Gamification - آموزش

Gamification

Gamification

Gamification

Gamification توجه آکادمیک، کارشناسان و متخصصان کسب و کار را در زمینه های مختلفی چون آموزش و پرورش، مطالعات اطلاعاتی، تعامل انسان و کامپیوتر و سلامت جلب کرده است. در عین حال، این اصطلاح همچنان در معانی مختلف و استفاده های متناقض باقی می ماند، در حالی که این مفهوم با تقسیم بر ارزش علمی آن، پایه های نظری توسعه نیافته و کمبود دستورالعمل های استاندارد برای کاربرد است. با وجود تفسیر گسترده در مورد شایستگی ها و کاستی های آن، کار تجربی کمی تلاش کرده است تا قضاوت را به عنوان یک مفهوم معنادار مورد تایید قرار دهد و شواهدی از اثربخشی آن را به عنوان یک ابزار برای انگیزه و جذب کاربران در زمینه های غیر سرگرمی ارائه دهد. علاوه بر این، هیچ کاری تا به امروز، gamification را به عنوان زمینه مطالعه از دیدگاه مطالعات انسان و کامپیوتر بررسی نکرده است. در این مقاله، ما یک نظرسنجی سیستماتیک در مورد استفاده از تولید در بررسی نظری منتشر شده و مقالات پژوهشی مربوط به سیستم های تعاملی و شرکت کنندگان در انسان ارائه می کنیم. ما مفاهیم نظری فعلی تولید را تشریح می کنیم و مقایسه ها را با رویکردهای مرتبط، از جمله بازی های واقعیت متناوب (ARGs)، بازی ها با هدف (GWAP)، و طراحی گیم، مقایسه می کنیم.

با تمرکز بر یافته های تجربی مربوط به هدف و زمینه، طراحی سیستم ها، رویکردها و تکنیک ها و تاثیر کاربر. یافته ها نشان می دهد که مفهوم سازي استاندارد gamification در برابر یک فضای در حال رشد از تحقیقات مبتنی بر تجارب تجربی در حال ظهور است. با این حال، سوژه گرایی تعریف شده، مبانی نظری متفاوتی یا غیرقابل توضیح، ناهماهنگی ها در میان یافته های تجربی و طراحی تجربی ناکافی، موضوعاتی هستند که نگرانی دارند. ما بحث می کنیم که چگونه ممکن است که gamification به عنوان زیرمجموعه ای از تلاش بزرگتر برای بهبود تجربه کاربر سیستم های تعاملی از طریق طراحی گیمینگ، مفید باشد. ما با پیشنهاد نقاط مبنایی برای تحقیقات تجربی مستمر عمل تمرین و اثرات آن پایان می دهیم.

Gamificationیک ابزار تجاری است که یک جهت کاملا جدید برای رسیدن به اهدافی که برای شرکت تعیین کرده است، نشان می دهد. اما کسب و کارهای کوچک به دلیل تأکید بر شرکت های بزرگ و جهانی که تکنولوژی را در اختیار دارند، از این موضوع دور شده اند. این خیلی بد است زیرا gamification یک ابزاری برای کسب و کارهای کوچک می باشد که به راحتی میتواند برای ایجاد برنامه های نوآورانه به آنها اجازه رقابت با مارک های بزرگ را بدهد.

ساده ترین تعریف از gamification: یک روند برای ادغام مکانیک بازی به چیزی است که در حال حاضر وجود دارد برای ایجاد انگیزه مشارکت، تعامل و وفاداری. این می تواند تقریبا هر چیزی، از وب سایت شما به سوی رسانه های اجتماعی، عملیات روزانه، مشارکت مشتری و موارد دیگر را شامل میشود.

Gamification عناصر طراحی بازی را به برنامه های غیر بازی معرفی می کند تا آنها را سرگرم کننده تر و جذاب تر کند. از طریق بازخورد مثبت از رقابت، امتیاز، دستاورد، قوانین بازی، وضعیت و بیان خود استفاده می کند

مکانیک بازی

اجزای یک بازی مکانیک بازی هستند. و همانطور که در gamification نیز به آن اشاره شده است، مجموعه ای مناسب از مکانیک بازی برای تعامل یا ایجاد انگیزه کاربر استفاده می شود.

10 بازی مکانیک زیر در gamification برای برنامه های کاربردی در ترکیب های مختلف برای رسیدن به هدف مورد نظر استفاده می شود. عبارتند از:

بازخورد سریع

شفافیت

اهداف

مدالها

ارتقا

شبانه روزی

رقابت

همکاری

جامعه

نکات

تولید Gaming ایجاد بازی برای نرم افزار کسب و کار نیست. بر طبق گفته Bunchball، یکی از رهبران راه حل های تولید، این است که "در مورد تقویت اثر یک تجربه هسته موجود، با استفاده از تکنیک های انگیزشی که باعث جذاب شدن بازی ها می شود."

کسب و کار ها افزایش درگیری در سراسر رسانه های اجتماعی، داخلی و خارجی را تجربه کرده اند. این شامل مواردی مانند ترافیک بیشتر وب سایت، زمانهای کمتر برای تصویب و تبدیل از محاکمه آزاد به خرید و کاهش زمان برپایی است.

با این حال، اگر به درستی مدیریت نشود، نزول نیز وجود دارد. تولید کننده سطح بالایی از انتظارات را ایجاد می کند، که می تواند منجر به مجموعه ای از انگیزه های دروغین شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است