ارتباطات در کره جنوبیInhwa - کسب و کار

ارتباطات در کره جنوبیInhwa

ارتباطات در کره جنوبیInhwa

ارتباطات در کره جنوبیInhwa

Communications in the southern mountains of Inhwa

‏رفتار تجاری در کره جنوبی شدیدا متاثر از روابط بلندمدت (Inhwa)‏است که بر هماهنگی و همسازی، پیوند افرادی که از لحاظ رتبه، اعتبار (شخصیت) و قدرت هم سطح نیستند، وفاداری به رتبه بندی های سلسله مراتبی و توجه مافوق ها به سلامتی زیردستان تاکید می ورزد. شرکت ها به مثابه یک خانواده یا یک قبیله درنظرگرفته می شوند؛ در نتیجه تجار کره ای ترجیح می دهند پیش از آنکه دست به مبادلات بازرگانی با خارجی ها بزنند، نوعی پیوند شخصی با آنان برقرار کنند. برخلاف ژاپنی ها، ولی شبیه چینی ها، روابط کره ای ها بین فردی است و هیچ نوع وفاداری قوی نسبت به سازمان وجود ندارد، اما زمانی که تشخیص دهند این تغییر به نفع آن هاست به سادگی آن را تغییر می دهند. روابط (Inhwa) از نوع بلندمدت است و برای ایجاد و گسترش آن، ‏زمان بسیاری لازم است و نیز صبر فراوانی می طلبد. به محض اینکه روابط ایجاد شد، باید ‏همواره حفظ و تقویت شود.

‏به علاوه در کره، اسناد صرفا نمایانگر تعهدات و حقوق متقابل طرفین نیست؛ بلکه منعکس کننده نیات و شان امضاکنندگان قرارداد است. در نتیجه، مذاکره مجدد در مورد قراردادها در کره رفتاری موردانتظار تلقی می شود. کره ای ها، در صورتی که شرایط تغییر کند، خود را ملزم به اجرای مفاد قرارداد امضا شده نمی دانند. از آنجا که جنبه های احساسی مهم تر از مفاد یک قرارداد است، خارجی ها باید با شرکا و همکاران کره ای پیش از امضای یک قرارداد، نوعی روابط شخصی قوی ایجاد کنند و امضاکنندگان اولیه باید پس از امضای قرارداد در حفظ رابطه اولیه و علاقمندی نسبت به مفاد قرارداد بکوشند. زیرا هر تغییر در قدرت می تواند منجر به مشکلاتی شود.

بیشتر اقتصاد کره را مقامات دولتی جهت می دهند. بنابراین سرمایه گذاری های مشترک عمده مستلزم حمایت یک یا چند مقام دولتی است. خارجی هایی که در این کشور به تجارت مشغولند باید روابطی در سازمان های دولتی ایجاد کنند. مقامات ارشد کره ای فقط با دیگر مقامات ارشد به پای مذاکره و معامله می نشینند، نه با مقامات سطح پایین. از این رو، اگر شرکت کره ای رئیس خود را به عنوان مذاکره کننده معرفی کند، شرکت خارجی نیز باید رئیس خود را برای مذاکره بفرستد. همچنین، کره ای ها دوست ندارند اخبار بد را بگویند و اگر قرار است خبر بدی داده شود، بهتر است در پایان کار روزانه و به طور غیرمنتظره مطرح شود.

سید رضا میرمحمد

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است