وعده برند - کسب و کار

وعده برند

وعده برند

 

وعده برند

Brand Promise

‫جوهره برند عبارت است از «وعده» .

ارتباطات بازاریابی برای سالیان سال برای ایجاد وعده به منظور خلق فروش مورد‫استفاده قرار گرفته است‪ .

اما همچنانکه ژان – نوئل کاپفررتوضیح میدهد:"برند قراردادی است مابین مشتری و شرکت. هر چند این قرارداد یک قرارداد مجازی است اما بواسطه و از طریق ایجاد رضایت ؛ وفاداری به برند به نوعی قراداد مجازی منجر میشو که بدینوسیله به بازار گره میخورد .

بسیاری از شرکتها به منظور افزایش فروش ‪ تعداد و حوزه وعده هایشان را بدون ایجاد

بهبودهای ‫مربوطه در محصول‪ ،افزایش میدهند‪ .این وضعیت انتظارات غیر واقعی ایجاد کرده وزمانیکه شرکت در تحویل وعده ها و به ثمر رساندن آنها کوتاهی می کند مشتریان ناراضی میگردند و موجبات تضعیف روابط برند و مشتریان گردیده و یکی از اصول اولیه ارتباطات بازاریابیIMC دچار مشکل میشود . مدیریت برند باید به نحوی باشد که اعتماد ایجاد شده ی مشتریان پابرجا بماند .

زمانیکه شرکت در تحویل آنها کوتاهیمی کند مشتریان ناراضی میگردند و در نتیجه منجر به تضعیف روابط ‪ ،برند میگردد‪ .یکی از اصول ‪ IMCاین است که‫شرکت بایستی انتظارات مشتری را مدیریت کند‪ . بنیان مدیریت وعده برند و ایجاد اعتماد به برند است که ساخته می‫شوند‪.

انجمن بازاریابی آمریکا یک نام تجاری را به عنوان "نام، اصطلاح، طراحی، نماد یا هر ویژگی دیگر مشخص می کند که یک کالا یا خدمات یک فروشنده را به عنوان متمایز از سایر فروشندگان مشخص می کند. اصطلاح قانونی برای نام تجاری علامت تجاری است. یک نام تجاری ممکن است یک آیتم، یک خانواده از آیتم ها یا همه آیتم های آن فروشنده را شناسایی کند. اگر به طور کلی برای شرکت استفاده می شود، اصطلاح ترجیح دهنده نام تجاری است. "

از آنجا که یک نام تجاری چیزی نیست که شما آنرا بگوئید، این چیزی است که مردم فکر می کنند یا می گویند. و هیچ حجم تبلیغات، بازاریابی یا روابط عمومی نمی تواند آن را تغییر دهد.

وعده نام تجاری چرا مهم است؟

سازمان نیاز به یک بیانیه روشن و دقیق از هدف خود برای ارتباط با جامعه داخل و خارج از خود دارد به عبارت دیگر، یک نام تجاری وعده می دهد , وعده ای که در هسته خود، تمام کسب و کار شما را تعریف کند و هر جنبه ای از شرکت شما را لمس کند.

نایک: فراتر از شعار معروف خود می گوید: "فقط این کار را انجام دهید." وعده نام تجاری نایک این است "برای آوردن الهام و نوآوری برای هر ورزشکار در جهان".

استارباکس: استارباکس موقعیت خود را نه به عنوان تنها یک شرکت و نه فقط یک فنجان قهوه بزرگ به ارمغان می آورد بلکه خود را به عنوان یک برند سبک زندگی تلقی می کند و وعده هایی که به مصرف کنندگان می بخشد این است که: «برای الهام بخشیدن و پرورش روح انسان - یک نفر، یک فنجان و یک محله در یک زمان».

کوکا کولا: "برای تازه کردن جهان ... برای الهام بخشیدن به لحظات و افزایش خوشبینی ... برای ایجاد ارزش و ایجاد تفاوت" معرفی می کند

وعدهی نام تجاری یک ارزش یا تجربه است که مشتریان شرکت می توانند انتظار داشته باشند که هر زمان که آنها با آن شرکت ارتباط برقرار می کنند، دریافت کنند. هر چه بیشتر یک شرکت بتواند بر این وعده تحقق یابد، ارزش بیشتری را در ذهن مشتری و کارمند ایجاد می کند.

ساختارهای وعده ی برند

1. ساده بودن

این وعده نباید بیش از یک یا دو جمله ساده باشد. وعده ی نام تجاری یک بیانیه ی ماموریت برای برند نیست بلکه اغلب می تواند با احکام دلسوزانه آمیخته شود. یک وعده نام تجاری موثر ترکیبی از جذابیت یک شعار و تقویت آن با ماهیت ماموریت شرکت است.

2. قابل اعتماد بودن

اگر تجربه مشتری با وعده نام تجاری منطبق نباشد، ارزش نام تجاری شما ضعیف می شود. یک نمونه از برند که وعده دادولی نتوانست انتظارات خود را عملی و مشتریان خود را حفظ کند شرکت فورد است . در طول دهه 1980، وعده نام تجاری فورد عبارت بود از: "کار با کیفیت ". با این حال، صاحبان وسایل نقلیه فورد تحت تاثیر قرار نمی گرفتند زیرا آنها معمولا هزینه های زیادی برای تعمیرات صرف کردند. و این خیلی بد بود که مصرف کنندگان فورد برداشت و اعتماد خود را از وعده های فورد بدست نمی آوردند. امروز، وعده نام تجاری فورد است تغییر کرده است "رفتن بیشتر".

3. متفاوت بودن

اگر وعده های نام تجاری شما به نظر می رسد مشابه وعده های برند دیگری است ، به خصوص یک رقیب، چگونه می توانید خود را از برندی متفاوت نشان دهید؟ شما باید کشف کنید که شرکت شما منحصر به فرد و متفاوت از رقبا است. این فراتر از ویژگی ها و مزایای محصول شما و به طور مستقیم به روح شرکت شما و قلب کارکنان شما بستگی دارد.

4. به یاد ماندنی بودن

وعده ی نام تجاری باید بر هر تصمیم شرکتی شما تاثیر بگذارد. در حالی که یک وعده ممکن است به عنوان یک شعار یا شعار غیر قابل جذب باشد، باید به اندازه کافی به یاد ماندنی باشد تا کارکنان بتوانند آن را در نظر بگیرند و از آن در تعاملات مشتری استفاده کنند. وعده نایک می گوید: (اگر شما یک بدن دارید، شما یک ورزشکار هستید. این یادآوری می کند که نایک هدف خود را مردم عادی به جای ورزشکاران نخبه که محصولات را می پوشند قرار داده است .

5. الهام بخش بودن

مردم، به طور کلی، وقتی احساس وابستگی عاطفی به یک فرد یا یک محصول یا یک شرکت احساس کنند، به آن وابسته میشوند. یک وعده نام تجاری موثر به ایجاد یک ارتباط الهام بخش کمک می کند. وعدهی نام تجاری به معنای الهام بخشیدن است، اما شما همچنین می خواهید واقع بین باشید. یک نمونه عالی از وعده نام تجاری الهام بخش، "اپل فکر می کند متفاوت است."

فرمول وعده نام تجاری

وعده نام تجاری را می توان به این فرمول ساده تقسیم کرد: کاری که برای کسی انجام می دهید. روند ایجاد یک وعده یك نام تجاری کار ساده ای نیست. اما اگر شما در نظر بگیرید که چه چیزی باعث می شود شرکت شما خاص باشد با استفاده از مطالب ذکر شده در بالا، شما می توانید یک وعده نام تجاری موثر ایجاد کنید که شما و برند خود را با مشتریان و کارکنان خود متصل می کند.

برند شما بیش از یک شعار یا یک آرم است، وعده های تجاری شما بیش از یک خط کپی در یک صفحه وب است. برای تشکیل یک پیوند عمیق بین نام تجاری خود و مشتری خود، ساخت و حفظ وعده های تجاری خود را ... بیش از، و بیش از، و بیش از دوباره. تکرار کنید و به آن عمل

سید رضا میرمحمد

کارشناس ارشد MBA

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است