جمعیت شناسی در بازاریابی - کسب و کار

جمعیت شناسی در بازاریابی

جمعیت شناسی در بازاریابی

جمعیت شناسی در بازاریابی

Demographics in Marketing

آمار جمعیتی آماری است که شرکت ها بوسیله ی آن به مشتریان و مشتریان تجاری می پردازند. این آمار بازاریابی ممکن است شامل اندازه کسب و کار باشد تا شرکت ها بتوانند بین شرکت های کوچک، متوسط ​​و بزرگ تفاوت ایجاد کنند. اما آین آمار معمولا برای شناسایی تفاوت های ویژگی های شخصی در میان مصرف کنندگان استفاده می شوند. انواع مختلفی از گروه های جمعیتی برای اهداف مختلف استفاده می شود.

شناسایی

جمعیت شناسی رایج شامل سن، جنس، نژاد و قومیت است. شرکت ها همچنین جمعیت هایی مانند تحصیلات، اندازه خانوار و اشغال را ردیابی می کنند. بیشترین جمعیت شناسی تعریف شده یا مشخص شده توسط دامنه های خاص است. به عنوان مثال، جمعیت شناسی سن ممکن است به دامنه هایی مانند 18 تا 24 تقسیم شود؛ 25 تا 34؛ 35 تا 54؛ و 55 سال و بالاتر. افراد در این گروه های سنی دارای ارزش های متفاوت هستند. تنظیمات آنها برای محصولات یا خدمات خاص ممکن است متفاوت باشد. به همین ترتیب، آمارگیران ممکن است آمار درآمد را به گروه ها تقسیم کنند تا کسانی را که در طبقه متوسط، متوسط ​​و بالاتر قرار دارند، تمایز دهند.

گرفتن اطلاعات

شرکت ها می توانند اطلاعات دموگرافیک را از اداره آمار دریافت کنند. آنها معمولا آمار جمعیتی مختلف را از طریق استان و شهر فهرست می کنند. بازاریابان همچنین می توانند اطلاعات جمعیت شناختی محلی را از منطقه یا اتاق بازرگانی شهرستان دریافت کنند. این اشخاص معمولا داده ها را توسط دستگاه های سرشماری مختلف و یا مناطق کوچکتر در مناطق شهری کسب می کنند. شرکت هایی که اطلاعات دموگرافیک مربوط به صنعتشان را می خواهند، اغلب گزارش هایی از شرکت های تحقیقاتی بازاری را خریداری می کنند. این شرکت معمولا نظرسنجی منظم برای جمع آوری این اطلاعات انجام می دهد. به عنوان مثال، یک شرکت تولید کننده محصولات مصرفی می تواند اختلالات سنی را در مورد بهترین خریداران یا کاربران مواد شوینده شناسایی کند. کسب و کار می تواند داده های خاص شرکت را با انجام نظرسنجی تلفنی خود و یا اینترنت به دست آورد.

شرکت ها از اطلاعات جمعیتی محلی استفاده می کنند تا مشتریان کلیدی خود را بهتر تعریف کنند. بعضی داده ها بیشتر مربوط به کسب و کار های مختلف است. به عنوان مثال، یک خرده فروش ویژه خانم با کیفیت بالا، که لباس های با کیفیت و یا پیشنهادهای بیمه ای را ارائه می دهد، ممکن است بر زنان بالای 35 سال با درآمد بالای 30 میلیون تومان در سال تمرکز داشته باشد. یک رستوران فست فود که وعده های غذایی کودکان را در اختیار دارد ممکن است علاقه مند به یادگیری درصد خانواده ها در منطقه ای باشد که بیشتر بچه دارند.

تقسیم بندی بازار

شرکت ها همچنین از داده های جمعیت شناختی برای شناسایی گروه های خرید اصلی بر اساس یک منطقه یا کشور استفاده می کنند. به عنوان مثال، یک شرکت مدیریت مالی کوچک ممکن است علاقه مند به گسترش به بازارهای با جمعیت های زیادی از افراد بالای 55 ساله باشد. بنابراین، مدیران ارشد می توانند داده های موجود در بازارهای متقابل را برای اولین بار برای تعیین مکان دفاتر جدید، مطالعه کنند.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است