ابزار کسب و کار هوشمند BIRT - آموزش

ابزار کسب و کار هوشمند BIRT

ابزار کسب و کار هوشمند BIRT

ابزار کسب و کار هوشمند BIRT

Intelligent business tool BIRT

ابزارهای هوش کسب و کار نرم افزارهای نرم افزاری هستند که برای جمع آوری و پردازش داده های بدون ساختار از سیستم های داخلی و خارجی (از جمله کتاب ها، مجلات، اسناد، پرونده های بهداشتی، تصاویر، فایل ها، ایمیل، ویدئو و سایر منابع قابل اعتماد کسب و کار) برای تصمیم گیری موثر جمع آوری و پردازش می کنند. ابزار BI برای شناسایی رفتار مشتری، بهبود دید و کارایی یک کسب و کار استفاده می شود. این ابزار همچنین برای تهیه اطلاعات برای تجزیه و تحلیل، برای کاربران ایجاد گزارش ها، داشبورد ها و تجسم داده ها کمک می کند. نتایج به کارمندان و مدیران قدرت را برای سرعت بخشیدن و بهبود تصمیم گیری افزایش می دهد، بهره وری عملیاتی را افزایش می دهد، پتانسیل های جدید درآمد را مشخص می کند، روند بازار را شناسایی می کند، گزارش های واقعی KPI را نشان می دهد و فرصت های کسب و کار جدید را شناسایی می کند.

BIRT

پروژه کسب و کار هوش و گزارش دهی (BIRT) یک پروژه نرم افزاری منبع باز است که قابلیت های گزارش دهی و اطلاعات کسب و کار را برای مشتری های غنی و برنامه های کاربردی وب، به ویژه آنهایی که مبتنی بر Java و Java EE هستند، فراهم می کند. BIRT یک پروژه نرم افزاری سطح بالا در بنیاد Eclipse است، یک کنسرسیوم مستقل غیر انتفاعی از فروشندگان نرم افزار صنعت و یک جامعه منبع باز است.

با توسعه دهندگان BIRT می توانید گزارشات قدرتمند را در جاوا، J2EE و برنامه های مبتنی بر Eclipse خود اضافه کنید. BIRT، که امروزه به عنوان یکی از ابزارهای کسب و کار برتر شناخته شده است، به عنوان یک پروژه سطح بالا در بنیاد Eclipse توسعه یافته است و توانایی های غنی از پلت فرم Eclipse و یک جامعه مجازی بسیار فعال از کاربران را در اختیار دارد. این ابزارها برای ایجاد گزارش ها، تجسم داده ها و نمودارها استفاده می شود که می تواند در برنامه های کاربردی مبتنی بر وب و مشتریان غنی شود. اطلاعات جمع آوری شده از ابزارهای جاسازی شده BI مانند BIRT ممکن است در هر زمان تصمیم گیری در زمان واقعی مورد استفاده قرار گیرد و برای ردیابی و تحلیل داده های تاریخی یا تحولات جاری استفاده شود.

اهداف اظهار شده در این پروژه عبارتند از: در نظر گرفتن طیف گسترده ای از نیازهای گزارش در یک نرم افزار معمول از گزارش عملیاتی یا شرکت تا پردازش تحلیلی چند بعدی (OLAP). در ابتدا، این پروژه بر روی توانایی های خود تمرکز کرده و به توسعه دهندگان نرم افزار اجازه می دهد تا به راحتی برنامه های کاربردی را طراحی و ادغام کنند.

این پروژه توسط جامعه فعال کاربران در مرکز توسعه BIRT و توسعه دهندگان در صفحه Eclipse.org BIRT پشتیبانی می شود.

BIRT دارای دو جزء اصلی است: یک طراح گزارش بصری در Eclipse IDE برای ایجاد گزارش BIRT و یک مولفه زمان اجرا برای تولید گزارش هایی که می تواند به هر محیط جاوا اعمال شود. پروژه BIRT همچنین شامل یک موتور نمودار سازی است که هر دو به طور کامل در طراحی گزارش شده است و می تواند جداگانه برای ادغام نمودارها در یک برنامه کاربردی استفاده شود.

طرح های BIRT گزارش به عنوان XML حفظ می شوند و می توانند به تعدادی از منابع داده های مختلف از جمله datastores JDO، JFire Scripting Objects، POJOs، پایگاه های داده SQL، Web Services و XML دسترسی پیدا کنند.

BIRT دارای دو جزء اصلی است:

طراح گزارش بر روی Eclipse ساخته شده است

کامپوننت زمان اجرا که می توانید به سرور برنامه خود اضافه کنید.

نسخه زمانبندی BIRT 2.2.1 با مدیر دامنه TADDM یکپارچه شده است. این یکپارچگی چندین گزارش عرضه شده را پشتیبانی می کند، اما مهمتر از همه، اجازه می دهد تا گزارش های جدید طراحی شده توسط طراح BIRT در زمان اجرا TADDM BIRT در دسترس باشد.

برای تولید یک گزارش، BIRT نیاز به یک فایل طراحی گزارش دارد که یک فایل XML است که حاوی تمام اطلاعات در مورد نحوه نمایش گزارش، چه منابع داده برای تماس و چه query های SQL برای اجرا است. BIRT روشهای مختلفی برای دریافت داده ها را پشتیبانی می کند. برخی از موارد مربوطه در لیست زیر شرح داده شده است. شما می توانید از طریق آموزش BIRT فهرست برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر منابع داده.

JDBC: این نوع از منبع داده را برای استخراج داده ها به طور مستقیم از نمایش های پایگاه داده TADDM استفاده کنید.

XML: از این نوع از منبع داده برای استخراج داده ها از فایل های XML که توسط برنامه API TADDM بدست آورده اید استفاده کنید.

گام بعدی فرستادن گزارشات به موتور زمان اجرا BIRT است . زمان اجرا BIRT 2.2.1 با موتور TADDM هماهنگ شده است.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است