بازاریابی حجیم Shotgun Marketing - کسب و کار

بازاریابی حجیم Shotgun Marketing

بازاریابی حجیم Shotgun Marketing

بازاریابی حجیم Shotgun Marketing

Shotgun Marketing

بیشتر استراتژی های بازاریابی مدرن از رویکرد هدفمند برای رسیدن به مشتریان استفاده می کنند. بکارگیری شرکت ها تحقیقاتی برای پیدا کردن افرادی که احتمالا محصولات را خریداری می کنند، و سپس تلاش های تبلیغاتی خود را برای رسیدن به این افراد سفارشی می کنند.

اما زمانی که جمعیت هدف بزرگ است یا هیچ اهدافی خاص وجود ندارد مشکلاتی بوجود می آید

استراتژی های بازاریابی تفنگ ساچمه ای برای بالا بردن آگاهی در مورد یک محصول در یک گروه بزرگ و غیر خاص از مردم، به جای تبلیغ به جمعیت های خاص می باشد. این اصطلاح به یک تفنگ واژگانی اشاره می کند که تعداد زیادی از گلوله های کوچک را در یک منطقه وسیع شلیک می کند، در مقایسه با یک گلوله تنها. درست مثل گلوله های واقعی تفنگ ساچمه ای، این استراتژی بازاریابی یک انفجار یکجا و بزرگ است که جمعیت جمعیت زیادی را تحت تاثیر قرار می دهد.

بازاریابی تفنگ با استفاده از انواع مختلفی از تبلیغات طراحی شده برای رسیدن به بیشترین تعداد افراد ممکن است. این شامل:

پرواز در مناطق ترافیکی

آگهی های بازرگانی تلویزیون

ارسال به هر محل اقامت در یک محله خاص

تبلیغات اینترنتی بر روی چندین وب سایت غیر مرتبط قرار می گیرد

بازاریابی تفنگ ساچمه ای سعی می کند توجه یک گروه جمعیتی بسیار بزرگ یا یک گروه بزرگ و متنوع را که از جمعیت های چندگانه تشکیل شده است، جذب کند. این برای هر دو کسب و کار کوچک و محلی و کسب و کارهای بزرگ در سطح چند ملیتی مفید است.

کسب و کارهای بزرگ با یک پایگاه مشتری بزرگ و متنوع، مانند شرکت کوکا کولا، در بسیاری از کمپین های خود، تکنیک های بازاریابی تفنگ ساچمه ای را اجرا می کنند. کوکا کولا محصولات خود را به میلیاردها نفر از مردم جهان عرضه می کند و جمعیت های مختلف جمعیت، سن، جنسیت، قومیت و درآمد را شامل می شود. اگر چه کوکا کولا همچنین از استراتژی های بازاریابی هدفمند استفاده می کند، از تبلیغات ساده و عمومی مانند لوگوی جهانی و یک تبلیغ تلویزیونی در فضای تبلیغاتی برای نمایش های چندگانه برای جمعیت های مختلف استفاده می کند.

یک کسب و کار کوچک مانند یک کافی شاپ محلی نیز از تبلیغات عمومی به چند دسته جمعیتی سود می برد. این بستگی به توانایی آنها در تقاضای کل جامعه در اطراف محل کسب و کار است، بنابراین کافی شاپ ممکن است به مشتریان بالقوه بیشتری با کمپین غیر اختصاصی دسترسی پیدا کند، مگر اینکه با مواد بازاریابی هدفمند. این مغازه می تواند از تبلیغات کم هزینه مانند پرچم های کاغذی که در مناطق ترافیکی وسیع شهر توزیع شده اند یا با تبلیغات کوچک در روزنامه های محلی استفاده کند.

قبل از اینکه یک کمپین بازاریابی تفنگ ساچمه ای شروع شود، باید تعیین کند که آیا این رویکرد یک راهبرد کارآمد و مقرون به صرفه خواهد بود یا خیر. در اغلب موارد، به ویژه هنگامی که یک محصول گران یا تخصصی است، بازاریابی تفنگ ساچمه ای دارای نرخ تبدیل ارزان تر و هزینه بر نسبت به هر مشتری از بازاریابی هدفمند است. یک شرکت با بازاریابی تفنگ ساچمه ای باید درک درستی از هزینه های آن برای اجرای این مبارزات داشته باشد و باید اهداف مشخصی را تعیین کند. اگر کمپین نتواند ترافیک مشتری، نرخ تبدیل و / یا اندازه فروش متوسط ​​را افزایش دهد، این شرکت باید با انواع مختلف بازاریابی حرکت کند.

یک کمپین بازاریابی تفنگ ساچمه ای با شناسایی جمعیت هدف شرکت آغاز می شود. بازاریابی تفنگ ساچمه ای ممکن است به گروههای بزرگ و متنوع تبلیغ کند، اما نباید تلاش کرد تا همه را به بازار عرضه کند. بازاریابی به گروه ها اجازه می دهد تا شرکت ها را برای جمعیت های مختلفی که علاقه خاصی را به اشتراک می گذارند تبلیغ کنند.

بعدا، شرکتی که برنامه ریزی یک کمپین بازاریابی تفنگ ساچمه ای را دارد، باید تصمیم بگیرد چگونه با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کند. این شامل تابلوهای تبلیغاتی یا فروشندگان در مناطق پرطرفدار، تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، و تبلیغات در نشریات چاپی یا وب با انتشار زیاد است. صرف نظر از رسانه، یک آگهی بازاریابی تفنگ ساچمه ای باید از داشتن مخاطب بیش از حد خاص جلوگیری کند.

سرانجام، یک کمپین بازاریابی تفنگ ساچمه ای باید پس از یک دوره از پیش تعیین شده به پایان برسد تا شرکت بتواند اثربخشی کمپین را ارزیابی کند. AAEM یک آگهی مجله را برای یک سال قبل از ارزیابی تغییرات در کسب و کار اجرا کرد. از آنجا که این شرکت بهبود قابل توجهی در نرخ تبدیل مشتری در آن سال پیدا کرد، اگر کمپین بازاریابی تفنگ ساچمهای نتواند کسب و کار را بهبود بخشد، یا اگر در طول زمان موثر باشد، باید تغییرکند و یا خاتمه یابد .

بازاریابی تفنگ ساچمه ای ممکن است در عین پیچیده بودن به عنوان انواع مختلف استراتژی های بازاریابی هدفمند، کارآمد باشد اما هنوز هم از یک تیم از متخصصان با استعداد با زمینه های متنوع بهره می برد. روش تفنگ ساچمه ای شامل مهارت های تحقیق، طراحی و ارتباطات می شود تا بیشترین بهره را از مبارزات تبلیغاتی کسب کند.

یک محقق بازار کمک می کند تا یک شرکت جمعیت شناختی هدف خود را درک کند، مهم نیست که چقدر بزرگ است. این موقعیت شامل بررسی و مطالعه گروهی از مصرف کنندگان و ارتباط اطلاعات جمع آوری شده از آنها به سایر متخصصان بازاریابی است. داده های مصرف کننده بر روی اینکه چگونه بازاریابان مواد تبلیغاتی را طراحی می کنند، جایی که آنها تبلیغات را اجرا می کنند، و نحوه تعریف هزینه های محصول تاثیر می گذارد. تحقیقات بازار نیازمند راحتی با تکنولوژی کسب و کار و نیز تعامل با بسیاری از انواع مختلف مردم است.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است