یک رویکرد چابک، پایین به بالا به مدیریت داده ها - آموزش

یک رویکرد چابک، پایین به بالا به مدیریت داده ها

یک رویکرد چابک، پایین به بالا به مدیریت داده ها

یک رویکرد چابک، پایین به بالا به مدیریت داده ها

An agile approach, bottom-up to data management

توانایی: تجزیه و تحلیل کسب و کار، فناوری

در سال های اخیر در مورد اینکه چگونه شرکت ها باید یک استراتژی مبتنی بر داده ها را اتخاذ کنند، بحث فراوانی صورت گرفته است، اما یکی از جنبه های انجام این کار به طور معمول فراموش شده است: مدیریت داده ها. موضوعی کلیدی که از کنفرانس داده و تجزیه و تحلیل گارتنرمطرح شد این بود که تا سال 2019، فقط 10 درصد از شرکتها نیاز به نظارت بر اطلاعات عملیاتی را از عملکردهای خطوط کاری دارند.

دو دلیل اصلی برای این نادیده گرفتن مدیریت داده ها وجود دارد. اول انکه شخصی نیست. مثل یادگیری ماشین . این از الگوریتم های فانتزی استفاده نمی کند و یک بازده بلافاصله آشکار از سرمایه گذاری نیست .

دلیل دوم این است که اجرای مدیریت داده ها اغلب به گونه ای ارائه می شود که مدیران شرکت را سرکوب می کند. توصیه می شود یک هیئت مدیره داده ها و متخصصان موضوع را برای ایجاد و تنظیم سیاست های جامع، دقیق و مشخص که بعد از آن باید در سراسر شرکت منتشر شود، تشکیل شود.

با این حال، از همه عناصر درگیر در اتخاذ استراتژی مبتنی بر داده ها، قدرت اطلاعات یکی از مهمترین موارد است.

چگونه مدیران می توانند به شیوه ای ساده و بدون دردسر به مدیریت داده ها بپردازند؟ یک برنامه مدیریت اطلاعاتی مبتنی بر چابک که کوچک می شود و در طول زمان رشد می کند بسیار کارآمدتر از رویکرد بالا به پایین است. ساخت و ساز از پایین و با احتیاط و به طور پیوسته ادامه خواهد یافت تا اطمینان حاصل شود نه تنها انطباق داده، بلکه به طور گسترده ای آنچه پذیرفته شده مبتنی بر بهترین شیوه ها است. چنین رویکردی می تواند موفق شود، در حالی که بسیاری از طرح های حاکم بر حاکمیت داده ها با شکست به پایان رسیده است

شروع کوچک برنامه های اداری داده ها می توانند انواع اهداف کسب و کار را برآورده سازند، حتی اگر کوچک باشند. در برخی موارد، هدف این است که با چنین قوانینی نظارتی مانند HIPAA یا Sarbanes-Oxley مطابقت داشته باشد. همچنین می تواند مدیریت داده بهبود یافته را در سراسر شرکت فعال کند. و شاید در بیشتر موارد، حاکمیت داده ها دسترسی به دارایی های داده را فراهم می کند تا اطلاعات کسب و کار بهتر و به تصمیمات سریعتر در کسب و کار کمک کند.

برای استفاده قابل سنجش، داده ها باید دقیقا واقعیت را منعکس کنند. در حالت ایده آل، نقطه داده نزدیک تر به منبع آن است، برای اجتنباب از اشتباهات و ساده ترین راه برای رسیدن به این هدف این است که داده ها را مدیریت کنید و به کارهای خطوط کسب و کار برسید. بنابراین، به جای فرایند اجرای حکومتداری اطلاعات که با یک کمیته اجرایی آغاز می شود که به کاربران نهایی مربوط می شود که چگونه داده ها باید مدیریت شوند، بهتر است با یک استرداد داده ای که مسئولیت آن از نزدیک بودن آن به جایی که معاملات رخ می دهد، شروع می شود و شامل فقط یک نوع داده، مانند آدرس است اقدام کنید.

مدیریت از طریق ابرداده متادیتا به معنای آن است که باید مفید باشد. در ساده ترین تعریف، ابرداده "داده ها در مورد داده ها" است. بنابراین، برای مثال، یک نقطه داده ممکن است اداره ادعای یک شرکت بیمه خودرو باشد. متادیتا ممکن است شامل جزئیات مربوط به بیمه شده و متقاضی، جزئیات مربوط به وسایل نقلیه، جزئیات دیگر درباره ارتباطات بین طرفین و غیره باشد.

اما مهمتر از همه، متادیتا به تعیین نقاط داده کمک می کند. فرض کنید که یکی از داده های داده شده «پرداخت تاریخ پرداخت شده» است. این یک نقطه داده می تواند یکی از سه مورد را مشخص کند: تاریخ ادعای تایید شده است؛ تاریخ چک صادر شده یا تاریخ بررسی چک شده است. اینها همه می توانند تعاریف معتبر باشند، اما معانی آنها بسیار متفاوت است. به منظور اطمینان از درک مشترک از اصطلاحات، یک شرکت نیاز دارد که به عنوان یک عنصر مهم در مدیریت اطلاعات، آنچه را که به عنوان «واژه نامه تجاری» شناخته می شود ایجاد کنید. با چنین سندی، هر کس در این شرکت درک مشترکی دارد، نه تنها به این معنی که نقاط داده خاص، بلکه مهمتر از آن، زمانی که آنها تغییر می کنند . این مهمترین جنبه مدیریت حاکمیت اطلاعات است و کمک به اطمینان از این است که داده ها در تمام شرکت ها دقیق، سازگار و درک شده است.

تمرکز بزرگترین تلاش در مورد ابردادها و واژه نامه تجاری، یکی از ویژگی های کلیدی این رویکرد چابک است.

در نتیجه، تکرار اضافه کردن به یک ساختار حاکمیت داده می تواند بر اساس یک ساختار بر پایه آنچه که کار می کند، و با اضافه کردن خطوط کسب و کار بر اساس اولویت استراتژیک، به نفع سازمان باشد. درست مانند مزایای استفاده از فرآیند توسعه چابک، شما می توانید رویکرد خود را تنظیم کنید که بر اساس ساختار حکومتی ساخته شده است. یک سازمان واقعا مبتنی بر اطلاعات باید مفاهیم کیفیت داده ها و سازگاری را به خط پایین نگاه دارد؛ یکی از راه های اثبات شده برای انجام این کار از طریق آگاهی و اولویت بندی است که از طریق ساختار مدیریتی تسهیل می شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است