انواع CRM - کسب و کار

انواع CRM

انواع CRM

انواع CRM

Types of CRM

انواع CRMIn به طور مداوم در حال رشد رقابتی بازار، بسیار مهم است برای یک کسب و کار برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات درست به شخص حق در زمان مناسب، در غیر این صورت کسب و کار فرصت خود را به فروش محصولات و خدمات را از دست می دهد. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری تنها راه حل است که می تواند به کسب و کار برای برقراری ارتباط با مشتریان و مشتریان کمک کند. برای هر برنامه CRM هدف اصلی این است که یک سازمان را قادر سازد تا نیاز و رفتار مشتریان را درک کند و کیفیت خدمات بهتر ارائه دهد. این کمک می کند تا مشتریان موجود را حفظ کرده و فرصت های جدید را با ایجاد رابطه قوی بین یک سازمان و مشتریان به دست آورید. CRM می تواند داده ها را تجزیه و تحلیل کند و هر زمان که لازم باشد گزارشات را تولید کند. به طور عمده سه نوع برنامه های کاربردی CRM وجود دارد - عملیاتی، تحلیلی و همکاری برای انجام تمام این فعالیت ها.

انواع CRM:

1. CRM عملیاتی

CRM عملیاتی فرآیند کسب و کار را ساده کرده است که شامل اتوماسیون فروش، اتوماسیون بازاریابی و اتوماسیون سرویس می شود. هدف اصلی این نوع CRM، ایجاد هدایت، تبدیل آنها به مخاطبین، ضبط تمام جزئیات مورد نیاز و ارائه خدمات در سراسر چرخه زندگی مشتری است.

 

اتوماسیون فروش:

اتوماسیون فروش به سازمان کمک می کند تا فرآیند فروش را خودکار کند. هدف اصلی از اتوماسیون فروش این است که مجموعه ای از استاندارد درون سازمان برای به دست آوردن مشتری های جدید و مقابله با مشتریان موجود. این اطلاعات را به گونه ای سازماندهی می کند که کسب و کار بتواند نیازهای مشتریان را برآورده کند و فروش را به طور موثر و موثر افزایش دهد. این شامل ماژول های مختلف فروش CRM مانند مدیریت سرچشمه، مدیریت تماس، مدیریت نقل قول به سفارش، پیش بینی فروش است.

 

اتوماسیون بازاریابی:

هدف اصلی اتوماسیون بازاریابی یافتن بهترین راه برای ارائه محصولات و نزدیک شدن به مشتریان بالقوه است. ماژول عمده در اتوماسیون بازاریابی مدیریت مبارزات انتخاباتی است. این کار کسب و کار را قادر می سازد تا کانال های مؤثر (مانند ایمیل، تماس تلفنی، جلسه روبرو، تبلیغات در رسانه های اجتماعی) را برای مشتریان بالقوه انتخاب کند.

اتوماسیون خدمات:

اتوماسیون خدمات، کسب و کار را قادر می سازد تا مشتریان را با ارائه بهترین کیفیت خدمات و ایجاد روابط قوی حفظ کنند. این شامل مدیریت موضوع برای حل مشکلات مشتریان، مدیریت تماس مشتری برای رسیدگی به ورودی / خروجی، مدیریت برچسب برچسب برای نظارت بر کیفیت خدمات بر اساس شاخص های عملکرد کلیدی است.

 

2. CRM تحلیلی

CRM تحلیلی به مدیریت بالا، بازاریابی، فروش و پشتیبانی پرسنل کمک می کند تا بهترین راه برای خدمت به مشتریان را تعیین کند. تجزیه و تحلیل داده ها، عملکرد اصلی این نوع نرم افزار CRM است. این تجزیه و تحلیل داده های مشتری، از نقاط مختلف لمسی است، برای درک بهتر در مورد وضعیت فعلی سازمان. این کمک می کند تا مدیران برتر تصمیم بگیرند، مدیران بازاریابی برای درک اثربخشی کمپین، مدیران فروش برای افزایش فروش و پشتیبانی از پرسنل برای بهبود کیفیت پشتیبانی و ایجاد رابطه با مشتری قوی است.

 

ویژگی های CRM تحلیلی:

 

جمع آوری اطلاعات مشتری، از کانال های مختلف و تجزیه و تحلیل داده ها به صورت ساختار یافته

برای سازماندهی روشهای کسب و کار در فروش، بازاریابی و پشتیبانی برای سازماندهی ارتباطات مشتری و وفاداری، به سازمان کمک کنید

بهبو3. CRM همکاری

CRM همکاری، گاهی اوقات به عنوان CRM استراتژیک نامیده می شود، سازمان را قادر می سازد اطلاعات مشتریان را در میان واحدهای تجاری مختلف مانند تیم فروش، تیم بازاریابی، تیم فنی و پشتیبانی، به اشتراک بگذارد. به عنوان مثال، بازخورد از یک تیم پشتیبانی می تواند برای تیم بازاریابی مفید باشد تا مشتریان هدف را با محصولات یا خدمات خاصی مرتبط سازد. در دنیای واقعی، هر واحد کسب و کار به عنوان یک گروه مستقل کار می کند و به ندرت داده های مشتریان را با تیم های دیگر به اشتراک می گذارد که اغلب باعث تلفات تجاری می شود. CRM همکاری کمک می کند تا همه گروه ها را متحد کند تا تنها یک هدف را هدف قرار دهند - از تمام اطلاعات برای بهبود کیفیت خدمات مشتری برای به دست آوردن وفاداری و به دست آوردن مشتریان جدید برای افزایش فروش استفاده کنید.

 

انواع مختلف برنامه های CRM دارای ویژگی ها و مزایای مختلف هستند. بنابراین قبل از اجرای سیستم CRM، برای یک کسب و کار برای تصمیم گیری هدف و استراتژی آینده بسیار مهم است. اگر می خواهید بهترین CRM را برای کسب و کار خود انتخاب کنید، مقاله ما در مورد نحوه انتخاب بهترین نرم افزار CRM برای کسب و کارتان را بخوانید.د کارایی سیستم CRM و تجزیه و تحلیل شاخص های عملکرد کلیدی، تعیین شده توسط کسب و کار

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است