بهترین فناوری بیسیم برای شهرهای هوشمند چیست؟ - تکنولوژی

بهترین فناوری بیسیم برای شهرهای هوشمند چیست؟

بهترین فناوری بیسیم برای شهرهای هوشمند چیست؟

بهترین فناوری بیسیم برای شهرهای هوشمند چیست؟

What is the best wireless technology for smart cities?

اولین بلوک ساختمان هر برنامه شهر هوشمند، قابل اعتماد بودن، اتصال بی سیم فراگیر است. در حالی که هیچ فایده ای برای اندازه های مختلف وجود ندارد، توسعه فن آوری های شبکه های کم عمق شبکه (LPWAN) برای برنامه های کاربردی شهر بسیار مناسب است تا هزینه های آنها را افزایش دهد. این شامل LTE Cat M، NB-IoT، LoRa، بلوتوث و چندین نفر دیگر است که همه به ساختار شهرهای متصل کمک می کنند. پیش بینی می شود که ظهور 5G یک رویداد حوضه ای است که فن آوری شهر هوشمند را به جریان اصلی حرکت می دهد و برنامه های جدید را تسریع می کند. اما فقط با چند عنصر دیگر ...

از لحاظ تاریخی، دولت ها، شرکت ها و افراد داده های خود را نزدیک به جیب نگه داشته اند، با بعضی دیگر با دیگران به اشتراک گذاشته اند. نگرانی های امنیتی و ترس از نقض های امنیتی به مراتب بیش از ارزش درک شده اطلاعات به اشتراک گذاشته شده اند. با این حال، یک عامل کلیدی برای توسعه شهرهای هوشمند پایدار این است که همه شرکت کنندگان در اکوسیستم پیچیده اطلاعات را به اشتراک می گذارند و با داده های متنی که در زمان واقعی تجزیه و تحلیل می شوند، ترکیب می شوند. این است که چگونه تصمیمات آگاهانه در زمان واقعی ساخته می شود. بخش های چندگانه باید برای دستیابی به نتایج بهتر و پایدار از طریق تجزیه و تحلیل اطلاعات زمان واقعی زمان واقعی، که در میان اطلاعات خاص و سیستم های عملیاتی (OT) خاص بخش مشترک است، همکاری می کنند.

آمستردام یک نمونه درخشان از یک شهر هوشمند است که از مزایای باز کردن طاق اطلاعات بهره می گیرد. این اطلاعات ترافیک و حمل و نقل را به اشخاص علاقه مند مانند برنامه نویسان که سپس برنامه های نقشه برداری را به سیستم های حمل و نقل شهر متصل می کنند، به اشتراک می گذارد. در حال حاضر، حرکت به شهرستان برای همه شلوغ است. علاوه بر این، شهرستان قایق های تحویل خودمختار به نام "روبات ها" ساخته شده است تا همه چیز را به موقع حرکت دهد. همچنین از یک روستای شناور خانه ها پشتیبانی می کند و مشکل پیرامون شهر را با یک جایگزین پایدار و با صرفه جویی در انرژی حل می کند. قدرت در داخل جوامع تولید می شود و خانه ها از رودخانه مستقیم آب می گیرند و آن را در مخازن خود فیلتر می کنند. هیچکدام از اینها بدون اطلاعات مشترک امکان پذیر نیست.

کپنهاگ همچنین با استفاده از مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT)، داده های باز را برای همکاری با سیستم دوچرخه هوشمند نوآورانه به کار می گیرد. جاسازی شده با سنسورهایی که اطلاعات در زمان واقعی را به دوش سواران و مدیران ارائه می دهند، داده ها برای نظارت و مدیریت کیفیت هوا و تراکم ترافیک به اشتراک گذاشته می شوند.
در حالی که به اشتراک گذاری داده ضروری است، باز کردن طاق نیز گسترش سطح حمله سایبری است. بنابراین، چگونه می توانیم داده ها را از توده های خصوصی حفظ کنیم در حالیکه در میان سهامداران آن را به اشتراک می گذاریم؟

آیا شهرهای هوشمند می توانند امنیت و اعتماد کنند؟

شهرهای هوشمند امن و قابل اعتماد دوربین های مرتبط، سیستم های جاده ای هوشمند و سیستم های نظارت بر امنیت عمومی می توانند لایه های اضافی حفاظت و حمایت اضطراری را به شهروندان کمک کننده در صورت نیاز فراهم کنند. اما در مورد حفاظت از شهرهای هوشمند خود از آسیب پذیری چیست؟ چگونه می توانیم در برابر هک، حملات سایبری و سرقت اطلاعات دفاع کنیم؟ در شهرهایی که شرکت کنندگان چندین نفر اطلاعات را به اشتراک می گذارند، چگونه اعتماد داریم که شرکت کنندگان چه کسانی هستند؟ و چگونه می دانیم که داده های گزارش شده درست و دقیق است؟ پاسخ این است که در فضاهای داده های فیزیکی و احراز هویت قوی و راه حل های مدیریت ID قرار دارد.

دسترسی: بدون دسترسی عملی، در زمان واقعی و قابل اطمینان به داده ها، شهر هوشمند نمی تواند رشد کند. چگونگی جمع آوری، تقطیر و به اشتراک گذاشتن داده ها بسیار مهم است، و راه حل های امنیتی باید از تاثیرات منفی در دسترس بودن جلوگیری کنند.

یکپارچگی: شهرهای هوشمند به اطلاعات قابل اعتماد و دقیق بستگی دارد. باید اطمینان حاصل شود که داده ها دقیق و آزاد از دستکاری هستند.

محرمانه بودن: برخی از داده ها جمع آوری، ذخیره و تجزیه و تحلیل شامل اطلاعات حساس در مورد خود مصرف کنندگان. برای جلوگیری از افشای اطلاعات غیرقانونی اطلاعات باید اقداماتی انجام شود.

مسئولیت پذیری: کاربران سیستم باید مسئولیت اقدامات خود را بر عهده بگیرند. تعاملات آنها با سیستم های حساس باید وارد شده و با یک کاربر خاص همراه باشد. این سیاهههای مربوط باید دشوار باشد و حفاظت یکپارچه قوی داشته باشد.

 

شهرهای هوشمند تنها می توانند کار کنند، اگر بتوانیم به آنها اعتماد کنیم. همه شرکای اکوسیستم - دولت ها، شرکت ها، ارائه دهندگان نرم افزار، تولید کنندگان دستگاه، ارائه دهندگان انرژی و ارائه دهندگان خدمات شبکه - باید نقش خود را ایفا کنند و راه حل هایی را که با چهار هدف اصلی امنیتی مطابقت دارند، ادغام کنند:

برای دستیابی به این اهداف کلیدی امنیتی، احراز هویت قوی و راه حل های مدیریت شناسایی باید در اکوسیستم ادغام شوند تا اطمینان حاصل شود که داده ها تنها با احزاب مجاز به اشتراک گذاشته می شوند. این راهکارها همچنین سیستم های پشت سیستم را از نفوذ و هک کردن محافظت می کند. خوشبختانه، در نتیجه افزایش نگرانی های امنیتی دیجیتال، قانون برای معرفی خطرات و شکست احتمالی بازار معرفی شده است. قوانین مانند قانون بهبود امنیت سایبری IoT در ایالات متحده کمک خواهد کرد که حداقل نیازهای امنیتی برای دستگاه های متصل را تعیین کند.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است