رشد پیوسته - آموزش

رشد پیوسته

رشد پیوسته

 

رشد پیوسته

Consecutive growth

رشد متوالی اندازه گیری عملکرد مالی کوتاه مدت شرکت است که نتایج آن را در یک دوره اخیر نسبت به دوره های قبل از آن مقایسه می کند. در گزارش مالی، رشد پیوسته اغلب نتایج بین دو چهارم را مقایسه می کند. یک شرکت ممکن است سه درصد رشد فروش متوالی را گزارش کند، به این معنی که درآمد آن از سه ماهه قبل به 3 درصد افزایش یافته است.

با توجه به اینکه چقدر اعتبار در گزارش رشد (یا عدم وجود آن) قرار دارد،توجه داشته باشید که نوسانات فصلی اغلب بر عملکرد کوتاه مدت شرکت تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، یک خرده فروش ممکن است رشد سه گانه متوالی را در سه ماهه چهارم گزارش دهد، سپس در سه ماهه اول سال متوالی کاهش نسبی درآمد را نشان می دهد. این لزوما نشان دهنده ی آن نیست که کسب و کار در حال انجام ضعیف است؛ این امر به میتواند ناشی از افزایش هزینه های مصرف کننده در فصل تعطیلات باشد ، سپس بازگشت به هزینه های عادی در سال جدید باشد. مهم است که به شاخص های مختلف نگاه کنید تا تصویر دقیقی از عملکرد شرکت بدست آورید.

در آوریل 2018، آمازون نتایج را برای Q1 (Quarter 1, as in the first quarter of a calendar year or fiscal year)" سه ماهه اول، همانطور که در سه ماهه اول یک تقویم سال یا سال مالی"منتشر کرد. این افزایش در چندین بخش نسبت به سالهای بیش از سال (YOY) "سالانه"و رشد متوالی افزایش یافته است. در سال 2018، فروش نقش 43 درصد در سال به 51.0 میلیارد دلار می رسد، اما این رقم از 15.5 درصد به ازای سه ماهه قبل کاهش یافته است. با این حال، برای آمازون و دیگر خرده فروشان، این انتظار می رود از سه ماهه قبلی (2017 Q4) که شامل فروش درتعطیلات است افزایش یافته است.

علاوه بر این، جریان نقدی عملیاتی (OCF) Operating Cash Flow "د جریان نقدی عملیاتی" در سال 2018 با 18.2 میلیارد دلار به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرد، افزایش 4 درصدی نسبت به سال 2017 اول و کاهش 1 درصدی نسبت به سال قبل قبل از سال 2017.

رشد توالی و نرخ رشد اضافی

رشد متوالی یک اندازه از پیشرفت شرکت است. نرخ رشد اضافی در نظر گرفته شده در هنگام تجزیه و تحلیل یک شرکت شامل یک نرخ رشد سالانه ترکیب (CAGR) Compound Annual Growth Rate" نرخ رشد ترکیبی سالیانه" است. CAGR برای اندازه گیری بازده سرمایه گذاری یا عملکرد شرکت استفاده می شود، با فرض رشد پایدار در طی یک دوره مشخص از زمان. CAGR به دلیل سادگی و انعطاف پذیری آن به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری از شرکت ها از آن برای گزارش و پیش بینی رشد درآمد استفاده می کنند.

برای کاهش بیشتر آن، CAGR میانگین رشد سالیانه یک سرمایه گذاری در طی یک دوره مشخص از زمان بیش از یک سال است. برای محاسبه CAGR، ارزش سرمایه گذاری را در انتهای دوره مورد نظر با ارزش آن در ابتدای آن دوره تقسیم کنید، نتیجه را به قدرت تقسیم شده توسط طول دوره تقسیم کنید، و یک نتیجه را از نتیجه آن جدا کنید.

 

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است