بازاریابی کلاه سیاه (غیراخلاقی) - کسب و کار

بازاریابی کلاه سیاه (غیراخلاقی)

بازاریابی کلاه سیاه (غیراخلاقی)

 

بازاریابی کلاه سیاه (غیراخلاقی)

Blackhat Marketing

فرض کنید که شما بعنوان تازه کار شرکت جدیدی را راه اندازی کرده اید و به دنبال گسترش کسب و کار خود در اینترنت هستید. به عنوان یک تازه وارد در این زمینه، تلاش های بازاریابی اینترنتی خود را به شرکتی منقل می کنید که نتایج سریع در ترافیک آنلاین را به وجود میاورد . یک هفته بعد، متوجه شدید که وب سایت شرکت شما در صفحه اول نت قرار دارد . اما بلافصله یک هفته بعد، گوگل وب سایت شما را از نتایج جستجوی خود به با اشاره به شیوه های وب غیر اخلاقی به طور کامل حذف کرده است.

آنچه که شما انجام داد بازاریابی اینترنتی خود را به "کلاه سیاه" بازاریاب سپرده اید. بازاریابی کلاه سیاه استفاده از استراتژی های غیر اخلاقی (و گاهی اوقات اما نه همیشه غیر قانونی) برای ارتقاء کسب و کار آنلاین است.

در مقابل استراتژی های "کلاه سفید " اخلاقی، استراتژی های کلاه سیاه با استفاده از فریب و دستکاری برای رسیدن به اهداف خود (همچنین نگاه کنید به بازاریابی اخلاقی). کلاه سیاه به نتایج فوری وعده داده و اغلب آنها را به دست می آورند؛ با این حال با چنین نتایجی کسب و کار شهرت خود را هزینه میکنید. بازاریابان کلاه سیاه ممکن است استراتژی خود را به سادگی "بخشی از بازی" در نظر بگیرند، اما بازی این بازی می تواند عواقب ناگوار را از پاسخ های منفی دیگر کسب و کار به همراه داشته باشد (مانند گوگل که از انجام کسب و کار با شما) و به جریمه های قابل توجه دولتی محکوم شوید.

در حالی که شرکت های ایجاد شده علاقه مند به حفاظت از شهرت خود ممکن است از شیوه های بازاریابی کلاه سیاه جلوگیری کنند، شرکت های کوچکتر و جدیدتر - از جمله معادل اینترنت از کسب و کارهای "یک شبه " - می توانند از آن برای به دست آوردن نتایج سریع و یا حضور در بازار استفاده کنند. علاوه بر این، برخی از شرکت ها ممکن است در بازاریابی سیاه و سفید کلاه بدون درک آن، درگیر شوند، اگر آنها بازاریابی خود را به یک شرکت بازاریابی اینترنتی و یا شرکت جستجوگرها که از چنین تاکتیک استفاده می کند، واگذار کنند. در نهایت، وب سایت های پورنوگرافی معمولا از چنین استراتژی هایی برای ترافیک اضافی استفاده می کنند. برای آنها شهرت مسئله ای بزرگ نیست.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO): به دست آوردن رتبه بالاتر در نتایج موتور جستجو

بازاریابی وابسته: افزایش کمیسیون برای لینک

رسانه های اجتماعی: نیرو "دوست" و به اشتراک گذاری صفحه شما

وبلاگ ها: افزایش دیدگاه ها برای افزایش درآمد آگهی

تاکتیک های بازاریابی کلاه سیاه اغلب به تکنیک های بهینه سازی جستجوگرها (SEO) اشاره دارد. بهینه سازی موتور جستجو شامل طراحی یک وب سایت می شود تا بتوان آن را به راحتی در موتورهای جستجو یافت، و به رتبه بندی بالا در آن موتورهای جستجو دست یابد. تکنیک های کلاه سفید شامل ایجاد صفحات وب است که کاربران (مشتریان) را با اطلاعاتی که به دنبال آن هستند هدایت می کند. شرکت های موتور جستجو رتبه بندی این وب سایت ها را با توجه به اینکه چگونه این کار را انجام می دهند انجام میدهد .

در مقابل، تکنیک های کلاه سیاه، سعی می کنند موتورهای جستجو را به جای دادن رتبه بندی بالاتر، فریب دهند، حتی اگر این بدان معنا باشد که کاربران چیزی کاملا متفاوت از چیزی که می خواهند باشند. به عنوان مثال، یک کاربر برای جستجوی "رستوران پنج ستاره" امیدوار است نتایج نمایش این رستوران های استثنایی را نشان دهد. اما یک شرکت کلاه سیاه می تواند یک نوع کاملا متفاوت وب سایت را برای نشان دادن در صفحه یکی از نتایج جستجو مانند یک اتومبیل فروش، رسانه ها، و یا هر چیز دیگری (از جمله رستوران ها) ارایه کند.

نمایش در صفحه اول نتایج جستجو به معنای بازدید کننده بیشتر به وب سایت شما، به ترتیب دهها و حتی صدها هزار بازدید اضافی، حتی بسیاری از بازدیدهای کاربران به سرعت وب سایت را ترک می کنند . با این وجود، حجم عظیم ترافیک برای بسیاری از شرکت ها به اندازه کافی خطرناک است.

با این حال، هنگامی که جستجوها نتایجی را به ارمغان می آورد که کاربر را راضی نمی کند، اعتبار موتور جستجوگر زیر سوال میرود. بنابراین، گوگل، یاهو و سایر موتورهای جستجو به طور مداوم الگوریتم های جستجو خود را به روز می کنند تا وب سایت ها را با استفاده از تکنیک های کلاه سیاه حذف کنند. و هنگامی که یک وب سایت مجرم را شناسایی می کنند، آنها را از نتایج خود حذف می کنند. بنابراین شرکت هایی که از بازاریابی کلاه سیاه استفاده می کنند تنها می توانند امید به دریافت بازده کوتاه مدت داشته باشند واما به دنبال آن منتظر عواقب درازمدت باشند .

علاوه بر SEO، چندین استراتژی بازاریابی اینترنتی نیز می تواند به عنوان کلاه سیاهشمرده شود ، مانند:

پر کردن کوکی: بازاریابی وابسته قانونی با استفاده از کوکی ها برای پیگیری زمانی که یک لینک وابسته به آن کلیک می شود، به منظور پرداخت یک کمیسیون به منبع ارجاع. یک بازاریاب وابسته به کلاه سیاه پوست، حتی با کلیک بر روی لینک، کامپیوترهای کاربران را با کوکی های تقلبی بارگیری می کند. این تاکتیک غیرقانونی است و می تواند منجر به جریمه های بزرگ شود اما تا آن زمان هزاران ارجاع را به دست می آورد.

وبلاگهای Scraper spogs: وبلاگ ها را می توان بدون محتوای اصلی ایجاد کرد، با "خراش دادن" (کپی کردن) محتوا از وب سایت های دیگر. اساسا، برای ایجاد یک وبلاگ که می تواند ترافیک را برای کسب درآمد بیشتر از تبلیغات تولید کند، نیاز به سرقت مطالب و مطالب دیگر ناشران دیگر است.

دستکاری رسانه های اجتماعی: وب سایت ها می توانند ویدجت هایی را نصب کنند که مجرمان را به طور اتوماتیک دوست دارند یا وب سایت خود را در فیس بوک یا دیگر حساب های رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. کاربران که حساب های خود را تا حد زیادی ربوده شده است به طور کلی ناراحت؛ اما تا آن زمان، تمام تماس های آنها قبلا تبلیغ را دریافت کرده است

شرکت های موتور جستجو به دست آوردن شهرت با فراهم آوردن کاربران با اطلاعات مورد نظر خود. گوگل از الگوریتم های جستجو خاص خود محافظت می کند، اما برخی از استراتژی های عمومی شناخته شده است. موتور جستجو "عنکبوت" وب سایت ها را بررسی می کند و اطلاعات مربوط به لینک ها و کلمات کلیدی آنها را جمع آوری می کند (کلماتی که کاربران به موتور جستجو وارد می کنند). وب سایت ها برای مشتریانی ساخته شده اند که به طور طبیعی کلمات کلیدی که جستجو می کنند، با لینک های وب سایت های دیگر، با موتورهای جستجو بسیار بالا هستند.

محتوای پنهان: کلمات کلیدی را در تگ های نظر، بدون اسکریپت و متن نامرئی قرار می دهد

کلمات کلیدی متا کلیدی/ هرزنامه: تکرار کلمات کلیدی در یک متا تگ به جای توصیف وب سایت

صفحات دروازه: صفحات ایجاد شده توسط کاربر هرگز برای جذب موتورهای جستجو، که کاربر را به وب سایت دیگری هدایت می کند (یا مرتبط یا کاملا غیر مرتبط)

مخفی کردن: نشان دادن وب سایت های مختلف به ربات ها و کاربران موتور جستجوگر، به طوری که کاربران به محتوای کاملا متفاوت از موتور جستجوگر فهرست شده و توصیه می شوند

شرکت ها و وب سایت هایی که از استراتژی های کلاه سیاه استفاده می کنند، علاقمند به تلاش برای رسیدن به بالای نتایج جستجو نیستند. آنها به سادگی می خواهند در بالاترین سطح باشند. بنابراین، آنها از محصول و شهرت دیگر شرکت استفاده خواهند کرد

تکنیک های جستجوگر متداول سیاه و سفید عبارتند از کلمات کلیدی اسپم سازی در زمینه های وب سایت که توسط کاربر نادیده گرفته می شوند (مانند تگ های نظر، متن کوچک و یا متن به همان رنگ پس زمینه). کلمات کلیدی اسپم یک تلاش برای ایجاد یک وب سایت بیشتر مرتبط با یک موتور جستجو به دنبال آن کلمات کلیدی - که آیا وب سایت واقعا در مورد آن موضوع، و یا در مورد چیزی کاملا متفاوت است.

راه دیگری برای فریب موتورهای جستجو این است که عنکبوت جستجو یک صفحه مربوط به یک جستجو را نشان دهد، اما بعدا دیگر کاربران را به طور کامل نشان می دهد. به عنوان یک گزینه اضافی، کلاه سیاه می تواند دستکاری لینک را برای تکمیل کلمه کلیدی دستکاری کند. به عنوان مثال، آنها می توانند سعی کنند یک وبسایت را با استفاده از هرزنامه پیوند به آن وبسایت در وبلاگهای دیگر افراد یا «مؤسسات لینک»، که فقط برای ارائه پیوندهایی به صفحات برای نشان دادن عنکبوت جستجو وجود دارد، افزایش دهند.

شرکت های موتور جستجو هوشمند هستند و به طور مداوم الگوریتم های جستجو خود را برای به رسمیت شناختن و رد وبسایت هایی که از این تکنیک ها استفاده می کنند، به روز می کنند. بسیاری از استراتژی های کلاه سیاه که در گذشته بسیار موفقیت آمیز بودند، هم اکنون در حال حاضر کار نمی کنند.

SEO سنتی با استفاده از کلمات کلیدی برای شناسایی اطلاعات واقعی در وب سایت، و مطالبی را که بر روی موضوع این کلمات کلیدی تمرکز دارد، می نویسد. کلمات کلیدی در این مورد از روش موتور جستجو انتظار می رود که آنها را به عنوان کلمات شاخص، و یا عنوان ها در یک جدول از مطالب استفاده می شود.

اشتباه رایج توسط بسیاری از وبسایتها این است که صفحات را با محتویاتی که از موضوع حذف میشوند، ارسال کنند و در نتیجه فرکانس کلمه کلیدی پایین باشد. راه حل سفید کلاه برای ارسال مطالب مرتبط تر است. راه حل سیاه کلاه برای هرزنامه کلمات کلیدی برای موضوعات مختلف در میان بخش های مختلف صفحه .

یکی دیگر از زمینه های اصلی تمرکز در بازاریابی ارتباط موثر است. در یک برنامه بازاریابی، نه تنها نحوه برقراری ارتباط با مصرف کنندگان و سایر کسب و کارها را یاد خواهید گرفت، بلکه نحوه استفاده از اینترنت برای برقراری ارتباط در مقیاس بسیار بزرگتر از همیشه. این شامل نحوه استفاده از وبلاگ ها، رسانه های اجتماعی و موتورهای جستجو برای افزایش کمپین های بازاریابی شما می شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است