بازاریابی 3 - کسب و کار

بازاریابی 3

بازاریابی 3

Marketing 3

این نوع بازاریابی بیانگر برهه ای از فعالیت های شرکت است که تلاش های بازاریابی به شدت تحت تاثیر تغییرات در دیدگاه و نگرش مصرف کننده قرار می گیرد.در حقیقت دراین دوره شکل بسیار پیچیده تری از دروان مشتری محوری است . یعنی دورانی که مشتری رویکردهای بازاریابی مشارکتی ترو معنوی تری را تقاضا میکند. پیشرفت های تکنولوژی سبب تسهیل در ایده ها و اطلاعات و آگاهی افکار عمومیست که موجب مشارکت خود مشتریان در ایجاد ارزش میگردد. تکنولوژی در حالیکه موجب بین المللی شدن چشم اندازها در همه ی زمینه های اجتماعی,فرهنگی ... است ؛ موجب ایجاد پارادوکس های فرهنگی بسیاری در سطح جامعه میشود. علاوه بر این تکنولوژی زمینه ساز ایجاد بازاری مبتنی بر رقابت میگردد. این بازار جهان را با دیدگاهی وسیعتر و در عین حال معنوی تری مینگرد و در نهایت با مشارکتی شدن ,معنوی و فرهنگی تر شدن مشتریان شکل و ماهیت بازاریابی نیز لاجرم دستخوش تغییرات شگرفی میگردد .

مشتریان را نه صرفا مصرف کنندگان بلکه مشتریان پیچیده و چند بعدی ای هستند مشتریان، به نوبه خود، شرکت ها و محصولاتی را انتخاب می کنند که نیازهای عمیق تر برای مشارکت، خلاقیت، جامعه و ایده آل هایشان را تامین می کنند.

فیلیپ کوتلر در Marketing 3.0، گورینگ بازاریابی جهان، توضیح می دهد که چرا آینده بازاریابی نهفته در ایجاد محصولات، خدمات و فرهنگ های شرکتهایی است که الهام بخش و منعکس کننده ارزش های مشتریان هدف است.

در عصر مشتریان بسیار آگاه، شرکت ها باید ارتباط خود را با مشتریان در سطح ارزش های اساسی نشان دهند. بازاریابی 3.0 راهنمای بی نظیر برای جلوگیری از این جزر و مد جدید است که از طریق ماهیت بازاریابی گسترده می شود.

سید رضا میرمحمد

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است