زبانهای محبوب برنامه نویسی (1) جاوا اسکریپت - تکنولوژی

زبانهای محبوب برنامه نویسی (1) جاوا اسکریپت

زبانهای محبوب برنامه نویسی (1) جاوا اسکریپت

 

زبانهای محبوب برنامه نویسی (1) جاوا اسکریپت

Popular scripting languages (1) JavaScript

در یک بررسی دقیق و عملی از وضعیت فعلی، تمایلات و پیش بینی های آینده نزدیک در صنعت فناوری اطلاعات در سال 2019 است که بر اساس اطلاعات آماری از منابع مختلف قابل اعتماد است .

هدف اینست که به شما کمک کند تا تصمیم گیری آگاهانه ای درباره زبانهایی که بازار فناوری اطلاعات در سال 2019 دنبال می کند را انتخاب کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید که کدام یک از ارزش صرف زمان و تلاش برای کسب مهارت را دارد تا یک حرفه موفق و سودآور به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار داشته باشید

وقتی تصمیم می گیرید که کدام زبان برنامه نویسی بهترین مسیر کاری را ایجاد کند، توسعه دهندگان معمولا به این چهار ویژگی نگاه می کنند:

حقوق بالا

محبوبیت - مقدار زیادی از فرصت های شغلی، انواع

جهت گیری بیشتر در تقاضا در آینده

ترجیحا یادگیری آسان و لذت بخش

برای هر زبان مشخص شده در لیست، شما می بینید:

مقدمه ای کوتاه برای آشنا کردن با زبان، انواع گزینه های شغلی که می تواند ارائه دهد، و چه چیزی در مورد آن چه جالب است

نمودارهای محبوبیت زبان بر اساس TIOBE و GitHub Octoverse

مقایسه حقوق و دستمزد بر اساس داده های Indeed.com و بررسی 2016 StackOverflow

مثال کوتاه کد کوتاه به شما یک ایده بصری از نحو زبان را ارائه می دهد

JavaScript

جاوا اسکریپت محبوب ترین زبان با توجه به بررسی سالانه StackOverflow است، با 62.5٪ از پاسخ دهندگان ادعا استفاده از آن.

بدون شک زبان غالب وب و رشد جاوا اسکریپت دردهه گذشته بیحد و حصر بوده است. چرا؟ فقط به اطراف نگاه کنید و شمارش کنید که تعداد دستگاههای فعال شده در وب شما چگونه است.جف اتوود،یکی از بنیانگذاران و برنامه ریزان برنامه ریزی، میگوید:

هر برنامه ای که می تواند در جاوا اسکریپت نوشته شود، در نهایت در جاوا اسکریپت نوشته خواهد شد.

با داشتن این موررد در ذهن، می توان گفت که کمبود فرصت های جاوا اسکریپت در سال 2019 و فراتر از آن وجود نخواهد داشت.

جاوا اسکریپت دانش تغذیه را به مقدار زیادی از چارچوب جلویی مانند زاویه، واکنش نشان می دهند، اخگر، ستون فقرات، و دیگران، و همچنین به عنوان Node.js و زمان اجرا محیط زیست، که اجازه می دهد تا شما را به اجرای جاوا اسکریپت در باطن با راندمان بالا.

سه چهارچوب محبوب ترین برای سال 2018 با توجه به StackOverflow مبتنی بر جاوا اسکریپت هستند.

اگر شما بلافاصله از نتایج کار خود در عمل لذت ببرید، برای مثال اجزای وب تعاملی، جاوا اسکریپت برای شما مناسب است. در نظر داشته باشید که حرفه ای در جاوا اسکریپت به طور ضمنی به معنی اینست که شما باید با HTML و CSS راحت باشید، که اساسا همان چیزی است که از صفحات وب ساخته شده است.

جاوا اسکریپت برای بسیاری از انواع برنامه های کاربردی امروز استفاده می شود. اغلب، جاوا اسکریپت با HTML5 و CSS کار می کند تا جلوی چشمان شما وب را بسازد. جاوا اسکریپت همچنین به ایجاد برنامه های کاربردی تلفن همراه کمک می کند و در فرم های سرور Node.js جایگاهی مهمی در نظر دارد. خوشبختانه، ابزار توسعه ی جاوا اسکریپت - هر دو ویرایشگر و IDE ها - برای برآورده ساختن چالش های جدید رو به افزایش است.

چرا استفاده از IDE به جای یک ویرایشگر بدین دلیل است که یک IDE می تواند اشکال زدایی کند و گاهی اوقات اشکال کد شما را نشان می دهد. IDE ها همچنین از سیستم های ALM پشتیبانی می کنند و با استفاده از Git، GitHub، Mercurial، Subversion و Perforce برای کنترل نسخه ها ادغام می شوند.

ابزارهایی مانند Apache Cordova یا React Native اجازه استفاده از جاوا اسکریپت برای برنامه های تلفن همراه را می دهند. حتی ممکن است به توسعه بازی یا توسعه برنامه دسکتاپ با پروژه هایی مانند Electron وارد شوید

جاوا اسکریپت یک زبان چند پارادایم و پویا با انواع و اپراتورها، اشیاء ساخته شده در استاندارد و روش ها است. نحو آن براساس زبان جاوا و C است - ساختارهای بسیاری از آن زبانها نیز برای جاوا اسکریپت کاربرد دارند. جاوا اسکریپت از برنامه نویسی شیء گرا با نمونه اولیه شیء پشتیبانی می کند، به جای کلاس (بیشتر در مورد میراث پیش نمونه و کلاس های ES2015 بیشتر مشاهده کنید). جاوا اسکریپت همچنین از برنامه نویسی کاربردی پشتیبانی می کند - توابع اشیا هستند، و توابع را قادر می سازند تا کد اجرایی را نگه دارند و مانند هر جسم دیگری منتقل شوند.

انواع. برنامه های جاوا اسکریپت ارزش ها را دستکاری می کنند و این ارزش ها همه به یک نوع تعلق دارند. انواع جاوا اسکریپت عبارتند از:

Number

String

Boolean

Function

Object

Symbol (new in ES2015)

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است