چگونگی ایجادKPIS قابل اجرا و روش های آن - آموزش

چگونگی ایجادKPIS قابل اجرا و روش های آن

چگونگی ایجادKPIS قابل اجرا و روش های آن

چگونگی ایجادKPIS قابل اجرا و روش های آن

How to create applicable KPIS and its methods

KPI (Key Performance Indicators)ها را به KPY (Why in a KPI)ها تبدیل کنید تا مخاطبین خود را درگیر کرده و اهداف خود را برآورده کنید

شاخص های عملکرد کلیدی - KPI چیست؟

شاخص های عملکرد کلیدی (KPI) مجموعه ای از اقدامات قابل اندازه گیری است که شرکت برای سنجش عملکرد خود در طول زمان استفاده می کند. این معیارها برای تعیین یک پیشرفت شرکت در دستیابی به اهداف استراتژیک و عملیاتی آن، و همچنین مقایسه امور مالی وعملکرد شرکت در برابرسایر صنایع در صنعت آن استفاده می شود.

بازدهی پایین شاخص های عملکرد کلیدی - KPI

KPI همچنین می تواند به عنوان شاخص های اصلی موفقیت (KSI) اشاره شود و بین شرکت ها و صنایع متفاوت باشد، بسته به اولویت های مربوطه و معیارهای عملکرد. به عنوان مثال، اگر یک هدف شرکت نرم افزاری، سریعترین رشد در صنعت باشد، شاخص اصلی آن ممکن است میزان رشد درآمد سالیان سال (YOY) باشد. در صنایع خرده فروشی، فروش مشابه یک فروشگاه کلیدی است که برای اندازه گیری رشد استفاده می شود.

KPI مالی

شاخص های عملکرد کلیدی مرتبط با حساب های مالی معمولا بر سود و حاشیه سود تمرکز می کنند. یکی از اندازه گیری های مبتنی بر سود، سود خالص است که همچنین به عنوان خط پایین شناخته می شود. این عدد نشان دهنده مقدار درآمد است که پس از حسابداری برای تمام هزینه های شرکت، مالیات و پرداخت های بهره برای مدت مشابه باقی می ماند.

از آنجایی که سود خالص به عنوان یک مقدار دلار محاسبه می شود، باید آن را به یک درصد درآمد یا حاشیه سود خالص تبدیل کرد تا در تجزیه و تحلیل تطبیقی ​​مورد استفاده قرار گیرد. مثلا اگر حاشیه سود خالص خالص برای یک صنعت خاص 50٪ باشد، یک کسب و کار جدید در صنعت می داند که باید به منظور دیدار یا ضرب و شتم این رقم رقابت کند. مارجین سود ناخالص، که درآمد را پس از حسابداری فقط برای آن هزینه هایی که به طور مستقیم با تولید کالاها برای فروش به حساب می آید، یکی دیگر از KPI های سودمند مبتنی بر سود است.

نسبت فعلی یک KPI مالی متمرکز بر نقدینگی است و با تقسیم دارایی های فعلی شرکت با بدهی فعلی آن محاسبه می شود. شرکت مالی سالم به طور معمول بیش از پول نقد و نقد معادل پول نقد در دست برای تطبیق با تمام تعهدات مالی خود را برای دوره 12 ماهه فعلی است. با این وجود، صنایع مختلف با استفاده از مقادیر مختلفی از تامین مالی بدهی، بنابراین مقایسه کنونی نسبت شرکت با سایر شرکت های تجاری در یک صنعت یک راه خوب برای تعیین اینکه آیا جریان نقدی کسب و کار مطابق با استانداردهای صنعتی است.

KPI غیر مالی

KPI مجبور نیست که حساب های مالی را به هم متصل کند، زیرا موفقیت کسب و کار بستگی به بیشتر از سود و میزان بدهی دارد. ارتباط آن با مشتریان و کارکنان نیز مهم است. برخی از KPI های غیر مالی غیر معمول عبارتند از: اندازه گیری ترافیک پایینی، گردش کارکنان، تعداد مشتریان تکراری در مقایسه با مشتریان جدید و معیارهای کیفی مختلف. معیارهای خاصی که شرکت ها دنبال می کنند، اهداف جاری خود را تعیین می کنند و در طول زمانی که کسب و کار تکامل می یابد و تغییرات عملکرد جدید را تغییر می دهد، ممکن است تغییر کند

برخلاف بسیاری از KPI ها، KPY ها قابل اجرا، قابل اندازه گیری و آسان برای ردیابی و تجسم هستند. یک KPY را به عنوان یک KPI پیشرفته فکر کنید که نه تنها شامل اندازه گیری می شود، بلکه نشان می دهد که اقدامات به درستی در نام KPY انجام می شود، حذف حدس و گمان!

در اینجا چهار مرحله ساده برای ایجاد اولین KPY های عملیاتی وجود دارد.

مرحله 1: KPI Purging

پیگیری KPI های متعدد سخت است. فیلتر کردن مهمترین موارد برای تمرکز تنها در بالای 3 تا 5 KPI میباشد.

برای انجام این کار، صفحه گسترده ای از تمام KPI های خود را ایجاد کنید. سهم درصد هر KPI را به هدف کلی کسب و کار تعیین کنید. 3-5 رتبه برتر KPI را انتخاب کنید و بقیه را حذف کنید.

مرحله 2: KPI های خود را به KPY ها تبدیل کنید

در این مرحله شما اقداماتی را که باید برای دستیابی به هر یک از KPI ها تعریف کررده و تعیین کنید. شما باید اشاره کنید:

چگونه عمل اندازه گیری می شود

چه زمانی انجام خواهد شد؟

شاخص های موفقیت چیست؟

کلیه جزئیات فوق در عمل برای تبدیل KPI به یک KPY ضروری است. در اینجا چند نکته سریع برای ایجاد یک KPY قابل اجرا است.

تعریف اعمال با استفاده از افعال: افعال مورد استفاده در تعریف عمل باید بصری و عمل گرا باشد. اجتناب از jargons تجاری.

عملكرد را كسر كنيد: اعداد و درصد ها را آسان درك مي كنند و درك واضح تري را ايجاد مي كنند. "رشد فروش 100 درصد"، بهتر از "فروش دو برابر است." هر چند آن را واقع بینانه حفظ کنید.

تعرفه ها را تنظیم کنید: از مهلت های باز تعلیق شده مانند «پایان ماه» اجتناب کنید. به جای استفاده از روزهای خاص و تاریخ ها. بهترین تمرین این است که اهداف را به دوره های کوچکتر برسانید.

مرحله 3: یک داستان KPY ایجاد کنید

داستان، راهی عالی برای انتقال اهداف خود به مخاطبان شما است. برای استفاده خوب از KPY های خود، شما باید یک داستان KPY قانع کننده ای که دارای سه بخش است: KPYs، Trends و Actions.

این روند ها معیارهایی هستند که دلایلی را ارائه می دهند که KPY می تواند زیر و یا بالاتر از هدف باشد. این اقدامات نحوه رفع مشکل (اگر وجود داشته باشد) برای اطمینان از اینکه KPY به هدف مورد نظر برسد، تعریف می کند.

مرحله 4: ردیابی عملکرد KPY

اندازه گیری اثربخشی KPY شامل چهار مورد زیر است:

مسئولیت پذیری: نشان دادن شخص مسئول هر KPY

Breakdown هدف: شکست اهداف KPY را به اهداف و مهلت های کوچکتر

نظارت: نظارت منظم بر پیشرفت KPY ها با صاحبان

سازگاری: تنظیم KPY به عنوان کسب و کار تغییر می کند

نتیجه

تجسم داده و تبدیل به دروازه ای برای دستیابی به اهداف کسب و کاربا هدف حصول اطمینان از پیگیری معیارهای مناسب مهم است. بدون تسلط بر هنر تبدیل KPI های خود به KPY های قانع کننده، غیر ممکن است که موفق شوید و سپس آن را به یک داستان داده های قانع کننده تبدیل کنید که برای تجسم و ارتباط آسان است.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است