تئوري پنجره هاي شکسته - آموزش

تئوري پنجره هاي شکسته

تئوري پنجره هاي شکسته

تئوري پنجره هاي شکسته

Broken windows theory

تئوري پنجره هاي شکسته يک نظريه جرم شناختي از قانون تنظيم و نشانه گذاري اختلال شهري و خرابکاري در مورد جنايات اضافي و رفتار ضد اجتماعي است. اين نظريه بيان مي کند که نگهداري و نظارت بر محيط هاي شهري براي جلوگيري از جنايات کوچک مانند خرابکاري، نوشيدن عمومي و باز شدن چرخش به ايجاد فضاي سفارش و قانوني کمک مي کند تا از جرايم جدي تر جلوگيري شود.

اين نظريه در سال 1982 توسط دانشمندان علوم اجتماعي James Q. Wilson و George L. Kelling معرفي شد.از آن زمان تاکنون موضوع بحث و جدل در علوم اجتماعي و حوزه عمومي مطرح شده است.

به عنوان مثال، فرض کنيد تيم بازاريابي محصول شما ابزارهاي فروش، محتواي وب سايت و اسناد وثيقه را به روز و دقيق در پورتال فروش شرکت هاي خود نگه مي دارد. تعداد زیادی از مشتريان که از نرم افزار شما استفاده مي کنند، تناقض در بروشورهاي مختلف ارائه شده ی شما مشاهده مي کنند. نام محصولات قديمي (که تغيير يافته است) هنوز در اسناد فني آمده است. مهندسان فروش متوجه خواهند شد که هيچ کس اهميتي به این موضوع نمیدهد و هيچ کس مسئول نيست. به زودي آنها شروع به ساخت اسلايدهاي خود خواهند کرد. سفارشي کردن وثيقه بازاريابي و معرفي ابزار فروش جديد.

فرض کنيد که تيم توانمند فروش شما به طورمداوم ازاستانداردهاي نام تجاري شرکت در مواد ارائه دهنده مشتري خارجي استفاده نمي کند.علائم تجاري و نمادهاي ثبت نام به طور متناقض استفاده مي شود.برخي از زمینه های اسلايد با استفاده از فرمتهای قديم و اسلايدهاي پوشش مي يابند.استفاده از قلمهاي جسورانه، جادويي و زير خط دار در سراسر ارائه ها متناقض است.تيم فروش مشاهده مي کند که هيچ کس واقعا به دستورالعمل ها اهميت نمي دهد.به زودي نمايندگان فروش شروع به آزمايش رويکرد خود به نام تجاري مي کنند و شما اسلايدهاي پوشش جديدي به شکل پاورپوينت خواهيد داشت.اسلايدها یی پراز نمادگرايي دراينترنت بشکل پراکنده شروع به ظاهر شدن میکند.

فرض کنيد که تيم مديريت اجرايي شما در هنگام صحبت کردن در مورد شرکت به طور مداوم از کلمات و اظهارات موقعيتي استفاده نمي کند. مديرعامل شما به شرکت به عنوان يک شرکت بزرگ اطلاعات اشاره دارد. CFO به شما يک کسب و کار نرم افزار اشتراک مي دهد. CTO از اصطلاح Data-as-a-Service استفاده مي کند. CMO در مورد ترابايت داده ها تحت مديريت صحبت مي کند. کارکنان متوجه خواهند شد که هيچکس نظارت و اجراي استانداردهاي نام تجاري شرکت را ندارد. به زودي کارمندان شروع به ساخت اصطلاحات خود براي توصيف کسب و کار خود با شرايطي مثل Big Data-Under-Management-as-a-Service يا Big DumaaS خواهند کرد.

اين تناقضات کوچک، در حالي که طراحي شده ای که به نظرمخرب نمي رسد، مي تواند به طور قابل توجهي تضعيف نام تجاري و موقعيت را در بازار داشته باشد .

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است