موسیقی و کسب و کار (بخش دوم) - کسب و کار

موسیقی و کسب و کار (بخش دوم)

موسیقی و کسب و کار (بخش دوم)

موسیقی و کسب و کار (بخش دوم)

Music & Businees (section 2)

در حوزه بازاریابی و مخصوصا در آگهی های تلویزیونی، موسیقی محبوب و در حال حاضر بسیار فراگیر است. موسیقی یک میانبر برای نام تجاری را فراهم می کند. از اینروست که برندهایی چون کوکا کولا و پپسی به گونه ای عمیق به فرهنگ موسیقی وابسته اند .

موسیقی یک زبان کامل است که می تواند بسیار قدرتمند با حواس و احساسات ارتباط برقرار کند. این به طور گسترده ای در تبلیغات تلویزیونی برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

موسيقي، کارکرد ساختن يک محصول را براي مخاطبان به ياد مي آورد

براي ارائه واقعيت هاي منطقي در همان زمان "مخلوط سخنراني و آهنگ، تبليغ کنندگان فرصت هايي را براي تجربيات منطقي و واقعي و تجربيات احساسي، شعر ارائه مي دهند.

تبليغ کنندگان معاصر بايد بر شک و ترديد ذاتي بيننده غلبه کنند، که طي سال ها از طريق عدم حساسيت ايجاد شده است. موسيقي مي تواند يک پيام را بدون مشتري ارائه کند؛ به عبارت ديگر، آنها "مصرف کنندگان غيرممکن و غير تصميم گيرنده هستند، نه حل کننده هاي مسائل شناختي"

استفاده از انواع مختلف ژانرهاي موسيقي در دنياي تبليغات به تبليغ کنندگان کمک مي کند تا مخاطبانی را که فکر مي کنند به محصولاتشان علاقه مند هستند، جلب توجه کنند. اين گروه خاصي که تبليغ کنندگان در تلاش براي رسيدن به آن هستند، ی از مخاطبان هدف هستند و موسيقي يک جنبه های مهمی است که مخاطبان هدف را جذب مي کند .

موسيقي مي تواند حالت هاي مختلفي را از نظر احساس برای مخاطب ايجاد کند و می تواند مردم را از گروه هاي مختلف به سمت فکر يا احساس خاصي هدایت کند. سرعت،تکنیک,سبک,گروه موسیقی,زمان تغيير,موقعيت و محتواي موسيقي در شکل گیری و گروه بندی مخاطبان اهمیت بسیاری دارد.

رويکرد کلامی در موسيقي تبليغاتی يک نظريه اساسي را به اشتراک مي گذارند که در آن موسيقي جزء پس زمينه عاطفي است که باعچگونه پیش داوری شناختی به سمت محصول و یا نام تجاری جلب شود. موسيقي در حقیقت پيوندی بين مخاطب و يک محصول و یا یک نام تجاری ايجاد کند، به همين دليل تبليغ کنندگان لازم است براي مخاطبان مورد نظر خود موسيقي مناسب و تاثیر گذار را انتخاب کنند.

استفاده از انواع خاص "سبکهای مختلف"موسيقي مي تواند به اثربخشی هنري در آگهي استفاده مي شود، اعتبار بيشتري را براي تبليغات برند تجاری ايجاد کند. استفاده از يک آهنگ خاص در مخاطبان شناسه و یادآوری کننده ی محصول و نام تجاریست.

تاثیر عوامل زیباشناختی در موسیقی مورد استفاده از آن جهت مهم است که مخاطب می تواند ارتباطی عاطفی برقرار کرده و با شنیدن هر گاه موسیقی نام محصول و یا برند برای تداعی شود.

تبلیغ کنندگاه باید آگاهی کامل از محصول و نام تجاری داشته باشند تا بتوانند سبک موسیقی و را که بیشترین نفوذ را در گوه مخاطب دارند انتخاب و سفارش دارند . پر واضح است که گروه های هدف تمایلات زیبایی شناسی و موسیقیایی مختلفی دارن بعنوان مثال سبک مورد نظ جوانان با افراد میانسال متفاوت بوده از سویی نوع موسیقی برای یه کالای سرگرمی با کالایی که شامل نیازهای اولیه انسان از قبیل مواد غذایی است متفاوت است.

سبک هاي موسيقي و ژانرها فرصت هاي بي نظيري براي ارتباط پيام هاي اجتماعي و نگرشي پيچيده را بلافاصله به طور عمودي ارائه مي دهند. بی شک مي توان گفت که تاثیر موسيقي دراغلب موارد بسیار بیشتر از کلام و یا نوشتار تبلغاتی است .

اکنون موسيقي احساسات را تنظيم ، رفتارها را شکل ، تجربيات و خاطرات گذشته وگاه نوستالژیک را به شکلی احساسی را برای انسان ایجاد می کند و همه ی اين ويژگي ها ی اغلب سبک زندگي مخاطبان را نیز تغییر میدهد.

موسيقي ويژگي هاي خود را به خط اصلی داستان محصول و نام تجاری انتقال میدهد . موسیقی با حفظ یکپارچگی مابین داستان و کلام موضوع تبلیغات و گاه ایجاد و بیان احساس و رابط های را که امکان بیان از طریق کلمات را ندارد ذهن مخاطب را به سمت مورد نظر تبلیغ هدایت می کند . ارزش برند، محصول يا خدمات با اتصال به موسيقي افزايش مي يابد. اين به خاطر ذات موسیقی است که می تواند جوهره ی برند را بیان و تقویت نماید .

بدون شک استفاده از هنرمندان شناخته شده می تواند هویت بیشتری به تبلیغ مورد نظر بدهد همچنین گروه هاي موسيقي وجود دارد که بدلیل استفاده موسيقي درون آگهي ها ی اجرا شده توسط انها مشهور مي شوند .

موسیقی به لحاظ علمی با حافظه مرتبط شده است، و شما را به لحظه ای که واقعا در حال گوش دادن به آهنگ بود را به عقب بازگرداند.

حافظه فقط یکی از مزایای بسیاری است که موسیقی ارائه می دهد.

5 عنصر تاثیر گذار موسیقی:

  • احساسات را تحریک می کند

موسیقی توانایی تحریک طیف وسیعی از احساسات را دارد.

  • داستان سازی

موفقیت تجاری اغلب به توانایی برای گفتن داستان میپردازد. داستانها عنصری است بین مخاطب و نام تجاری. به همین دلیل موسیقی نقش مهمی در فرایند داستان سرایی ایفا می کند.

  • ایستادگی و عمل

موسیقی همیشه منبع الهام است. گوش دادن به سرود ملی به شدت مردم را برای ایستادگی برای یک کشورتحریک می کند.موسیقی کاتالیزوری مابین اقدام,تغییر و عمل است

موسیقی در ابتدا ظریف است، اما همان طور که بازرگانی ادامه می دهد، آهنگ شروع به پخش یک سمفونی زیبا می کند که تبدیل به یک ملودی ملودیک و الهام بخش می شود که بدون شک شکاف های خالی بین افرادی که در تجارت حرف می زنند بدون آنکه آنها را تحمل کند پر می کند.

  • تقویت فروش

موسیقی که عامل جرقه یا ایجاد یک داستان است، عامل غیرقابل انکار برای کمک به برند است.

موسیقی هایی که برای تبلیغات استفاده می کنند، باید با پیام در ارتباط باشند.

موسیقی مجموعه ای از لحظات را برای تماشاگران به ارمغان می آورد و تجربیات خود را از آنچه برند می خواهد با آن هماهنگ کند، به فروش می رساند. بدون موسیقی، آگهی های بازرگانی از زمین خارج می شوند. البته قانون استثنایی وجود دارد،.

  • همگامی با نام تجاری

در نهایت، یک نام تجاری می خواهد یک تصویر و یکپارچگی یکسان داشته باشد تا به طور صحیح به مخاطبانش فروخته شود. به همین دلیل ضروری است که هر جزئیات تصویر آنها دقیق باشد، از جمله موسیقی آنها.

سید رضا میرمحمد

کارشناس ارشد MBA

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است