راه های جلوگیری از ویروسی شدن رایانه شخصی شمار - آموزش

راه های جلوگیری از ویروسی شدن رایانه شخصی شمار

راه های جلوگیری از ویروسی شدن رایانه شخصی شمار

راه های جلوگیری از ویروسی شدن رایانه شخصی شما

Ways to prevent your PC from viralizing

يک کامپيوتر بدون محافظ در برابر ويروس مانند يک ماشين بدون کمربند ايمني است.

 

يکي ديگر از اشتباهات رايج بسياري از مردم، غفلت در به‌روزرساني‌هاي اساسي است. عدم نصب به‌روزرساني قطعي نيز مي‌تواند منجر به آلودگي به ويروس‌هاي آنلاين شود؛ به‌روز نگه داشتن سيستم‌تان مي‌تواند با تغييرات ساده در تنظيمات انجام گرفته و در اين حالت ديگر نياز به فکر کردن دوباره درباره سيستم نيستيد.

 

باز کردن فايل‌هاي پيوست‌شده به ايميل، از آدرس‌هايي که فرستنده آن مشخص نيست، مي‌تواند عواقبي مانند آلودگي به انواع ويروس‌ها و بدافزارها را در پي داشته باشد.

 

کليک يک جعبه محاوره‌اي عجيب بدون خواندن آن حتي براي يک بار راه را براي آلوده شدن سيستم شما باز مي‌گذارد. هرگز بدون خواندن پيغام روي دکمه «ok» در جعبه محاوره‌اي کليک نکنيد.

 

دانلود نرم‌افزار به طور غيرقانوني راهي براي هکرها و کلاهبرداران است که دوست دارند تا برنامه‌هاي مخرب را براي سرقت نرم‌افزار، موسيقي، فايل و فيلم مخفي کنند. هنگام دانلود فايل‌هاي رسانه‌اي از وب‌سايت‌ها و نرم‌افزارهاي مورد اعتماد استفاده کنيد.

 

هنگام دانلود فايل از درايوهاي USB مراقب باشيد، به خصوص زماني که آن را از افرادي که نمي‌شناسيد و مورد اعتماد نيستند، دريافت مي‌کنيد.

 

ويژگي‌هاي ايمني مهم را خاموش نکنيد. سرويس‌هاي ايميل مختلف در پيام دريافتي شما از عکس‌هاي مسدودشده جهان به عنوان يک ترفند خوب استفاده مي‌کنند. اجازه مزاحمت با کليک کردن روي دکمه «عکس‌هاي دانلودي» را ندهيد. اين کار شما را به روشن کردن ويژگي‌هاي دائمي سيستم وادار کرده و در نهايت شما از آن کار پشيمان مي‌شويد.

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است