APIهای بازمسیری به سمت بانکداری متمرکز جدید - تکنولوژی

APIهای بازمسیری به سمت بانکداری متمرکز جدید

APIهای بازمسیری به سمت بانکداری متمرکز جدید

APIهای بازمسیری به سمت بانکداری متمرکز جدید

OPEN APIs , new WAY TO centralized banking

برای سالیان متمادی API های باز بطور دائم در حال پیشرفت و گسترش در صنعت بانکداری بودند اما سوال اینجاست که منظورمان از "باز" تا چه حد است. بسیاری ازبانک‌های اروپایی بانکداری باز را اجرایی کرده اند، بانک‌هایی همچون Monzzo و Fidor، و در اروپا یعنی جایی که PSD2 قرار است سال آینده به مرحله‌ی اجرا در بیاید، این موضوع بیشتر از همیشه در حال خودنمایی است.

استارتآپ جدیدی به نام Finxact به تنهایی دارد کارهای مهمی در عرصه بانکداری باز انجام می‌دهد و حتی در حال توسعه یک بانکداری متمرکز یا همان CORE جدید از طریق API ها است. Finxact کاربردپذیر بودن خود را از طریق sandbox خودش پیشنهاد می‌کند و موسسات مالی علاقمند را دعوت می‌کند که بدون هیچ هزینه‌ای با این sandbox کار کنند.

سیستم های بانکداری متمرکز مدرن، بانک‌ها را قادر می سازند که بطور آنی به بررسی تراکنش‌ها بپردازند و بتوانند بدون نقص اطلاعات مشتری را برای مصرف داخلی بکار گیرنند و API ها اجازه‌ی انتشار این داده ها را بصورت مدیریت شده به شرکای خارجی می دهند. بانکداری متمرکز ابری همچون Finxact می توانند به راه حلی درخشان برای برون رفت بانک‌ها در استفاده از سیستم‌های قدیمی بانکداری متمرکز تبدیل شوند. اما تا بحال، فروشندگان بانکداری متمرکز جدیدی همچون Nymbus، به رغم تامین مالی عظیم و وعده و وعیدهای بسیار، از فروش خوبی برخوردار نبوده اند و هنوز به پیروزی چشمگیری دست پیدا نکرده‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است