Reasons not to buy customers - کسب و کار

Reasons not to buy customers

Reasons not to buy customers

دلايل عدم خرید مشتريان

Reasons not to buy customers

اگر شما زمان زیادی را صرف بازاريابي محصول خود کرده اید ، اما هنوز فروش در سطحی که شما انتظار داشته اید نیست باید در جستجوی علت عدم موفقیت خود در فروش محصولات باشید. در حقيقت مشتریان نيازمند گام هايي هستند که شما مسیر آنرا در سفر مشتری به نحوی صحیح پیاده سازی کرده اید تا عمل خرید انجام شود. اگر بازاريابي شما اين الزامات را برآورده نکند شما به فروش مطلوب نمي رسد. مصرف کننده فقط با "قيمت" يک محصول متقاعد نمي شود بلکه میخواهد از مزاياي محصول و آنچه که مي توان براي وی انجام داد، بهره مند شود .

اگر متوجه شديد که در فروش محصول خود دچار مشکل شده ايد باید همه ی آیتمهای موثر در فروش را مجددا ارزیابی کنید. دلایل زیر را با دقت مورد توجه قرار دهید.

 

1 - مشتریان از محصول شما آگاه نيستند.

مصرف کنندگان نمي توانند محصولاتي را که از آن آگاهی ندارند خريداري کنند. اگر بازاريابي مي کنيد، اما مصرف کنندگان هنوز در مورد محصول شما نمي دانند، ممکن است وقت آن رسيده که بررسی کنید آيا شما با پيام خود به بازار مناسب مي رويد؟ آيا پيام شما به سمت کساني است که علاقه مند به محصول شما هستند؟ به ياد داشته باشید که مشکل تنها در بازاريابي شما نیست , ممکن است مشکل در بخش بندی شما و یا بطور ساده جایی که در آن بازاريابي مي کنيد و یا در سیستم توزیع شما باشد .

 

2- مشتریان مزاياي محصول شما را درک نمي کنند.

مصرف کنندگان صرفا بر اساس قيمت خريد نمي کنند. البته اين به اين معنا نيست که آنها بر روی قيمت حساس نيست،. مصرف کنندگان بر اساس مزايايي که محصولات شما آنها را به ارمغان مي آورد، خريد مي کنند. اگر مشتريان خود را از مزاياي محصول خود آگاه کرده اید ؟ اين مهم است. بازاريابي شما بايد بر مزاياي محصول شما متمرکز باشد تا مصرف کنندگان علاقه مند به خريد محصول شوند. يک ليست از مزاياي سه محصول برتر خود را ايجاد کنيد و از آنها در پيام بازاريابي خود استفاده کنيد.

 

3 – مشتری ارزش محصول شما را درک نکرده است.

مصرف کنندگان محصولاتي را که آنها را به عنوان بدون ارزش درک مي کنند خريد نمي کنند. چرا مشتريان بايد محصول شما را ارزش گذاري کنند؟ شما مي توانيد از مزاياي محصول خود براي ايجاد ارزش درک شده استفاده کنيد و اين ارزش درک شده اي است که در فروش محصول کمک مي کند. اگر مشتري نميتواند ارزش را ببيند، به سادگي محصول دیگری با محصول شما جایگزین خواهد کرد. شما بايد ارزش درک شده را در پيام بازاريابي خود ايجاد کنيد.

 

 

4 – محصول شما نیاز مشتری را درک و براورده می کند.

آيا مصرف کنندگان مي دانند که محصول شما با نيازهايشا همراه است؟ آيا زندگي آنها را ساده تر مي کند، وقت خود را صرفه جويي کنيد، آنها را بهتر احساس کنيد؟ محصول شما چه چيزي را برآورده مي کند؟ شما بايد به مصرف کنندگان بگوييد , آنها را حدس بزنيد و يا جواب خود را به آنها بگوييد و آنها را با آموزش در مورد اينکه چرا آنها به محصول شما نياز دارند ترغیب کنید.

 

5 - محصول شما براي آنها قابل دسترسي هست؟

مصرف کنندگان نمي توانند چيزي را که براي آنها در دسترس نيست خريداري کنند. اگر آنها در مورد محصول شما شنيدن، اما در دسترس نيست، آن را فراموش می کنند. مصرف کنندگان مي خواهند در بدست آوردن و استفاده از محصول راهی آسان را طی کنند. چگونه مي توان محصول خود را براي آنها در دسترس قرار داد؟ آيا آن را در مکان هاي مختلف قرار داده اید؟ توزيع محصول شما متفاوت است؟ شايد بهتر باشد محصول خود را آنلاين ارائه دهید. دسترسي به محصول خود را ارزيابي کنيد و ببينيد آيا نياز به تغيير داريد.

سید رضا میرمحمد

کارشناس ارشد MBA

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است