انوع مسیرهای بین­ المللی شدن - کسب و کار

انوع مسیرهای بین­ المللی شدن

انوع مسیرهای بین­ المللی شدن

انوع مسیرهای بین­ المللی شدن

A number of internationalization routes

الف) مسیر رشد ارگانیک: این مسیر شامل گسترش قدیمی و آهسته از موفقیت فروش در بازارهای محلی به بازارهای بین­المللی است، در حالی که میزان ریسک پذیری آن اندک باشد. توسعه گام­ها زمانی انجام می­شود که تأمین مالی هریم از مراحل از پیش انجام شده باشد. محدودیت­های بین­المللی شدن شامل تمایل برای ریسک پذیری، کمبود دانش در عملیات بین­المللی و بازاریابی و همچنین مهارت­های زبانی محدود شده است.

ب) مسیر رشد مبتنی بر همکاری. این مسیر مبتنی بر شبکه­سازی و سود بردن از همکاری میان کسب و کارها در عرصه بین­المللی است. چارچوب اصلی این مسیر، حرکت به سوی جلو در زنجیره ارزشی است که در آن شبکه­ای از شرکت­ها از یکدیگر در برابر تأمین کنندگان، شرکای تجاری، مصرف کنندگان پشتیبانی می­کند. تأمین مالی در حالت عادی ناشی از جریان­های نقدی به داخل، تحقیق و توسعه سرمایه گذاران است. شبکه­های وسیع، زمانی که ظرفیت شرکت برای موفقیت در بازارهای خارجی کافی نباشد، ضروری است (به ویژه برای گسترش حوزه فروش)، شرکت­هایی که این مسیر را انتخاب می­کنند دارای مدیران با تجربه با شبکه­های گسترده­اند.

ج) مسیر جهانی­زاد. شرکت­های جهانی­زاد، شرکت­هایی­اند که ورود به بازارهای بین­المللی را همزمان با شروع تجارت محلی آغاز می­کنند و کسب و کار خود را فقط محدود به بازارهای محلی نمی­دانند. شرکت­های جهانی­زاد با کارکنان اندک خود، تمایل به پذیرش ریسک دارند و دارای تجارب بین­المللی پیشین و نیز انگیزه و بلند همتی برای موفقیت در کسب و کار بین­المللی­اند.

سید رضا میرمحمد

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است