معیارهای جدید عملکرد شرکت:سود هر کارمند - آموزش

معیارهای جدید عملکرد شرکت:سود هر کارمند

معیارهای جدید عملکرد شرکت:سود هر کارمند

معیارهای جدید عملکرد شرکت:سود هر کارمند

New Company Performance Criteria: The Profit of Each Employee

اکثر اندازه گیری های عملکرد به نیازهای شرکت های تولیدی قرن بیست و یکم مربوط می شود. دوره و زمانه عوض شده. معیارها باید تغییر کند.

شرکت ها به اندازه اندازه گیری بازده سرمایه سرمایه گذاری (ROIC) به جای اندازه گیری سهمیه های افراد با استعداد خود، بیش از اندازه تمرکز می کنند. اکثر شرکت های بزرگ همچنان عملکرد خود را با استفاده از سیستم هایی که نتایج سیستم های مالی داخلی را بر مبنای معیارهای اندازه گیری می کنند که در حال حاضر به اندازه کافی مورد توجه واقعی ترین موتورهای رشد ثروت نیستند، می سنجند: دانش، روابط، اعتبار و غیره غیرممکن است

شرکت ها با به کار بردن این نانومواد "خام" با ایجاد مهارت های سازمان، اختراعات، مارک ها، نرم افزار، پایگاه های مشتری، سرمایه فکری و شبکه هایی که سود هر کارمند و ROIC را افزایش می دهند. این دارایی های سرمایه ای واقعی، به معنای تحویل پول نقد است، حتی اگر منابع آن بازده غیرمستقیم باشد. در واقع این ارزشمندترین سرمایه ای است که امروزه شرکت ها باید معیارهای عملکرد مالی خود را برای این اساس جدید تجدید نظر کنند.

تقریبی ساده از سرمایه نامشهود را در نظر بگیرید: ارزش بازار شرکت کمتر از سرمایه مالی سرمایه گذاری شده است. با استفاده از سرمایه کتابی به عنوان یک پروکسی خام برای سرمایه مالی، در سال 2005 سرمایه نامشهود بزرگترین شرکتهای 150 شرکت،با وجود شواهدی مبنی بر اینکه دارایی های غیرمشهود در حال حاضر منبع اصلی ثروت شرکت هستند، شرکت ها به شدت هزینه های اختیاری را برای آنها کنترل می کنند. تبلیغات، تحقیق و توسعه، توسعه محصول جدید، آموزش، ایجاد دانش، پروژه های نرم افزاری و غیره تقریبا همیشه بر اساس "آنچه ما می توانیم بپردازیم" هزینه می شود. چرا؟

یک دلیل این است که حسابداری برای دارایی های نامشخص دشوار است. به طور خاص، ارزیابی هر مشارکت خاصی که نامحسوس است، دشوار است. چطور، مثلا، یک برند را ارزش گذاری می کنید؟ دارایی های غیرمتمرکز در زنجیره ارزش تولید تولید می شوند، بنابراین عموما مشخص نیست که دارایی های غیر انتسابی منبع سود هستند یا چه تعادل خاصی از دارایی های نامشهود و ملکی باید اعتبار (یا سرزنش) را برای نتایج بدست آورند. مشکل بزرگتر این است که اکثر شرکت ها به شیوه ای که عملکرد مالی خود را به نیازهای عصر صنعتی پیشین اندازه می گیرند، به کار گرفته می شود، در حالی که سرمایه در ذهن استراتژیست ها و سرمایه گذاران تبلور می کند. شرکت ها گزارش های سالانه خود را با اطلاعاتی در مورد چگونگی استفاده از سرمایه می پردازند، اما نتوانسته اند تا حد قابل توجهی در استفاده از افراد "تفکر عمیق " که به طور فزاینده ای باعث ایجاد ثروت در اقتصاد دیجیتال امروز شده اند، منعکس شوند. توسعه گزارش های مالی خارجی براساس اصول حسابداری عمومی پذیرفته شده (GAAP) به عنوان یکی از پایه های اصلی بازار سرمايه جهانی مدرن محسوب می شود. عملکرد مالی (از طریق ترازنامه ها، گزارشات جریان نقدی و صورتهای مالی)، بدون شک، متریک اصلی برای ارزیابی یک شرکت و مدیریت آن باقی خواهد ماند. اما زمان آن رسیدن به این شناخت است که عملکرد مالی به طور فزاینده ای از بازپرداخت استعداد، نه سرمایه است.

حسابداری آمریكا در حال حاضر سرمایه گذاری های غیرمستقیم را به صورت محافظه كارانه در مقایسه با شیوه های سرمایه گذاری در سرمایه گذاری های مادی انجام می دهد. سرمایه گذاری های غیرمستقیم عمدتا هزینه می شود، نه سرمایه. این محافظه کاری لزوما بد نیست، اما الهام بخش مدیران ارشد برای کاهش هزینه های نامشهود برای سرمایه گذاری غیرمستقیم به منظور ارائه درآمد سریع است. این رویکرد ممکن است سود کوتاه مدت را افزایش دهد، اما همچنین می تواند سلامت دراز مدت شرکت را تضعیف کند.

برای تقویت پتانسیل ایجاد ثروت، مدیران ارشد استراتژیک باید یک ایده رادیکال را در نظر بگیرند: تغییر معیارهای عملکرد مالی برای تمرکز بر بازدهی استعدادها و نه تنها سرمایه به تنهایی. این تغییر در دیدگاه , پیامد های گسترده ای دارد - برای اندازه گیری عملکرد، برای ارزیابی مدیران، حتی برای روش تحلیلگران اندازه گیری ارزش شرکت. فقط اگر مدیران در این روش جدید به عملکرد خود نگاه کنند، اندازه گیری های داخلی عملکرد را تغییر خواهند داد و به این ترتیب مدیران را برای تصمیم گیری های اقتصادی بهتر، به ویژه در مورد هزینه های غیرمجاز، را انگیزه می دهند.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است