بازاریابی کمین - کسب و کار

بازاریابی کمین

بازاریابی کمین

بازارریابی کمین

Ambush Marketing

یک تکنیک بازاریابی که در آن تبلیغ کنندگان برای اتصال محصول خود به یک رویداد خاص در ذهن مشتریان بالقوه کار می کنند، بدون نیاز به پرداخت هزینه های حمایتی برای این رویداد. یک نمونه از بازاریابی کمین ممکن است فروش کالاهای موسیقی را فقط در خارج از محدوده یک کنسرت بدون رضایت و یا آگاهی از ماموریت های کنسرت، با استفاده از ارتباط با کنسرت برای رانندگی فروش.

آگاهی از نام تجاری را به صورت پنهانی افزایش می دهد. در حقیقت،. روش های بازاریابی Amush در شکل های گوناگونی انجام میشود. اما یکی از ویژگی های برجسته ترین بازاریابی کمین غیر منتظره ساختن انست. برای مثال، برای برگزاری و پخش برنامه های ورزشی، پول لازم است و شرکت ها به حمایت مالی رسمی برای کمک به تامین مالی کمک می کنند. در حالی که شرکت های کوچکتر نمی توانند از این میزان کمک مالی استفاده کنند، هنوز هم از تاکتیک های خلاقانه برای جلب توجه مردم استفاده می کنند. تا توجه بیشتری به آنها جلب شود

شرکت های بزرگتر نیز در تاکتیک های بازاریابی کمین شرکت می کنند تا حامیان رسمی رویداد را تضعیف کنند. برای مثال، در طول بازی های المپیک 1984، مبارزات کداک را در نظر بگیرید. اگر چه فوجی حامی رسمی این بازی ها بود، کداک یک برنامه تبلیغاتی تلویزیونی تهاجمی را اجرا کرد که ادعا می کرد که آنها حامیان رسمی بودند. به عنوان یک نتیجه از این، تعدادی از قوانین برای جلوگیری از این نوع بازاریابی در حین پخش برنامه های ورزشی محبوب به تصویب رسید.

این روزها کمین ها کم و بیش خلاق و جسورانه هستند، در حالی که در آستانه قانونی قرار دارند - هرچند راه های زیادی برای حفظ آن در قانون وجود دارد. اگر در دهه گذشته یک رویداد ورزشی مهم بود، شانس خوبی برای دیدن ماشین Red Bull یا شاید چندین کارمند Red Bull وجود داشت که در کنار کولرها ایستاده اند و نمونه های رایگان را برای رهگذران ارایه میکردند .

اساسا، هر شرکتی که یک حامی رسمی نیست، می تواند راهکارهای بازاریابی کمینه را در یک رویداد بکار گیرد. واقعیت این است که هر شرکتی نخواهد توان انجام این کار را ندارد بود. نوع کسب و کار که از بازاریابی کمین استفاده می کند به طور خاص به افراد خاص جمعیتی - مخصوصا مردان 18 تا 34 ساله حمله می کند.

موفق ترین مبارزات بازاریابی کمین در حافظه اخیر توسط مارک های جذاب برای جمعیت شناسی "هزار ساله" که هم به لحاظ اجتماعی و هم هدف بسیار است، اجرا شده است. یک نام تجاری مانند Red Bull با این دسته از نوشیدنی هایی که به شدت کافئین دارند، به این جمعیت می اندیشند و می توانند افراد را در طول شب سرگرم کند. رد بول به اهداف یک ساله فکر می کند او می تواند اهداف خود را با مصرف نوشیدنی خود را انجام دهد. (همچنین روانشناسی مصرف کننده را ببینید)

ویژگی های دیگر نسل هزاره شامل استفاده از تکنولوژی، حس اتصال، مصرف رسانه (از جمله رسانه های اجتماعی)، تنوع و ارتباط است. شرکت هایی که نمی توانند رسانه های اجتماعی را جذب کنند و یا همگن باشند، و یا نمی دانند که چه نوع هشتگی احتمالا آن را به یک رادار هزاره ای تبدیل نمی کند.

اولویت اول در راه اندازی یک کمپین بازاریابی کمین یافتن یک برنامه نویس (یا تیم) متخصص است که می تواند نوعی حضور وب را ایجاد کند که باعث می شود کمپین ها ویروسی شوند. این اغلب به یک وب سایت با یک وبلاگ، حسابهای فیس بوک، حسابهای توییتر، نمایش مشخصات عمومی و توسعه یک برنامه هوشمند تلفن هوشمند نیاز دارد. اساسا، یک برند باید تکه ای از اینترنت "املاک و مستغلات" خود را به نحوی که بسیار تعاملی، سرگرم کننده و متمایز است، برش دهد. (همچنین بازاریابی ویروسی)

پس از مونتاژ تیم وب و سفیران نام تجاری، قدم بعدی این است که تلفن های هوشمند قدرتمند را به دست کسانی که در میان جمعیت می روند، قرار دهید. بازاریابان باید قادر به ارسال، آپلود عکس ها و به اشتراک گذاری فیلم ها با کسانی که با نام تجاری را دنبال می کنند بشوند. همانطور که مردم انگیزه دارند که با دوستان و خانواده خود ارتباط برقرار کنند، یک نام تجاری باید خود را درون این محافل ارتباطی قرار دهد، حداقل در تعاملات آنلاین.

کمپین باید غیر منتظره باشد، اما می توان آن را به گونه ای طراحی کرد که لذت بخش تر باشد . اکثر مردم از شگفتی های دلپذیر خوشحال میشوند و مهمتر از همه، آنها را به یاد خواهند داشت .

بسیاری از شرکت های جوان، به ویژه کسانی که "تازه واردان" نامیده می شوند، درگیر راهبردهای بازاریابی کمین هستند. همچنین شرکت های بازاریابی وجود دارند که با شرکت های دیگر قرارداد منعقد میکنند تا کمپین های کمین را اجرا کنند. بنابراین، بیش از چند گزینه برای کسانی که مایل به استخدام مهارت های بازاریابی کمینه هستند، وجود دارد.

در سطح ورودی متخصصان بازاریابی رسانه های اجتماعی هستند. این موقعیت ها شامل جنبه های بیشتری از مبارزات بازاریابی می شود: تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از اطلاعات، نوشتن سخنرانی ها و انتشارات مطبوعات، و ردیابی نتایج کمپین برای گزارش خلاصه. این موقعیت ها همچنین نیاز به سطح بالایی از خلاقیت و مشارکت اجتماعی در ایجاد یک طرح بازاریابی موفق اجتماعی دارند.

متخصصان بازاریابی رسانه های اجتماعی نیاز به حداقل یک مدرک لیسانس دارند و باید در زمینه کسب و کار یا بازاریابی تخصص داشته باشند. جزئی از علم رفتاری در هنگام جستجوی اشتغال در سطح ابتدایی، یک دارایی مطلوب است؛ زیرا این امر نشان می دهد که در ابتکار عمل برای فهم رفتارهای مردم انگیزه دارد.

یکی دیگر از حرفه های در حال رشد مدیریت رسانه های اجتماعی است. افرادی که در این جنبه بازاریابی قرار دارند، در سیستم عامل های مختلفی از رسانه های اجتماعی شرکت می کنند (فیس بوک، توییتر، Pinterest، یوتیوب، وبلاگ ها و غیره). مدیران رسانه های اجتماعی همچنین تماشای رسانه ها را به منظور شناسایی فرصت های بیشتر برای جذب مخاطبان رسانه های اجتماعی نظارت و تحقیق می کنند. به عنوان مثال اگر رسانه های خبری مورد علاقه همه گزارش یک رویداد را داشته باشند، مدیران رسانه های اجتماعی محتوای یا موضوعات را از این گزارش ها به استراتژی های بازاریابی کمین خود باز می گردانند. در حالی که متخصصان رسانه های اجتماعی تمرکز خود را بر روی توسعه یک مبارزه، مدیران توجه خود را بر جنبه های متعدد از نام تجاری مشتری خود را. مدیران رسانه های اجتماعی برای حفظ یکپارچگی یک نام تجاری در طی یک طرح بازاریابی تلاش می کنند، تسهیل ارتباط بین تیم بازاریابی و مدیران یک شرکت.

اکثر مدیران رسانه های اجتماعی تنها نیاز به مدرک لیسانس در کسب و کار یا بازاریابی دارند؛ با این حال، متقاضی آینده نگر با مدرک کارشناسی ارشد در بازاریابی، توجه خاصی به خود جلب می کند. صرفنظر از سطح تحصیلی، نیازهای مورد نیاز برای این موقعیت، تجربه است، معمولا به عنوان یک متخصص رسانه های اجتماعی. پیش بینی می شود که شغل های این موقعیت در سال 2020 به میزان 16 درصد افزایش یابد.

با این حال، یک مسیر حرفه ای دیگر در بازاریابی کمین، تحلیلگر تحقیقات بازار اجتماعی است. فقط یک مدرک لیسانس در کسب و کار یا بازاریابی برای کار در سطح ابتدایی لازم است؛ با این حال حداقل ریاضی سودمند خواهد بود. همچنین، موقعیت های تحلیلی بالا اغلب نیاز به مدرک کارشناسی ارشد در بازاریابی دارد .

تحلیلگران میلیون ها مکالمه آنلاین را هر روز انجام می دهند و می بینند بینش هایی را که یک نام تجاری را به سمت یک موقعیت مطلوب عمومی هدایت می کنند، تفسیر می کند. نه تنها این نوع شغل نیاز به مهارت های تجزیه و تحلیل عمیق انتقادی دارد، بلکه توانایی به سرعت اطلاعات را به گزارش هایی برای اقدامات عملی در یک کمپین بازاریابی تبدیل می کند. اگر چه این بیشتر از یک کار مغز استخوان است، مهارت های افراد در نوشتن و ارتباطات دهان یک ضرورت است. این یک جنبه حیاتی از بازاریابی کمین است، زیرا تحلیلگران به شرکت ها کمک می کند که مارک های خود را با آنچه که مشتریان بالقوه می خواهند، مرتبط سازند، و همچنین به آنها کمک می کند تا آنچه را که مصرف کنندگان حاضر به پرداخت آن محصول یا خدمات می کنند، سنجند. به همین ترتیب، این موقعیت ها نیز از سال 2020 به 41 درصد افزایش چشمگیری داشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است