پاسخ مغز به جلوه های بصری (مینی کوپر) - آموزش

پاسخ مغز به جلوه های بصری (مینی کوپر)

پاسخ مغز به جلوه های بصری (مینی کوپر)

پاسخ مغز به جلوه های بصری (مینی کوپر)

Mini Cooper

نتایج تحقیقات neuromarketing می تواند تعجب آور باشد. در Buyology، مارتین Lindstrom مستند یک مطالعه سه ساله است. در میان یافته های وی :

برچسب های هشدار دهنده در بسته های سیگاری فعالیت در یک ناحیه مغز مرتبط با اشتیاق را تحریک می کنند - علی رغم این واقعیت که افراد می گویند که هشدارها موثر بوده اند.

تصاویری از مارک های غالب مانند آی پاد، بخش مشابهی از مغز فعال شده توسط نمادهای دینی را تحریک می کنند.

تصویری از مینی کوپر(مینی (marque)، که شامل تعدادی از مدل های مختلف تولید شده توسط BMW از سال 2000 است. تعدادی از مدل های مختلف دارای اتومبیل با عنوان "مینی کوپر"، از جمله مینی هات، مینی باشگاه، Mini Countryman، Mini Coupé ، Mini Roadster و Mini Paceman.

مدل مینی به نام "مینی کوپر" توسط شرکت موتور بریتانیا از سال 1961 تا 1971 ساخته شد و سپس از سال 1990 تا 2000 ساخته شد. جان کوپر، صاحب شرکت خودرو کوپر و طراح و سازنده فرمول یک و اتومبیل های تجمع، توانست از مینی اصلی برای مسابقه، و با Issigonis، طراح مینی اصلی کار می کرد). بخشی از مغز را که به چهره پاسخ می دهد، فعال می کند.

در سال 2007 گروهی از دانشمندان دانشگاه Carnegie Mellon، دانشگاه استنفورد و دانشکده مدیریت MIT Sloan توانستند از MRI برای مطالعه آنچه که مغز هنگام تصمیم گیری خرید می گرفت استفاده کرد. محققان با بررسی اینکه چگونه مدارهای عصبی مختلف در طول فرآیند خرید روشن یا خاموش می شوند، محققان دریافتند که می توانند پیش بینی کنند که آیا یک فرد به خرید یک محصول پایان خواهد داد.

برخی از فعالان ضد بازاریابی، مانند گری روسکین از هشدار تجاری، هشدار می دهند که نرو مارکتینگ در نهایت می تواند به دستکاری مصرف کنندگان با بازی با ترس خود و یا بی اعتمادی تحریک کننده پاسخ مثبت باشد. تمرینکنندگان استدلال می کنند که دستکاری دقیق آن نه امکان پذیر و نه مطلوب است. به گفته BrightHouse، یک شرکت مشاوره ای در آتلانتا، neuromarketing تنها به دنبال درک "چگونه و چرا مشتریان روابط با محصولات، مارک ها، و شرکت خود را توسعه دهد."

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است