انواع مشتریها + - کسب و کار

انواع مشتریها +

انواع مشتریها +

انواع مشتریها +

Types of Customers +

۱- سفیر (AMBASSADOR)

مشتریانی که داوطلبانه و در عین حال فعال به تبلیغ و تعریف از شما می پردازند. شما را به دیگران توصیه می کنند و به هر نحو ممکن از طریق کانالهای ارتباطی در اختیار حتی با ارایه کارت ویزیت شما سعی در معرفی کسب و کار,محصول و یا خدمات خاص شما را می کنند و دیگران را تبلیغ به همکاری و یا خرید از شما می کنند .این نوع مشتریان با شما هستند , همرا ه شما و خود را شریک شما می دانند و شعارشان "بیایید آینده را با هم بسازیم"است . شعاری که علاوه بر نشانه ی وفاداری نشانه ی یک مبلغ دلسوز و فعال می باشد.

۲- هوادار (ADVOCATE)

با دوستان,اقوام, نزدیکان و حتی همکاران خود به نیکی و مثبت از شما یاد می کنند . صمیمانه و در عین حال با احترامی خاص که مستوجب اعتلای نام شما در برابر دیگران است را تأیید می کند و شعارشان :"اصرار دارم با شما کار کنم". این شعار نشانگر وفاداری عمیق و حسن ظن تمام به شماست .

۳- وفادار (LOYAL)

بارها به طرف شما می آید. مکرر خرید می کند و آخرین محصولات شما را حتی با قیمت نسبتاً گران تر می خرد. برای بهبود محصولات،پیشنهاد و نظر می دهد و به سادگی به طرف رقبایتان نمی رود. شعار او چنین است:

"ترجیح می دهم ارتباطم را با شما حفظ کنم".

۴- آشنا (ACQUAINTANCE)

از شما چیزهایی شنیده اما عقیده محکمی ندارد. اگر محصولتان مناسب باشد،ممکن است از شما بخرد و به سادگی امکان دارد از رقیب شما خریداری کند. شعارش این است:"می دانم هستید. با شما آشنا هستم".

۵- بیگانه (STRANGER)

ایده و نظری در مورد شما ندارد:"بین شما و دیگران تفاوتی نمی بینم".

۶- دلخور (SULKY)

قصد ندارد دیگر با شما کار کند:"به شما اعتماد ندارم و دیگر نمی خواهم با شما کار کنم". . . چه بد!

۷- عصبانی (ANGRY)

تجربه بدی از شما دارد و به شدت و فعالانه شما را رد می کند. به شعار او دقت کنید:

"شما به من ضربه زده اید. شما نمی توانید جبران کنید".

۸- قاتل (TERRORIST)

این آخری واقعاً خطرناک است. پای یک قاتل در میان است! مصمم است شهرت شما را خدشه دار کند. شعارش این چنین است:"در جستجوی انتقام هستم. دیگران را از انجام هر کار مثبتی برای شما دلسرد می کنم".

Seyed Reza Mirmohammad

MSc MBA

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است