ارزش بازاريابي با يوتيوب ويدئو(1) - کسب و کار

ارزش بازاريابي با يوتيوب  ويدئو(1)

ارزش بازاريابي با يوتيوب ويدئو(1)

ارزش بازاريابي با يوتيوب

ويدئو(1)

The value of Marketing by YouTube

Video (1)

يکي از اولين سوالاتي که در هر کسب و کار، بزرگ يا کوچک در نظر گرفته شده است، سرمايه گذاري در بازاريابي ويديو قطعا "آيا بايد يک کانال YouTube داشته باشم؟"

این بستگي به نوع کسب و کار شما، نوع محتوايي که ايجاد ميکنيد و اهداف مورد نظر براي ويديوهايتان.

يوتيوب موجودیتی جالب است : يک موتور جستجو، يک سرويس ميزباني وب، يک پلت فرم تبليغاتي، يک شبکه اجتماعي و يک سايت اجتماعي.

با اين حال، اين هويت از ديدگاه کاربر اصلا پيچيده نیست. علت اصلي اين است که مردم از يوتيوب استفاده می کنندد : براي پيدا کردن و تماشاي فيلم ها در اينترنت.

يوتيوب مانند "تلويزيون بيگانه" است.

مهم نيست که چگونه کاربران به YouTube مي رسند - از طريق جستجوي جهاني گوگل، از طريق رسانه هاي اجتماعي و يا با مرور مستقيم به youtube.com در مرورگر خود - هدف يکسان است: يک ويديو تماشا کنند.

به طور کلي، مردم به يوتيوب نمي روند تا محصولات يا خدمات را براي خريد پيدا کنند. آنها براي دريافت اخبار، توصيه هاي رستوران يا مسيرهاي سفر به آنجا نمي روند. آنها براي يک دليل به آنجا مي روند - براي تماشاي ويديو، با هدف پيدا کردن چيزي آموزنده و سرگرم کننده.

به منظور بهره مندي از حضور يوتيوب به عنوان يک بازارياب، استراتژي شما بايد ماهيت قصد کاربر را مهار کند، نه کار بر عليه آن.

اين به اين معني است که شما بايد با ايجاد محتوايي که اطلاع رساني، آموزش و يا سرگرمي را در بر داشتنه باشد ، برای کاربر ارسال کنيد؛ با هدف ايجاد آگهي هايي که مي تواند به عنوان محتواي preroll براي کاربران در حال تماشاي فيلم هاي مرتبط با کسب و کار شما پشتيباني ایجاد کند.

 

ارزش اصلي کسب و کار شما از سرمايه گذاري در اين محتوا مي تواند:

با محتواي مناسب، مردم با تماشاي فيلم هاي اطلاعاتي و سرگرم کننده مي توانند نام تجاري مورد نظر خود را بهتر و با جلوه ای مثبت ببینند؛ در حالي که آگهي ها، دقيقا در رسانه هاي تبليغاتي تلويزيوني، مي توانند يادآوري نام تجاري، مشروعيت درک شده و شهرت کلي را بهبود بخشند.

 

همچنين مزاياي ثانويه، کوچکتري نیز, حضور در YouTube ميتواند به همراه داشته باشد.

 

ادغام شبکه اجتماعي

 

Google،فيس بوک و توييتر همه جاسازي ها ي YouTube را به چارچوب پلت فرم خود متصل مي کنند و به کاربران امکان مي دهد فيلم ها را مستقيما از فيد ها خود تماشا کنند بدون انکه خودشان را از شبکه هاي اجتماعي که به ان علاقه مند و یا حضور فعال دارند ؛ ترک کنند.

فرصت هاي بازاريابي ويديويي

 

اگر شما يک کمپين PPC را اجرا مي کنيد، داشتن يک کانال YouTube به شما امکان مي دهد که به افرادي که ويديوهاي يوتيوب خود را با تبليغات در YouTube و در سراسر (Google Display Network (GDN تماشا کرده اند، مجدد بازاريابي کنيد.

 

کمپين هاي روابط عمومي موثرتر

انتشار اخبار ويدئويي (VNR) مي تواند راهي عالي براي پوشش دادن و پيوند با سايت هاي خبره اي با قدرت بالا باشد. يوتيوب پلت فرم ايده آلیست براي انتشار اخبار ويديويي و این بدان دلیل است که اکثر روزنامه نگاران و سردبيران با نحوه عملکرد YouTube آشنا هستند، مي دانند چگونه ويديوهاي YouTube را جاسازي کنند و معمولا از وجود ويديوهاي YouTube در سايتشان خوشحال هستند.

چه محتوايي براي يوتيوب بايد ايجاد کنم؟

همانطور که يوتيوب يک سايت اجتماعي به عنوان يک موتور جستجوگر است، محتواي ويدئوي موفق بايد براي اين پلتفرم ايجاد شود، نه فقط به طور پيش فرض بلکه به صورت خودکار آپلود شده باشد.

اگر شرکت شما فيلم هایی برای یوتیوپ ايجاد مي کنيد باید بدانید موقعيت پيش فرض اين است که تمام ويديوهاي شما (صرف نظر از نوع محتوا يا مخاطبان مورد نظر) به طور خودکار به YouTube آپلود شوند.

"براي موفقيت در YouTube ، شما نياز به يک استراتژي کانال منسجم" داريد.

شرکت هاي YouTube به طور کلي از محتوایی که به خوبی انجام نشده است پشتيباني نمي کند. کانال هاي بزرگ پس از انتشار موفقيت آميز، پس از فيلمبرداري با کيفيت بالا، وییوهاییبا کيفيت بالا ساخته اند. استراتژي کانال شما بايد در اصل يک استراتژي وبلاگ نويسي باشد. وبلاگ هاي موفق مانند SEOmoz تنها با يک پست با کيفيت ساخته نمي شوند که با محتواي متوسط به پايان رسيده باشند . مخاطبان در طول زمان با کيفيت مداوم در طول زمان آمیخته مي شوند.

گوگل نيز در حال جستجوي رتبه بندي بيشتر در نتايج کانال جستجوي جهاني يوتيوب و گوگل (به عنوان مثال اين SERP براي "دوچرخه سواري کوهستاني") و همچنين رتبه بندي صفحات ويدئويي شخصي است. بنابراين، کانال YouTube شما بايد "کم حجم در عین حال معقول و با کیفیت " باشد و محتوايي مناسب و جالب براي کاربراني که لزوما قبلا اطلاعات نام تجاري شما را نداشته باشند مفید باشد . اگر اين اصل را به يک استراتژي بازاريابي ويدئويي گسترده تر ادغام کنيد، بايد به صورت زير نگاه کنيد:

 

اگر می خواهید محتوا یی سايت شما را براي رتبه بندي براساس خود ميزبان ویا ميزباني شده با يک پلت فرم ويدئويي آنلاين بالا ببرید باید برای کسانی که هنوزتبدیل به یک برند متمایز و متمرکزنیروند نشده اند بسیار با کیفیت و موثر در زمان مناسب در یوتیوب به اشتراک گذاشته شود .سیدرضا میرمحمد

MSc MBA

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است