نکاتی جهت اصلاح برنامه استراتژی بازاریابی - آموزش

نکاتی جهت اصلاح برنامه استراتژی بازاریابی

نکاتی جهت اصلاح برنامه استراتژی بازاریابی

نکاتی جهت اصلاح برنامه استراتژی بازاریابی

Tips for modifying the marketing strategy program

برای کسب و کارهای کوچک و متوسط (SMBs)وهمچنین بسیاری از سازمانها ،سه ماهه چهارم زمان نخست برای توسعه برنامه استراتژی بازاریابی برای سال آینده است.در این دوره زمانی شمار زیادی از اولویت های دیگر شناسایی می شود.

تعداد اندکی از صاحبان و مدیران کسب و کار دربرابر سندرم«گزینه های بسیار» مصون هستند.هنگامی که اولویت های چندگانه در فضای کسب و کارتان رقابت می کنند، چگونه می توانید برنامه ریزی لازم برای بازاریابی را تضمین کنید و بعد بکارگیری کمپین خود،از آن صرف نظر نکنید،چرا که شما گرانبهاترین کالای خود را که همان "زمان" است از دست میدهید.

تنها برای کمتر از یک استراتژی کامل تصمیم بگیرید در جستجوی کمال بازاریابی، بسیاری از SMB ها تمایل به تحلیل بیش از حد دارند . هدف خود را برای بهبود مستمر از طریق اقدام متناسب و سازگار تنظیم کنید. مقاومت در برابر وسوسه به توقف اگر شما نتایج فوری را نمی بینید و یا از یک استراتژی به یکی دیگر از در حالی که دنبال روند بازاریابی بعدی است.

بازاریابی خود را در "حالت خودکار " قرار دهید. با آماده سازی مناسب، می توانید بسیاری از بازاریابی خود را اتوماتیک کنید. با فکر کردن به تصویر بزرگ شروع کنید. سال آینده موفقیت کسب و کار شما چگونه است؟ چه مشتریان و چشم اندازهای شما باید بشنوند؟ و، زمان بهینه برای ارائه هر گونه پیام مشخص شده است؟ اتوماسیون هنگامی به وجود می آید که شما قالب های پیشنهادی را برای تبلیغات ایمیل به طور منظم یا مجموعه ای از پست های پستی که در طول سال توزیع شده است، ایجاد کنید. این به شما اجازه می دهد تا به سرعت و به آسانی در پیشنهادات یا محتوای جدید در حال حرکت بمانید.

پیام مستقیم را به طرح خود اضافه کنید. برای سهولت و کم هزینه بودن ، به مشتریانی که برای ارتباطات انتخاب شده اند ایمیل بزنید. با این حال حتی قویترین بازاریابهای دیجیتال می دانند که قدرتمند ترین فرمول, ترکیبی از کانال ها است. با توجه به گزینه های بسیاری در چاپ از ویژگی های لمسی چاپ استفاده کنید.

از دیگران درخواست کنید تا از شما حمایت کنند. یکی از موثرترین تاکتیک های بازاریابی، ارجاع است. بخشی از فرایند فروش خود را برای گفتن "با تشکر از شما" به صورت منظم با کارت ها یا یادداشت ها انجام دهید . سپس، مشتریان راضی به راحتی با دوستان، همکاران و شبکه های اجتماعی بدلیل ارتباطات گسترده پیام شما نشر میدهند.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است