طراحی سایت سئو بیس یا طراحی سایت سئو محور - طراحی سایت

طراحی سایت سئو بیس یا طراحی سایت سئو محور

طراحی سایت سئو بیس یا طراحی سایت سئو محور

طراحی سایت حرفه ای قطعا رابطه ی تنگاتنگی با رعایت اصول سئو دارد . شاید اگر حتی کمی تجربه ی طراحی و برنامه نویسی سایت داشته باشید به این موضوع برخورد کرده باشید که چرا سایتتون پس از گذشت مدت زمان مشخصی در موتور های جستجو نظیر گوگل و بینگ به رتبه های بالا صعود نمیکند .

در این نقطه دقیقا شما نیاز به سئو یا بهینه سازی سایت خود دارید . سئو و بهینه سازی سایت به معنای بهینه کردن کدها و افزایش بهره وری وب سایت شما است . قطعا وب سایت هایی که در ابتدا در آن ها اصول سئو رعایت شده است به نسبت وب سایت های دیگر زودتر و بهتر در جستجو ها پیشرفت میکنند . نکات بسیار زیادی در سئو وجود دارند که در زیر به چند تا از مهمترین نکات اشاره خواهیم کرد .

 

  کلمات کلیدی مناسب با چگالی ایده آل

اگر موضوع مشخصی برای صفحه یا قسمتی در وب سایت خود دارید که میخواهید با کلمات مشخصی در جستجو ها نشان داده شود میبایست به تعداد مناسب و به شیوه های مختلف کلمات کلیدی خود را در متن نشان داده و توضیح دهید . قطعا استفاده از کلمات غیر مرتبط یا استفاده مکرر و سودجویانه از کلمات توسط گوگل نادیده گرفته میشوند .

 افزایش زمان بازدید کاربران

یکی از مهمترین فاکتورهای افزایش رتبه در موتورهای جستجو افزایش زمان بازدید کاربران در سایت میباشد به این صورت که به نحوی به طور مثال جذابیت متن یا پرسش و پاسخ های مکرر کاربر را در سایت و صفحه ی مورد نظر نگه دارید . به طور مثال پلتفرم گفتگوی آنلاین که در بعضی از وب سایت ها موجود هستند باعث افزایش زمان بازدید کاربران شما میشود .

 طراحی ریسپانسیو یا طراحی واکنش گرا

نمایش مناسب وب سایت شما در انواع دیوایس ها مانند گوشی های هوشمند و تبلت ها همان واکنش گرایی سایت تلقی میشود . اینکه هر المانی در صفحه در جای مناسب خود قرار بگیرد و در رزولوشن های مختلف دچار بهم ریختگی نشود . قطعا طراحی ریسپانسیو وب سایت ایده آل گوگل و دیگر موتورهای جستجو میباشد .

 سرعت سایت

 بالا بودن سرعت سایت به عواملی چون کاهش حجم فایل ها و کدها ، سرعت سرور و بهینه بودن کدها بستگی دارد . هر چه وب سایت شما سبک تر باشد رتبه و امتیاز بهتری از گوگل دریافت میکند .

همچنین میتوانید از CDN  ها برای افزایش سرعت لودینگ سایت خود استفاده کنید .

 بهینه بودن هدر صفحات

قطعا وجود یک و تنها یک تگ h1 در هر صفحه الزامی میباشد که عنوان اصلی صفحه را شامل میشود و در جستجو ها بسیار کارآمد است . به ترتیب قرار گیری هدرهای کوچتر نیز میتواند به بهینه شدن کلمات اصلی کمک کنند .

 بهینه کردن عکس ها

قطعا کاهش حجم عکس ها در عین حفظ کیفیت میتواند در افزایش سرعت سایت شما کارا باشد . همچنین حتما برای عکس های خود با استفاده از alt و title عنوان مناسبی انتخاب کنید .

 استفاده از متا تگ ها

استفاده از متا تگ های کاری در تگ هدر میتواند سایت شما را هرچه بهتر به موتورهای جستجو معرفی کند .

 استفاده از گواهینامه بین المللی SSL

کدگذاری دستور ها و درخواست های ارسالی به سرور نه تنها وب سایت شما را تبدیل به یک سایت امن میکند بلکه رتبه ی شما را در جستجو ها افزایش میدهد .

 سن دامین یا دامنه

هر چه سن دامنه یا دامین شما طولانی تر باشد ، شما را صاحب سئوی بهتری میکند . قطعا وقتی کسی یک دامین با نام استاندارد و به مدت طمان طولانی فرضا 5 سال یا 10 سال خریداری میکند به گوگل نشان میدهد که در رسیدن به اهداف خود مصمم است .

نکات بیان شده در این متن تنها چند نکته ی مهم بودند که در کنار نکات دیگر و مهم تر سئو میتواند طراحی سایت شما را بر پایه اصول سئو بنا کند . امیدواریم توانسته باشیم کمی شما را از اهمیت سئو آگاه کنیم .

 

نویسنده : مهندس سید امیرحسین میرمحمد

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است