5 موضوعی که برای توسعه ی BI باید بدانید - آموزش

5 موضوعی که برای توسعه ی BI باید بدانید

5 موضوعی که برای توسعه ی BI باید بدانید

5 موضوعی که برای توسعه ی BI باید بدانید.

5 Topics to Know about BI Development.

نرم افزار هوش تجاری به سرعت در حال تبدیل شدن به یک پایگاه اصلی برای سازمان ها در هر ابعادی است. داستان های موفقیت آمیز در حال انجام هستند. این شرکت ها با استفاده از BI، ارتقاء بهره وری هزینه ها، بهینه سازی سطوح موجودی، کاهش ضایعات، بهبود فرآیندهای کسب و کار و به طور کلی ارائه بخش ها در سراسر سازمان خود را با داده هایی که باید از طریق داشبورد های تعاملی مورد استفاده قرار گیرند بوجود می آورند. بسیاری از سازمان ها این داستان های موفقیت را شنیده اند و در حال رفتن بر روی ریل BI هستند. با این حال، شناخت اهمیت داده ها و تجزیه و تحلیل ها یک چیز است؛ پاسخگویی به نیازهای تصمیم گیرندگان کسب و کار در کارآمدترین و مناسب ترین راه، موضوع دیگری است. برای انجام این کار، نیاز به فرایندها و ابزارهای مناسب دارید و باید از بهترین شیوه ها استفاده کنید. ما قبلا بهترین شیوه های داشبورد بالای BI را ارائه دادیم. برای اطمینان از اینکه ارزش دلخواه از سرمایه گذاری BI شما را دریافت می کنید و در مسیر موفقیت قرار می گیرید، پنج راهکار برتر از اطلاعات کسب و کار و بدترین شیوه های کسب و کار را باید ذیلا خواهی خواند.

1. سازماندهی گسترده ای در مورد خرید داشته باشید

شیوه های جداگانه و پراکنده ی BI و اتخاذ راهکارهای نامناسب برای موفقیت جهانی، راهی سریع برای شکست BI است. برای به حداکثر رساندن موفقیت BI، ضروری است که شرکت های بزرگ سیستمهای قوی و کارآمد BI را خریداری کنن . این به نفع همه است؛ در پایان هر بخش به ویژه فروش، بازاریابی، مالی و مدیریت از BI بهره مند خواهد شد.بدین ترتیب عدم یکپارچگی از بین میرود. این بهترین روش ها شامل گرفتن CIOs و CMOs برای همکاری از ابتدا است .

IT یکی دیگر از عناصر کلیدی است که شما باید درگیر آن باشید. بله، ابزار مناسب SaaS BI نیازیIT سنگین ندارد. این به این معنا نیست که فناوری اطلاعات نباید در تدارکات، تحقق و فرایندهای مدیریت تجزیه و تحلیل شود. تیم های IT و Dev ارائه پایگاه های ارزشمندی هستند که باید مورد استفاده قرار گیرند. آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که اقدامات مربوط به امنیت و مدیریت مناسب است. فناوری اطلاعات یک منبع عالی برای نگهداری دانش و انتقال دانش است. در نهایت، IT لزوما نیازی به مدیریت BI نیست، بلکه باید در حلقه ی آن نگهداری شود.

2. از ابتدا برنامه داشته باشید

نزدیک شدن به تجزیه و تحلیل بدون استراتژی می تواند برای شما از دست دادن مقدار زیادی پول، زمان و استرس به همراه داشته باشد . قبل از اینکه حتی یک ابزار BI را انتخاب کنید، نیاز به شناسایی نیازهای تجاری بالا دارید و مجموعه ای از الزامات و اهداف کسب و کار را توسعه دهید. این را در خلاء و یا فقط در سطح اجرایی توسعه ندهید. از آنجا که شما در حال حاضر سازمان خرید و فروش گسترده ای دارید مشورت با تمام سهامداران کلیدی، از جمله مالی، بازاریابی، فروش و عملیات. در انتها تنظیم اهداف روشن و داشتن شاخص های عملکرد کلیدی پیش تعیین شده (KPIs) کمک خواهد کرد تا یک انتخاب موفقیت آمیز BI بتواند به شما کمک کند.

3. یک شروع محدود داشته باشید

شانس این وجود دارد که بسیاری از سوالات کسب و کار شما که می خواهید پاسخ داده شودد و بینشی که نیازمند بدست آوردن آن هستید , هنگامی که شما شروع به جمع آوری این نیاز ها و شروع به اندازه گیری حجم کلی داده های خود کنید، به سادگی این شانس را از دست بدهید . این شانس موفقیت تنها زمانی افزوده می شود که هر کارمند بلافاصله برای دریافت داده ها آماده شود. این باعث می شود که به بهترین روش کسب و کار بعدی تبیین شود . شروع کوچک است. با یک لیست کوچک از سوالات حیاتی شروع کنید. سعی کنید به آنها با داده هایی که به راحتی در دسترس است پاسخ دهید. اگر پاسخ را بدست آورید، پس عالی است. شانس این فرایند منجر به سوالات بیشتر می شود که می توانید به نقشه راه خود اضافه کنید. این فرایند همچنین به شما کمک خواهد کرد که منابع داده های مورد نیاز برای کامپایل را کشف کنید یا اطلاعاتی که شما به طور کلی از دست داده اید.

4. منابع داده مورد نیاز را شناسایی کنید

تمام منابع داده خود را با datapine متصل کنید

بهترین شانس سازمان شما، بدون توجه به اندازه، جمع آوری داده ها در مورد اکثر عملیات تجاری است. مشکل این است که این اطلاعات اغلب در سراسر انواع مختلف سیستم و نرم افزار پخش می شود. داده ها ممکن است در سیستم های ERP مختلف، CRM ها، پایگاه های داده و صفحات گسترده اکسل ذخیره شوند. با استفاده از اطلاعات در سراسر سیستم های متعدد، دریافت اطلاعات مورد نیاز شما می تواند یک کار دشوار باشد. این جایی است که شما یک بار دیگر نیاز به شروع کوچک و شناسایی منابع لازم برای شروع دارید. داده های خود را به عنوان یک توده ی حجیم و و ترسناک مشاهده نکنید، بلکه به عنوان مجموعه ای از پاسخ به سوالات خاص ببینید . با توجه به سوال یا فرضیه آن را در نظر بگیرید و بررسی کنید که آیا اطلاعات جمع آوری شده، فرض شما را تایید می کند. در نهایت شما ممکن است از یک انبار داده برای بهبود عملکرد استفاده کنید. با ابزار مناسب شما می توانید به راحتی منابع داده های مختلف را کامپایل و ترکیب کنید.

5. فرهنگ داده را تقویت کنید

برای به دست آوردن سازمان خود در کنار یک طرح جدید BI، می توانید اهمیت داده ها را تاکید کنید . برای موفقیت BI شما بایستی یک فرهنگ داده را تقویت کنید. هنگامی که همه ادارات یک شرکت با هم برای یک هدف مشترکی کار می کنند، بینش داده ها و اقدامات بعدی، معنی دار و ارزشمند خواهد بود.

گروه ها ممکن است از کمبود وقت، اطلاعات و منابع اطلاعات و از پذیرش شرکت BI عقب بمبنند و یا دیر مطلع شوند. آنها ممکن است متوجه نباشند که هزینه های تصویب، مزایا را بیشتر از حد انتظار تصور می کن . آنها باید ببینند که ابزار مناسب به همه تیم ها کمک خواهد کرد.

بعضی از کاربران ممکن است فقط با فن آوری های جدید و داده ها غرق شوند. این می تواند منجر به مقاومت در برابر تغییر شود. کاری کنید تا نشان دهید که در حالی که یک آموزش کوچک ممکن است ضروری باشد، ابزار مناسب به آسانی توانایی هرکسی برای تحلیلگر خود را دارد. به دنبال یک ابزار است که طیف وسیعی از کاربران را قادر می سازد تا به راحتی به داده های خود بپیوندند، کشف کنند، تجسم و ارتباط برقرار کنند. رابط های کشیدن و رها کردن آسان که نیاز به آموزش کمتری ندارند و هیچ تجزیه و تحلیل اطلاعات قبلی یا مهارت های SQL نیز نیاز نخواهند داشت .

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است