شاخص های عملکرد کلیدی - اندازه گیری موفقیت - آموزش

شاخص های عملکرد کلیدی - اندازه گیری موفقیت

شاخص های عملکرد کلیدی - اندازه گیری موفقیت

شاخص های عملکرد کلیدی - اندازه گیری موفقیت

Key Performance Indicators - Measuring success

پیگیری موفقیت کسب و کار دشوار است. و اکثر شرکت ها به اشتباه آنچه که قبلا اتفاق افتاده را به جای آنچه که بر نتایج تاثیر می گذارد اندازه گیری می کنند. تنظیم اهداف شخصی، اداری یا شرکتی برای اکثر مردم امی اساسی است، اما اندازه گیری میزان انجام آن در برابر این ارزش ها کافی نیست. فقط اندازه گیری نتایج سطح بالا مانند درآمد یا تعداد مشتریان اشتباه است زیرا به ما پاسخ نمی دهد که چه اتفاقی می افتد و بعد چه باید کرد.

در عوض، ما نیاز به ارزیابی رویدادهایی دداریم که نتایج را به وجود آورده اند. مطمئنا می توان نتیجه گرفت که اگر درآمد برای رسیدن به هدف ما افزایش یابد، ما موفق شدیم، امادقیق نمی دانیم که چه کاری را انجام دادیم.

برای اندازه گیری اقدامات مشتریان یا چشم اندازها از نتایج نهایی بسیار موثرتر است. این اقدامات عبارتند از تبدیل بازدیدکنندگان وب سایت به پرداخت مشتریان و اینکه چگونه ما برای تأثیر بر این تبدیل به خوبی عمل می کنیم.

درک آنچه برای اندازه گیری با ارزش گذاری ساختار منطقی تصمیم گیری آغاز می شود. با شناخت مفاهیم و ارتباط بین اهداف، استراتژی ها، عوامل موفقیت، عوامل تاکتیکی و KPI (شاخص های عملکرد کلیدی) شروع می شود.

هدف> استراتژی> CSF> تاکتیک> KPI

این پنج عنصر هنگام تعیین آنچه برای اندازه گیری و نحوه پیگیری آن ضروری است، همه آنها با هم مرتبطند . نکته مهم این است که فعالیت زیردستان یکی از موارد فوق است.

تعاریف

هدف چیزی است که شما می خواهید انجام دهید. این یک نتیجه مطلوب است که می گوید کجا می خواهید بروید تا اینکهچگونه به آنجا برسید.

استراتژی چگونگی رسیدن به هدف است. این یک برنامه درازمدت اقدام است که به شما این امکان را می دهد که به چگونگی دست یابی به آن و جهت گیری کلی شما بپردازید.

عامل موفقیت بحرانی یک عنصر است که برای دستیابی به استراتژی حیاتی است. این یک مقدار قابل اندازه گیری است که طی یک دوره مشخص از زمان تعیین شده است. تاکتیک یک اقدام کوتاه مدت است که برای رسیدن به یک عامل موفقیت حیاتی است. تاکتیکها چیزی است که شما انجام میدهید، و برای هر عامل موفقیت بحرانی، تعدادی تاکتیک وجود دارد.

یک شاخص عملکرد کلیدی یک متریک محاسبه شده برای نشان دادن پیشرفت یک تاکتیک ثابت است.

چگونگی ساخت شاخص های عملکرد کلیدی

این مؤثرترین راه اندازه گیری رویدادهایی است که به عنوان KPI معرفی شده اند. اگر ما قادر به دستیابی به KPI ها هستیم، هر مرحله متوالی نیز احتمالا همان نتایج به دست خواهد آمد که در نهایت هدف اعلام شده را برآورده خواهد کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است