتیبانی کامل از زبان را در اندروید اعلام کرد، علاقه به سمت بالا افزایش یافت. استفان O'Grady تحلیلگر RedMonk در این گزارش خاطر نشان کرد که ریشه های جاوا کوتلین می تواند به یافتن راه خود در مکان های بیشتری از سوی سویفت، مانند برنامه های بزرگ سازمانی کمک کند.

به غیر از دستاوردهای بزرگ Swift و Kotlin، رتبه بندی RedMonk جاوا اسکریپت و جاوا همچنان دو زبان پرطرفدار باقی مانده است، که به سختی توسط Python، PHP و C # دنبال می شود. همانطور که O'Grady خاطرنشان می کند، زبان های جدیدی که در 20 قرار دارند، سخت تر و سخت تر می شوند. این باعث می شود که سوئیفت و کوتلین رو به افزایش باشد.

ضمنا اگر میخواهید به توسعه تلفن همراه بپردازید، باید Swift را به عنوان یک مسیر شغلی پر هزینه مورد توجه قرار دهید. به طور کلی، برنامه های iOS ثابت کرده اند که سود آور تر از برنامه های آندروید است.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است